Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Комунальне майно
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Приватизація комунального майна обласної громади: чи варто чекати продовження історії
Приватизація комунального майна обласної громади: чи варто чекати продовження історії

Приватизація комунального майна обласної громади: чи варто чекати продовження історії

Наприкінці минулого року тема можливої приватизації комунального майна Чернігівської обласної ради вчергове сколихнула увагу громадськості, повідомляє сайт ПіК.

Чи не кожне ЗМІ нашої області непроминуло висвітлити точки зору осіб, причетних до цього вельми важливого для громади питання.

Особливі пристрасті навколо цього питання розгорілися у грудні. Старт дало позачергове засідання сесії, призначене на 2 грудня. Вранці, на порядку денному неочікувано з'явилося питання щодо наміру обласної ради виставити на приватизацію низку об'єктів комунальної власності. До списку потрапили 29 об’єктів комунального майна, серед яких: готель "Придеснянський" та будівлі КП "Діловий центр", а також 60 об’єктів нерухомості комунального підприємства "Ліки України". Окрім цього, об`єкти соціального призначення - санаторій "Дивосвіт" у Седневі, дитячий табір "Юний технік" у Количівці тощо.

До теми: Як депутатам не дали дурдом продати

Однак, як не намагались окремі депутати, це питання їм проштовхнути не вдалося. Через значний суспільний резонанс його тоді зняли з розгляду. Більшість депутатів висловили протест і заявили про неготовність віддати голос за документ, що потрапив до них лише перед засіданням президії.

До теми: Питання приватизації будівель комунального майна на наступній сесії облради депутати не розглядатимуть. Спочатку проведуть їх повний аудит (ВІДЕО)

Буквально через тиждень прийняли рішення про створення робочої групи з питань оцінки та приватизації майна комунальної власності області. На чолі групи стали заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук та заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Обговоривши всі "за" і "проти" і, заслухавши керівників усіх підприємств, які потрапили до списку на приватизацію, дійшли спільної думки, що об’єкти з соціальним профілем потрібно викреслити з цього переліку. Це - дитячі табори, заклади де допомагають людям з інвалідністю чи проводять заходи національно-патріотичного спрямування.

Стосовно прибуткових об`єктів, вирішили рекомендувати депутатам залишити їх у власності громади. І навіть, якщо стане питання про їх приватизацію, однозначно робити це не кулуарно і за безцінь, а перед цим провести аудиторську та експертну перевірку. У разі підтвердження їх безнадійної збитковості, виставляти об`єкти на відкритий аукціон.

Найгарячіші дискусії точилися навколо питання приватизації майна КП "Ліки України" та готелю "Придеснянський". Впродовж минулих років обидва підприємства були прибутковими. Що стосується останніх заяв про збитковість готелю, то найбільш вирогідною проблемою є неефективність та некомпетентність менеджменту.

Щодо ласого шматку - "Ліки України" - окрема історія. Так, у своєму недавньому інтерв`ю "Деснянській правді" директор майнового комплексу рапортує про сплачені до різних бюджетів 58 мільйонів гривень податків та платежів. Логічно постає питання: "Навіщо громаді продавати у приватні руки "курку, що несе золоті яйця"?

З часу засідання робочої групи минуло майже три місяці. За інформацією "ПІК", Управлінням комунального майна жодних рухів щодо проведення ревізій та оцінок об`єктів з того переліку здійснено не було.

Буквально через 2 тижні - наступне засідання сесії Чернігівської обласної ради. Подивимось, чи не стане це продовженням минулорічної історії?

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM