
З чернігівських шкіл приберуть медсестер
Містом ходять чутки, що чернігівські школярі можуть назавжди позбутися медобслуговування в навчальних закладах. Журналісти з’ясовували, чи правда це і що робити, якщо дитині стало зле під час навчання.
Наказ Міністерства охорони здоров’я № 157 від 26.01.2018 скасовує деякі медичні первинні документи. А разом із тим – у шкільних медсестер не буде роботи, і тому їх скоротять.
У МОЗ запевняють, що нікого звільняти не збираються – реформа цього не передбачає. Однак перерозподіл коштів, а точніше обов’язків з їх виплати, все ж може стати прямою причиною масових скорочень. Багато вакантних місць серед медсестер нині і в дитячих поліклініках Чернігова.
«По Україні шкільних медсестер ніде вже немає. Шкільне відділення змінює форму своєї роботи. Медсестри не будуть сидіти у школах. Щодо Чернігова, то велика кількість медсестер зараз вже звільнилася, інші хто залишилися – будуть працювати у поліклініці і виконувати свої посадові обов’язки. До речі, зараз багато і вакантних місць серед медсестер. Всього по місту у школах залишилося працювати чотири медсестри, інші звільнилися», - розповіла заступник головного лікаря з медичних питань дитячої поліклініки №1 Наталія Крючко.
Вона також уточнила, що зі шкіл міста усю медичну документацію про учнів, а саме Форму 063 – карта профілактичних щеплень, вже передано лікарям, з якими підписано декларацію.
З нового 2020-го року ще 11 шкіл Чернігова залишилися без медсестер. 10 січня управління освіти розіслало директорам шкіл копію листа від КП «Дитяча поліклініка №1», де вказало, що у зв’язку з відсутністю медичних працівників заклади загальної середньої освіти №4, 6, 10, 13, 14, 17, 18, 20, 21, 24, 34 не будуть забезпечені медсестрами.
«Якщо необхідно, медсестри будуть ходити до школи. Це буде лише частина їх роботи. Масових вакцинацій у школах не буде, - це порушення Закону. Усі щеплення будуть робиться у лікаря, з яким підписана декларація. Поступово усі медсестри, котрі ще працюють у школі, перейдуть працювати до поліклініки. Якщо з дитиною щось трапляється у навчальному закладі, вчитель повинен, дивлячись на ситуацію, повідомити батьків учня, зателефонувати медсестрі, яка прийде з поліклініки, або ж зателефонувати у «швидку». Медсестра немає права робити дитині якісь маніпуляції, давати медичні препарати. А от тиск чи температуру, так, звісно, може поміряти. Далі вона повинна викликати батьків чи викликати «швидку», а не давати йому якісь ліки», - наголосила Наталія Крючко.
Вона також зазначила, що аптечка має бути не лише в медичному кабінеті школи, а й у кожному класі. Про це повинні дбати директора шкіл, а не медичні працівники.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3929 |
Додати коментар: