Останнє оновлення: 12:05 субота, 12 жовтня
Голодомор
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / В Чернігові презентували «Хроніки війни більшовиків з українським народом». Відео
В Чернігові презентували «Хроніки війни більшовиків з українським народом». Відео

В Чернігові презентували «Хроніки війни більшовиків з українським народом». Відео

«Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» – таку книгу презентували сьогодні у великій залі Чернігівської райдержадміністрації автори – історики, співробітники Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець і Сергій Бутко.

Як розповів перший, у дослідженні, яке вийшло з друку у Чернігові (видавництво «Десна Поліграф»), йдеться про комуністичну селекцію тих, на кого спиралися ідеологи та організатори Голодомору 1932-1933 років – «активістів», яких підбирали з покидьків, злочинців, алкоголіків та наркоманів.

«Ми дослідили цей процес на прикладі Петрушинського компартійного осередку у Чернігівському районі, – пояснив Сергій Горобець. – Вийшло так, що у тому ж Петрушині при владі стали люди, що постійно пиячили, часто неосвічені і неграмотні, мали сумнівні моральні принципи або не мали ніяких. Зате вони чітко виконували все, що було необхідно владі, не запитували, до чого це може призвести. Їх цікавив лише власний добробут, аби було, що їсти їм. Саме їхніми руками була здійснена ця жорстока, злочинна політика».

За словами Сергія Горобця, книга побудована на нових архівних матеріалах з фондів Державного архіву області, які до останнього часу лишалися невідомими широкому загалу.

«Це видання відкриває нову сторінку Голодомору, – зауважив він. – Ми рухаємося далі, виясняємо нові аспекти, тобто не просто рахуємо жертви, знаходимо прізвища, а хочемо зрозуміти, що відбувалося на місцях. Друга частина книги саме про це. Картина випливає дуже сумна: «актив» не голодував, їх підгодовували у спецрозподільниках».

Як зізнався Сергій Бутко, працюючи над книгою, автори були вражені тим, наскільки ретельно виховувалися комуністичні кадри  для «розкуркулення» і геноциду.

«Що цікаво, спочатку до комуністів ішли, здебільшого, романтики, яких потім поступово відсіювали, відстрілювали, саджали, – підкреслив він. – В процесі роботи ми зрозуміли багато речей: бездушність поліцаїв у Другій світовій війні, те, чому партизани майже не захищали цивільне населення, а лише вбивали окупантів. Побачивши це, ми краще зрозуміли, звідки беруться люди, яких потім назвали «беркутівцями», які разом з російською агентурою стріляли беззбройних людей на Майдані».

Більше про презентацію книги – на відео автора:

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Музика і живопис в укритті

SVOBODA.FM