
За видаленням зелених насаджень у Чернігові слідкуватиме управління ЖКГ
Компетентним органом з питань видалення зелених насаджень на території міста Чернігова визначене Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. Таке рішення прийняте 20 лютого її виконавчим комітетом.
Рішення набуває чинності з 1 березня. Також ним затверджене Положення про комісію з обстеження зелених насаджень на території міста Чернігова та встановлено, що відновна вартість зелених насаджень надходить до міського бюджету міста Чернігова.
Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради, якими виконання аналогічних функцій покладалось на КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради, а також рішення щодо встановлення плати за послуги з оформлення документації з обстеження та знесення зелених насаджень, визнаються такими, що втратили чинність.
Як зазначив на засіданні виконкому керівник управління ЖКГ Ярослав Куц, за всі дерева у задовільному стані, незалежно від того хто їх зносить, всі будуть сплачувати відновну вартість. Ці кошти будуть надходити до місцевого бюджету і витрачатимуться саме на висадження в місті нових дерев.
Зараз максимальний розмір нарахованої в Чернігові відновної вартості за спиляне здорове дерево не перевищує трьох тисяч гривень. Очевидно, що ця сума в багатьох випадках і близько не відповідає тій шкоді, яка завдається втратою великого дерева на території міста. А також - не стимулює максимально зберігати існуючі дерева при проведенні будівництв. На думку чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, яку він висловив вже не вперше, цю суму потрібно збільшувати мінімум у 10 разів.
Принагідно міський голова нагадав про механізм фінансової гарантії, який був реалізований нещодавно при пересадці дерев підприємством "УкрСіверБуд". Воно задепонувало за кожне пересаджуване дерево по 30 тис. грн.
- Були перераховані кошти за спеціальним договором, терміном на 1 рік. Це фактично гарантія: у разі, якщо дерева не приживуться, за ці кошти будуть куплені нові віком не менше 5 років. Сьогодні ціна якісного дерева від 5 років і старше становить орієнтовно від 13 до 15 тис. грн, тому 30 000 грн - це адекватна ціна, якої гарантовано вистачить.
Підготовка регуляторного акту, який встановить у т. ч. й нові коефіцієнти для обрахунку відновної вартості, запланована прийнятим раніше рішенням виконкому міської ради на першу половину цього року. Оскільки це документ, який повинен пройти регуляторну процедуру, його проєкт буде оприлюднений на офіційному сайті чернігівської міської ради і протягом одного місяця прийматимуться пропозиції або зауваження до нього, які будуть розглянуті.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3198 |
Посилання до теми:
31.01.2020 Житель Сосницького району зрубав 54 дерева і наніс збитків на півмільйона гривень
18.02.2020 На проспекті Миру невідомі підпалили дерево
31.01.2020 Правоохоронці викрили жителів Прилуччини у незаконній порубці дерев
Додати коментар: