Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Скільки в області небезпечних відходів
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Відходи і отрута. А ми живемо… тута!
Відходи і отрута. А ми живемо… тута!

Відходи і отрута. А ми живемо… тута!

Упродовж 2007 року на підприємствах області утворилося 8974 т небезпечних відходів I–III класів небезпеки. Основна частина утворених відходів (6929 т, або 77,2% від загального обсягу) належить до І класу небезпеки. Відходи ІI класу небезпеки становили 503 т, IІІ – 1542 т (відповідно, 5,6% та 17,2%).

Про це Високому Валу повідомила начальник Головного управління статистики в Чернігівській області Галина Мігачева.

Найбільше утворилося відходів на підприємствах м. Чернігова (87,6%) та м. Прилуки (8,4%).

Упродовж 2007 року підприємствами області було використано 282 т (3,1% від утворених) небезпечних відходів (з яких 98,3% становили нафтопродукти) та знешкоджено 10486 т.

Екологічно небезпечним чинником для навколишнього природного середовища та здоров’я людини є токсичні відходи, ліквідація та обмеження негативного впливу яких на довкілля належать до ключових проблем як держави, так і області.

Великі обсяги накопичень небезпечних відходів являють реальну небезпеку для населення і навколишнього природного середовища.

Станом на 1 січня 2008 року в сховищах організованого складування та на території підприємств області накопичилося 3105 т небезпечних відходів I–III класів небезпеки, з них 63,1% належать до І класу небезпеки. Переважна кількість відходів (57,7%) зберігається на території м.Чернігова.

Наявність небезпечних відходів у сховищах організованого складування на території підприємств за класами небезпеки  (на кінець року, тис.т):

 

 

2000

2004

2005

2006

2007

 

 

 

 

 

 

Усього

3,3

5,1

6,6

6,5

3,1

 у тому числі:

 

 

 

 

 

 1 класу небезпеки

2,7

4,5

5,5

5,6

2,0

 2 класу небезпеки

0,1

0,2

0,3

0,3

0,2

 3 класу небезпеки

0,5

0,4

0,8

0,6

0,9

 

У загальній кількості відходів, що зберігаються в сховищах організованого складування та на території підприємств, найбільшу питому вагу становлять відходи, що містять неметали та їх сполуки (51,7%), відпрацьовані нафтопродукти та продукти нафтопереробки (21,7%), відходи пестицидів і агрохімікатів, непридатні чи заборонені пестициди (21,4%), відходи, що містять метали та їхні сполуки (4,5%), відходи виробництва та застосування органічної хімії (0,6%) та інші відходи (0,1%).

Загрозу забруднення природних об’єктів і, зокрема, підземних водоносних горизонтів небезпечними речовинами несуть непридатні й заборонені до використання хімічні засоби захисту рослин, яких на початок 2008 року в сховищах організованого складування накопичилося 664 т.

Із місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища спеціалізованим підприємствам, для вивезення хімічних засобів захисту рослин у місця їх знищення, виділено 525 тис.грн. Фактично затрачено такими підприємствами на вивезення всіх видів небезпечних відходів більше мільйона гривень.

У середньому, на 1 км2 території області в сховищах організованого складування та на території підприємств зберігалося 97 кг небезпечних відходів I–III класів небезпеки, тоді як антропогенне навантаження на довкілля в м.Чернігові перевищує середньообласний показник у 237 разів.

Коментарі (3)

Інна Григоровна | 2009-04-25 08:58

 Экологічне підприємство надає послуги з утилізаціі промислових відходів
1-4 класу небезпеки.Наш телефон 61-21-48.
Збережемо наш край від забруднення!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ольга | 2008-03-31 10:31

Рыба начинает гнить с головы... Наши умники додумались подписать договор с США о поставке ядерного пального на украинские атомные станции. Говорят оно дешевле русского. Но если Россия после отработки забирала его назад и сама его утилизировала, то США этого делать не будет. Эта гадость будет оставться здесь. Догадайтесь где его будут прятать. Правильно, в Чернобыльской зоне, а это 70 км от Чернигова. И что страшнее?

zip-cn25 | 2008-03-29 13:48

отак читаю і серце коле... було б класно, якби до таких статей писали як можна з цим боротись... хотілося б проявити ініціативу, а інакше взагалі навіщо розповсюджувати таку інфу? щоб просто всі радом позіхнули і сказали "куди ми котимось?!" і ковтнувши пивка пішли далі лузати насіння в парку....
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM