
Емоції через край, коли святкує наш край
"Шановні чернігівці, о тринадцятій годині розпочнеться урочисте відкриття конкурсу квітів та плодів "Щастя краси", - звучав голос диктора у міському парку культури та відпочинку. "Дивно, що так пізно - дивувалися люди, - адже свято вже давно почалось".
З восьмої ранку лікарні, жеки, школи і дитсадочки стали розміщувати свої експонати, а з дев’ятої парк наповнився глядачами. У цьому році свято видалося на славу пишним і багатолюдним, а його учасники вигадливими.
«Батьки в бізнесі – діти у бабусі»
У міському парку багато скульптур: бременські музиканти, динозаври, дід та баба. Одну з них працівники обласної лікарні зробили частиною своєї композиції. На бабусю вдягнули барвисту хустку, на дідуся – солом’яний бриль.
На руки, плечі і голову посадили діточок, і вийшла картинка нашого реального життя: батьки у бізнесі, діти у бабусі. «Так воно зараз і є», - кидали репліки глядачі і фотографувалися на пам'ять.
Казка про солом’яного бичка
На виставці було багато звірів із соломи і сіна. Видно, не даремно мами та бабусі читали у дитинстві казки на ніч: діти повиростали і почали створювати дивовижні композиції на свято плодів і квітів у Чернігові.
Працівники Обласної психоневрологічної лікарні зробили солом’яного бичка, дядька-пасічника із гарбузиння, а із чорнобривців виклали величезне сонце.
А ось їх конкуренти по виставці, працівники Чернігівської міської лікарні №1, виробили із сіна чудернацького оленя, журавля, і диванчик-гойдалку. Роботи пішло на це чимало, бо спочатку вони зварили металеві каркаси, а вже потім обв’язали їх сіном. Після виставки ці експонати прикрасять приміщення лікарні.
Ще один улюблений герой казок та пісень – гарбуз. Із нього учасники виставки зробили дідуся-пасічника, машину швидкої допомоги, бабу-ягу – у кого на скільки вистачило фантазії.
«Будем їсти більше каші – станем всі як Оля наша»
Окрема тема виставки – олімпійські ігри. У багатьох школах і дитсадочках міста навчаються діти, які вже мають численні досягнення у спорті, а через деякий час, можливо, стануть олімпійськими чемпіонами. Тому на тему олімпійських ігор вигадок було багато.
Співробітники дитячого садочка №69 зробили із овочів фігурки спортсменів із Чернігівщини – призерів олімпійських ігор. Біля фігурки срібної призерки Ольги Коробки написали: «Будем їсти більше каші – станем всі, як Оля наша».
Також співробітники дитсадочка відтворили чайну церемонію: у жовтому кімоно сидить чарівна китаянка Ламінь (вона ж – вихователька Лариса Іванівна Назарова), і припрошує всіх покуштувати чаю.
Мер читає зі шпаргалки
Святкова програма до Дня Незалежності у цьому році була насиченою і різноманітною. Можливо, через це міський голова Олександр Соколов трошки спізнився на відкриття конкурсу.
«Виставка квітів користується великою популярністю серед чернігівців, адже упродовж дня її відвідують до 50 тисяч жителів і гостей нашого древнього міста. (…) Вкотре маємо підтвердження, що чернігівці – не лише працьовиті, але й талановиті, щирі і завжди готові ділитися своїми здобутками з іншими. З нагоди Дня Незалежності щиросердно бажаю вам щастя, миру, благополуччя, сили і наснаги в усіх добрих починаннях в ім’я України та процвітання Чернігова», - виразно прочитав мер, іноді все ж таки відриваючи очі від «шпаргалки».
Далі представники оргкомітету на чолі з міським головою уважно ознайомились з експонатами виставки, щоб визначити переможців.
«Кобзарське віче у Чернігові»: відродження традицій
У цьому році вперше відбувся фестиваль музичного мистецтва «Кобзарське віче». Його учасниками були не сивочолі дідусі-музиканти, а діти з різних шкіл міста. Це означає, що традиційне мистецтво починає відроджуватися, виходити із забуття.
Про це мені розказала Іщенко Валентина Володимирівна, голова кобзарської спілки Чернігова, заслужений працівник культури України:
«Чернігівське кобзарство сьогодні як флагман по Україні. У нашому місті є капела бандуристів «Надія», гурт «Соколики», лауреати всеукраїнських, міжнародних конкурсів. Недавно наші музиканти із тріо «Журавка» побували на фольклорному фестивалі в Італії. Були у Римі, Венеції і Відні. Там прекрасно сприймали українську бандуру і народну пісню».
Фото: Віктор КОШМАЛ
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11870 |
Посилання до теми:
24.08.2008 Центральний парк: Святкування Дня Незалежності. ФОТОрепортаж
24.08.2008 Виступи творчих колективів до Дня Незалежності. ФОТОрепортаж
24.08.2008 Виставка квітів до Дня Незалежності. ФОТОрепортаж
24.08.2008 Напад пенсіонерів на губернатора у Чернігові. ФОТОрепортаж
24.08.2008 Мітинг біля Каменя борцям за волю України. ФОТОрепортаж
24.08.2008 Політичні букети: Покладання квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченку. ФОТОрепортаж
23.08.2008 Підняли прапор! Привітали, заспівали, станцювали! ФОТОрепортаж
25.08.2008 Пролітаючи над Черніговом. ФОТОрелаксація
23.08.2008 День D для України
21.08.2008 А фонтан у мера - клас! ФОТО
Додати коментар: