Менщина: Відпочине один із 60-ти
Мабуть, кожен із нас, працюючих громадян, хоч раз у житті отримував приємні сюрпризи у вигляді путівки до санаторію чи подарунків на роботі від Діда Мороза.
А ще ми можемо лікуватися, народжувати і доглядати до трьох років малюка. І за це платить держава. Така допомога здійснюється через Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Коштів на оздоровлення держава виділяє більше, однак пощастить небагатьом – відпочинок подорожчав на 30 відсотків.
– Основним джерелом формування коштів є страхові внески страхувальників-роботодавців та застрахованих осіб, – розповідає директор міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду Анатолій МІЩЕНКО. – Сюди також можна додати надходження за часткову оплату путівок, пеню, штрафи та інші фінансові санкції, що застосовуються до страхувальників та посадових осіб.
– Які райони обслуговує очолюване Вами відділення Фонду?
– Менський і Сосницький. Станом на 1 січня 2008 року зареєстровано 1091 страхувальника, з них по Менському району – 739, по Сосницькому – 352. Таким чином забезпечено гарантований соціальний захист 12 тисячам 996 найманим працівникам (у Менському районі – 8943, по Сосницькому – 4053).
– Яким чином здійснюються видатки?
– У 2007 році видаткова частина бюджету склала три мільйони 114 тисяч гривень. Розподілена вона була таким чином:
- виплати з тимчасової непрацездатності – один мільйон 505 тисяч гривень;
- з вагітності та пологів – 526 тисяч гривень;
- на поховання – 61 тисяча гривень;
- витрати на закупівлю путівок – 597 тисяч гривень;
- часткове фінансування оздоровлення 1116 дітей у дитячих оздоровчих закладах – 203 тисячі гривень;
- фінансування відпочинку 683 дітей у пришкільних таборах – 58 тисяч гривень;
- позашкільне обслуговування (дитячі новорічні подарунки) – 97 тисяч гривень.
У 2007-му вперше за шість років з дня створення Менської виконавчої дирекції бюджет Фонду був бездотаційним.
У нинішньому році надходження заплановано в сумі три мільйони 665 тисяч гривень, що на 426 тисяч гривень більше, аніж минулого року. Це пов’язано зі збільшенням заробітної плати. На оздоровчі заходи планується витратити 858 тисяч гривень, що на 163 тисячі більше, аніж у 2007-му. Ці кошти будуть використані на закупівлю путівок до санаторно-курортних закладів України. У Києві централізовано був проведений тендер.
– Отож, і путівок буде більше?
– Ні, на рівні минулого року, хоча коштів на придбання путівок заплановано більше. Однак майже на 30% зросла їх вартість. Із розрахунку на кількість застрахованих у Фонді осіб одна путівка припадає на 60 працюючих.
– А як щодо оздоровлення дітей?
– У 2008 році передбачено на часткове фінансування оздоровлення дітей більш як 232 тисячі гривень. Однак із використанням цих коштів є проблеми. Путівки для дітей мало користуються попитом, адже основна частина оплати лягає на батьків і профспілки підприємств і організацій. Це відлякує. Державним коштом лише частково покриваються витрати на харчування і культурно-масові заходи. Тому за минулий рік залишилися невикористаними більше 10 тисяч гривень. Є пропозиції, аби Фонд закуповував путівки до дитячих оздоровчих закладів за повну вартість і виділяв страхувальникам за часткову доплату, так як для дорослих. Однак ця проблема досі не вирішена.
– Іноді люди відмовляються їхати на оздоровлення навіть за «гарячими» путівками. Мовляв, ніколи, дорого, далеко...
– Ситуація змінюється. За період діяльності Фонду спостерігається тенденція щодо збільшення витрат на санаторно-курортне лікування, оздоровлення застрахованих осіб і членів їхніх сімей.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6300 |
Додати коментар: