Ревізори Чернігівщини звітують за 2007 і... закликають «повідомляти»
Контрольно-ревізійне управління в Чернігівській області 5 березня провело прес-конференцію на тему «Органи Державної контрольно-ревізійної служби в області: досягнення, проблеми, перспективи».
Йшлося про результати роботи служби, а також про перспективні завдання на 2008 рік. Керівники КРУ навели приклади фінансових порушень, встановлених контролерами-ревізорами, а також відповіли на запитання журналістів.
Як, зокрема, зазначив начальник управління Юрій Євдокімов, у 2007 році органи державної контрольно-ревізійної служби в області провели контрольні заходи на 578 підприємствах, установах і організаціях.
Порушення фінансово-господарської дисципліни були встановлені на 522 об’єктах контролю. При цьому було виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 25 млн. грн.
Органи ДКРС в області пред’явили 35 позовів до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів. А правоохоронні органи за результатами матеріалів ревізій КРУ з метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни порушили 29 кримінальних справ. Як результат торік було відшкодовано 16 млн.
За січень-лютий 2008 року працівники органів ДКРС в області виявили фінансових порушень, які призвели до незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів, а також недоотримання фінансових ресурсів, на 3 мільйони 246 тис. грн. Це на 1 млн. 200 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Причому рівень надходжень до бюджетів становив 105 відсотків.
Заступник начальника управління Світлана Шаш у своєму слові зупинилася на пріоритетних завданнях служби на 2008 рік.
Крім того, вона довела до відома представників ЗМІ, що при службі працює «телефон довіри». За номером 4-12-74, громадяни повідомляють про порушення фінансового законодавства та неправомірні дії посадових осіб щодо використання бюджетних коштів з порушенням кошторисів.
«Телефони довіри» також ефективно працюють в контрольно-ревізійних відділах в районах і містах області. В одних випадках громадянам дають роз’яснення в телефонному режимі. В інших – факти, про які повідомляють громадяни, перевіряються в ході планових ревізій установи чи підприємства. Дуже часто вони підтверджуються.
Приміром, в ході ревізії в Дідовецькій сільраді (Прилуцький район Чернігівщини) підтвердився факт розкрадання бюджетних коштів, нецільового та незаконного їхнього використання на суму 9,5 тис. грн. Упродовж 4-х років працівники дитсадка самостійно збирали з батьків плату за дитяче харчування і передавали їх працівникові сільради без підтверджуючих документів.
За результатами ревізії в Орлівській сільській раді (Куликівський район) підтвердився факт незаконних видатків на суму 11,4 тис. грн. Тут мало місце безпідставне нарахування та перерахування внесків до Пенсійного фонду України за більшими ставками.
Слід зазначити, що служба не виключає з поля зору і анонімні дзвінки.Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8117 |
Коментарі (1)
Осип | 2008-03-05 16:47
Дешево і сердито. Всім рекомендую.