«Український вікінг» презентував книгу «Трансгрес(і)я». Фото
Війна породила багатьох поетів. Один з них, майданівець Влад Сорд, презентував у Чернігові 26 листопада книгу «Трансгрес(і)я».
До збірки ввійшла поезія російською та українською мовами. Літературний відбувся в одній із зал Кіно-культурного мистецького центру (колишній кінотеатр ім. Щорса).
– Трансгресія це філософське поняття – вихід за межі моралі. Збірка має свою хронологію, а кожні два-три вірші помережені цитатами про революцію та війну. На війні був не кожен, але кожен може туди зазирнути. Літера (і) в дужках немов натякає, що подивитися ви можете саме моїми очима, – пояснює назву збірки Влад Сорд.
Людмила Зіневич, організатор літературного вечору, розпочала його із запалення свічок на знак вшанування жертв Голодомору:
– Якби не Голодомор, то сьогодні Україна налічувала б 90 мільйонів жителів. Тоді ніхто б не насмілився здійняти руку на потужну та могутню державу. Сьогоднішня війна – прямий наслідок тих подій.
Слухачів Влад дивує з перших хвилин:
– Вірші приходять до мене уві сні. Прокинувшись, я лише записую їх. Ніколи не шукаю ритм, риму».
Поезію нікому не присвячує:
– Як можна сон комусь присвятити?
На 1/4 норвежець, він ріс на легендах діда-вікінга і поезії Богдана-Ігоря Антонича. Образ вікінга не лише в татуюваннях, довгому волоссі, а і в ілюстраціях до книги, які Влад малював сам:
– В малюнках – образи. Кожен сприймає по-своєму і бачить щось своє. Я би не став їх пояснювати.
На літературному вечорі читає лише 3 вірші.
«Зазвичай на таких зустрічах вірші читаю не я, а інші. Мені цікаво послухати не себе, а вас», – скромно пояснює молодий поет.
Про себе Влад говорить дуже мало. З Криму поїхав на Майдан і залишився там. На війну потрапив добровольцем:
– Я не був прихильником української ідеї. Я її тоді ще не розумів. Мені просто хотілося дізнатися правду.
Влад Сорд (справжнє прізвище Стафійчук) був розвідником Збройних Сил України, воював у лавах «Правого сектору», батальйонах «Азов» та ОУН, а з 15 жовтня 2015 року проходить військову службу за контрактом у складі 93-ї окремої гвардійської механізованої Харківської бригади. Побував у найгарячіших точках Донбасу – від Слов’янська до Пісків та шахти Бутівка.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8307 |
Додати коментар: