"Шрами на серці": Презентація книги. ФОТОрепортаж
У музеї ім. Коцюбинського відбулася посмертно презентація книги Юлія Романовича Коцюбинського, внука славетного українського сонцепоклонника – "Шрами на серці".
У затишній залі музею зібралися його рідні, друзі, поети, письменники, творча інтелігенція. Всі, хто його знав, любив, спілкувався, працював з ним.
Зі споминами про нього виступили голова національної спілки письменників Чернігівщини Станіслав Реп'ях, поетеса Ганна Арсенич-Баран, Олексій Брик, Заслужений вчитель України Інеса Вачнадзе, яка колись знімалась у кінофільмі "Сім'я Коцюбинських". Сказали слово Заслужена артистка України Раїса Решетнюк, Сергій і Тетяна Дзюби, Заслужений лікар України, поет Сергій Богдан, Михайло Кушнір, Тамара Демченко, Петро Куценко, Михась Ткач, літературознавець Світлана Жила, лауреат премії ім. Коцюбинського, редактор "Гарту" Дмитро Іванов.
Усі згадували Юлія Романовича як порядну, високоталановиту людину, науковця. Майже 10 років незмінного директора музею. Кореспондента, організатора пропаганди художньої літератури, хранителя і дослідника спадщини свого великого пращура Михайла Коцюбинського.
"Шрам на серці" – книга, яка за своїм стилем лежить десь на грані мемуарної і художньої літератури, як відзначили виступаючі. Але це особливий твір. Це плач душі внука Юлія Романовича, на долю якого випали тяжкі поневіряння.
Він – син репресованого (з усіма наслідками) свого батька Романа Коцюбинського, сина великого письменника. Довгий час він не міг розкривати свого прізвища, а носив прізвище своєї матері Олени Писаревської.
Пережив евакуацію з України під свист куль і снарядів, під розриви бомб. Бої у Сталінграді. Сплав на баржах по Волзі. Поранення, яке мало не коштувало йому життя.
Присутні відзначили, що книга, як би її не називали – чи то роман, чи повість, чи спогади – це розповідь автора пройнята щирістю, добротою та любов'ю до людей. Вона має велике історичне і пізнавальне значення, особливо для сучасної молоді, а не тільки для свого покоління. Автор присвятив свою книгу дітям війни.
На завершення вечора виступила дружина Юлія Романовича – Антоніна Іллівна Коцюбинська, талановита вчителька української мови. Вона прочитала листи редактора Кіровоградського університету та своєї доньки, яка зараз проживає на Кубані, але не змогла приїхати на презентацію.
Вечір вів директор музею Ігор Коцюбинський – правнук свого великого дідуся.
Багато присутніх отримало книгу в дарунок від Ігоря Коцюбинського. адже він є автором проекту, а над підготовкою випуску працювали редактор Станіслав Реп'ях, Ольга Єрмоленко, Наталія Коцюбинська.
Пригощала гостей не тільки науковий працівник музею, але й талановита господиня Наталія Коцюбинська.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 15119 |
Посилання до теми:
10.10.2008 Історію кохання Коцюбинського знімає у Чернігові студія ВІАТЕЛ
3.10.2008 День учителя відзначив Чернігівський район. ФОТОрепортаж
17.09.2008 Чернігівці вшанували пам'ять Михайла Коцюбинського. ФОТОрепортаж
27.06.2008 Петру Антоненку – 60! Творчий вечір. ФОТОрепортаж
12.05.2008 Коцюбинський: «Мені краще бути самотнім…»
7.05.2008 Чернігів: Названо переможців конкурсу «Книга року-2007». ФОТОрепортаж
Додати коментар: