
Презентовано альбом автографів «Качанівка». ФОТО
Визначною подією в новітній історії Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського стала сьогоднішня презентація альбому автографів «Качанівка».
Приїхали і прийшли численні гості – люди науки і культури: історики і мистецтвознавці, письменники і художники, журналісти і архівісти. Ідея даного проекту виникла у колективу музею близько десяти років тому.
Чому пройшло стільки часу від початкового задуму до його здійснення? Хто займався виданням книг у сучасній Україні, той зрозуміє чому…
Близько п’яти років тривала безпосередня робота над підготовкою альбому. Авторський колектив фактично торував собі шлях, адже подібних видань раніше в Україні не було. Передмову до альбому написав доктор філологічних наук, професор Києво-Могилянської академії Володимир Панченко (до речі, автор цих рядків познайомився з ним у 2004 році… на Соловецьких островах). Поважному гостю одному з перших було надано вітальне слово.
- Мушу зізнатися, що я дуже люблю Качанівку і часто там буваю. Одного разу разом з дружиною навіть відзначав там свій день народження, в будиночку садівника. Щойно народжений альбом автографів «Качанівка» дуже приємно тримати в руках. В ньому, як у сімейному фотоальбомі, багато знайомих інтелігентних облич і візуального матеріалу.
Автором-упорядником нового фотоальбому є співробітниця історичного музею Світлана Половникова. Можна лише здогадуватися, скільки часу і творчих зусиль витратила вона в бібліотеках, музеях і архівах на пошуки імен, прізвищ, фактів та інших матеріалів, що врешті-решт склали основу альбому.
- Першим автографом Качанівки став гімн Григорія Степановича Тарновського, авторами якого були Микола Маркевич і Михайло Глінка. Потім додавалися нові імена людей, які навіть фактом свого перебування в Качанівці створили славу цього унікального куточка України.
На презентації альбому автографів «Качанівка» також виступили: один з найзначніших «стовпів» чернігівської історичної науки Олександр Коваленко, художниця Людмила Пасьмачна, директор київського видавництва «Темпера» Юлія Олійник та інші люди, які доклали зусиль для того, щоб нова книга побачила світ.
Багато хто отримав подяки від Чернігівського історичного музею і альбоми автографів «Качанівка» в якості подарунку. Серед них була і Мотрона Автономівна Попудренко, яка з 1948 року і до виходу на пенсію працювала в музеї (зараз їй 86 років). А завершилося свято поетичними рядками у виконанні чернігівської поетеси Надії Галковської.
Додам, що в даний час альбом «Качанівка» можна придбати в книжкових магазинах Києва (адже видавництво «Темпера» є столичним), а згодом він з’явиться і в Чернігові.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14452 |
Посилання до теми:
5.03.2010 Віртуальний путівник Чернігівщиною. ВІДЕО
26.01.2010 Микола Томенко презентував у Чернігові «Слуханку для української малечі». ФОТОрепортаж
16.06.2009 Качанівка - перлина світового палацово-паркового мистецтва. ФОТО
29.04.2009 Микола Томенко: Качанівка може бути центром культурного життя
11.06.2009 «Дорогами рідного краю» запрошує Чернігівський історичний музей. Фото
28.11.2008 Прем'єра фільму "Сочинил и изваял Иван Мартос родом из Ични". ВІДЕО
23.06.2008 Чернігівщина туристична: Літо, вихідні, Качанівка. ФОТОрепортаж
21.05.2008 Сенсаційна таємниця Чернігова. Тарновський
19.05.2008 Заповідник Качанівка: Травень. ФОТОрепортаж
Коментарі (4)
П.Антоненко | 2010-03-20 19:46
Наталия | 2010-03-19 07:32
Юрий | 2010-03-18 23:59
Наталія | 2010-03-18 21:00
Половнікова С.О - не просто співробітник музею, а завідуюча відділом, заслужений працівник культури України, це не одне й те саме. Будь ласка, будьте більш уважними у подальшому.