Банкрутство – щоб уникнути оподаткування
Основні складові, на які у поточному році спиратися податківці при виконанні своїх службових обов’язків, - залучення до оподаткування резервів і недопущення подальшої „тінізації” економіки.
Податкова міліція працює на попередження нечесного здійснення розрахунків з державою, застосовуючи всі передбачені законами України заходи та засоби.
За словами начальника відділу організації оперативно-запобіжних заходів зі скорочення податкового боргу податкової міліції міста Ольги Пилипович, деякі ділки від бізнесу намагаються використовувати процедуру банкрутства підприємств для того, щоб уникнути оподаткування.
„Наявність податкового боргу у суб’єктів господарювання заважає вчасно і у повному обсязі наповнювати дохідну частину бюджетів. Так, стягнення з підприємств – боржників боргів залишається нагальною проблемою у діяльності податкової міліції. Тому, щоб уникнути різноманітних зловживань, законодавець передбачив кримінальну відповідальність за фіктивне банкрутство - стаття 218 Кримінального кодексу України, а виявлення цих злочинів поклав на податкову міліцію”, - зазначає Ольга Пилипович.
Фіктивним може бути визнано банкрутство у разі, якщо підприємство-боржник (за наявності у нього на це можливості) не задовольнило вимоги кредиторів та зобов'язання перед бюджетом у повному обсязі на момент його звернення до господарського суду із заявою про визнання своєї неплатоспроможності.
Ліквідація підприємств через процедуру банкрутства суб'єктів підприємницької діяльності протягом останніх років носить розповсюджений характер і стала однією із основних сфер діяльності “тіньового бізнесу”.
З цією метою створюються сотні “фіктивних” комерційних структур, транзитних центрів, залучаються висококваліфіковані фахівці, діяльність яких приносить величезні прибутки і приводить до значних недонадходжень у бюджет.
Податкова міліція ДПІ у м. Чернігові відслідковує усі підприємства, стосовно яких порушено справи про банкрутство. Кожного року виявляється до 7 кримінальних фактів порушення чинного законодавства у сфері банкрутства (фіктивного банкрутства та доведення до банкрутства).
Зокрема, у жовтні поточного року співробітники головного відділу податкової міліції виявили декілька фактів фіктивного банкрутства з боку службових осіб підприємств – боржників м. Чернігова.
У той же час до Господарського суду Чернігівської області підприємства надали завідомо неправдиву інформацію щодо сум кредиторської заборгованості. У наданих заявах зазначено, що підприємства неспроможні виконати зобов’язання перед кредиторами ні коштами, ні майном.
У ході проведення дослідчої перевірки встановлено, що на момент порушення провадження у справі про банкрутство зазначених підприємств залишкова вартість активів підприємств є значно вищою ніж сума заявленої кредиторської заборгованості. Тобто своїми активами та майном у разі його реалізації підприємства були спроможні виконати зобов’язання перед кредиторами.
На даний час вирішується питання щодо порушення кримінальної справи відносно службових осіб підприємств-боржників на підставі зібраних матеріалів прокуратурою міста Чернігова.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 7231 |
Посилання до теми:
25.11.2008 Фіктивне банкрутство – шлях до несплати податків
13.08.2009 Знайомтесь: Чернігівські банкрути
12.06.2009 Банкрути – поіменно. Знайомтеся
21.03.2009 Знайомтесь: Банкрути Чернігова






























Додати коментар: