
Держслужба видала книгу власної історії
Українська нація має давні публічно-адміністративні традиції.
Звертаючись до історії від часів Київської Русі і до сьогодення, включаючи етапи козацької доби, Української державності початку 20-го століття, радянський період тощо, слід усвідомлювати важливість вивчення та аналізу досвіду минулого задля успішного сучасного та майбутнього державотворення нашої країни.
Все це і лягло в основу академічного видання „Історія державної служби в Україні”, презентація якого відбулася 22 червня цього року в Інформаційному агентстві „Інтерфакс – Україна”, напередодні відзначення державними службовцями України професійного свята.
Головне управління державної служби України разом з Інститутом історії України Національної академії наук України провело фундаментальне історичне дослідження національної адміністративної традиції і підготувало 5-томне видання (в шести книгах), публікація якого була завершена у червні цього року. За своїм масштабом дослідження не має аналогів в українській історичній науці.
Актуальність видання полягає в тому, що в Україні „Не можна будувати американську чи японську державну службу - вона має грунтуватися на наших національних традиціях”:, - зазначив Начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко.
У виданні аналізується широкий спектр проблем, пов’язаних з державотворчим процессом, політико - адміністративним устроєм, організацією державного управління і державної служби та діяльністю державних службовців.
Кожний том, написаний на підставі вивчення великого масиву архівних джерел. Документальна частина проекту містить близько 800 документів і матеріалів у хронологічному діапазоні від п’ятого століття до нашої ери до початку 21-го століття. Збірник містить документи і матеріали різнопланового характеру: грамоти, статути, універсали, листи, постанови тощо.
Більшість документів, виявлених у державних архівах України, а також в архівах Російської Федерації, Польщі, Угорщини публікується вперше.
Приємно повідомити, що значна частина документів, що характеризують розвиток державної служби в Україні у 19 - 20 столітті належить Державному архіву Чернігівської області.
Зміст монографії поділяється на 5 блоків. Перший охоплює періоди античності та середньовіччя. Аналізуються структура влади, система управління, політико – адміністративний устрій у найдавніших державах на території України (Скіфії, слов’янськіх княжіннях, України - Русі, українських воєводствах Речі Посполитої, Кримському ханаті).
Другий блок досліджує існування державної служби на території Запорозької Січі та Української козацької держави, а також на українських землях загарбаних Росією і Австро – Угорщино.
Третій блок охоплює короткий, але винятково насичений період життя українського народу 1917 – 1920 років. У центрі уваги авторським колективом визначені закономірності та особливості державотворчого процесу на території України після розпаду імперій.
Четвертий блок проводить аналіз предмету дослідження у міжвоєнний період, коли українські землі були у складі чотирьох держав та під час Другої світової війни. Нажаль, багато архівних документів було втрачено, знищено в період з 1931 року і до початку війни.
П’ятий блок досліджує систему адміністрування в рамках соборної радянської української держави. Окремо розглянуто становлення і розвиток державної служби у незалежній Україні.
Усебічний аналіз дозволяє з достатньою повнотою розкрити державну службу як предмет людської діяльності.
ержавна служба як професійна діяльність в усі часи потребувала глибоких знань і високої внутрішньої культури. Маємо сподівання, що і зараз ця історична праця буде спонукати державних службовців до патріотизму.
Фінансувалося видання на 90% з державного бюджету, що свідчить про розуміння державою важливості такого фундаментального дослідження. Також у фінансуванні допоміг уряд Данії.
П’ятитомник безкоштовно буде надісланий до всіх органів державної влади та громадських організацій, а також надійде до вільного продажу.
23 червня, під час урочистих зборів присвячених Дню державної служби, заступник начальника Управління державної служби Головдержслужби України в області Ірина Протченко, передала обласній державній адміністрації від імені Головного управління Державної служби України це унікальне академічне видання.
За повід. Управління державної служби
Головдержслужби України в Чернігівській обл.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7771 |
Посилання до теми:
19.03.2010 "Меч Арея" в руках полковника Буряченка. ФОТО, АУДІО
8.02.2010 Книга, що змушує замислитись
24.11.2009 «Пам’ять народу неубієнна»: Видано 15-й збірник про Голодомор на Чернігівщині
26.08.2009 Видано збірник документів до 20-річчя створення НРУ за перебудову
9.06.2009 Видано збірник документів і матеріалів до 200-річчя М.В.Гоголя
20.01.2009 Видано книгу «Крути. Січень 1918 року»
8.01.2009 Видано книги про Голодомор у Чернігівському районі
13.11.2008 У Чернігові вийшла книжка "Кохання гетьмана Мазепи"
10.08.2004 Була така газета... Рівно 9 років тому в "Черниговском полдне" вийшла рубрика "Ревю"
Додати коментар: