Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Тіньова економіка
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Податкові тіні усуне новий кодекс
Податкові тіні усуне новий кодекс

Податкові тіні усуне новий кодекс

Одним із пріоритетів у роботі податківців є боротьба з "тіньовою" економікою.

Сутність переважної більшості злочинних схем полягає в тому, що фактичне постачання товарів і послуг здійснюється від виробника до споживача, а документальне оформлення таких операцій проводиться через низку посередників (транзитні підприємства, "податкові ями").

Це нове явище: підприємства з ознаками фіктивності, на яких залишається торгова націнка і зобов’язання щодо сплати податків. Але податки зумисне не нараховують і не сплачують до бюджету.

Запроваджений цього року додаток 5 до декларації з ПДВ дає змогу виявити цю категорію підприємств і вчасно вжити відповідних заходів.

У нашому місті зосереджена майже третина господарського комплексу області. Тому економіка Чернігова потужно впливає на загальні показники всього регіону. Це повною мірою стосується і фінансового стану, наповнення бюджетів усіх рівнів.

Одні суб’єкти господарювання при значних сумах валових доходів сплачують мізерні, просто копійчані суми податку на прибуток. Інші і взагалі його не сплачують, декларуючи збитки.

Найнеприємніше у цій ситуації те, що у списку неефективних підприємств часом значаться і доволі відомі, котрі очолюють керівники з солідним досвідом, знані господарники.

За результатами подання податкової звітності за ІІ кв. 2008р. із 2296 підприємств задекларували збиткову діяльність 29 (1,3% від загальної кількості). Сума збитків - 44,8 млн. грн.

У порівнянні з результатами ІІ кв. 2007 р. відбулося зменшення їх кількості на 12 підприємств та збільшення суми задекларованих збитків на 17,7 млн. грн.

За результатами опрацювання звітності встановлено, що найбільша кількість збиткових підприємств у будівництві – 8 (збитки 16,5 млн. грн.), у промисловості – 8 (збитки 15,2 млн. грн.), а у торгівлі - 4 (збитки 1,2 млн. грн.).

Ключовими напрямками резервів наповнення бюджету повинно стати виявлення і руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань.

Податківці взяли чіткий орієнтир на поглиблення партнерських відносин з платником, максимальну лояльність у ставленні до нього.

Розв’язати "тіньовий клубок" допоможе ухвалення Податкового кодексу. У ньому є низка схем з уніфікації бухгалтерського і податкового обліків, узгодження податкового законодавства з іншими галузями права.

Ми сподіваємося, що запрацює презумпція невинності платника податків, яка полягає в тому, що якщо платник припустився помилки, ухилився від сплати податків, завдав державі збитків, але відшкодував їх, то кримінальна справа стосовно нього закривається. Це ключова позиція Податкового кодексу.

Ефективна робота підприємств потрібна не лише податковій службі. Збитково працювати – не престижно, а імітувати збитки – злочинно.

Олександр МАРУХЛЕНКО,
перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM