Проституція в Україні тепер не кримінал?
Віднині в Україні „жриць кохання” чи , як нам повідомили працівники соціальних служб, „жінок секс-бізнесу”, каратимуть тільки штрафами.
У грудні минулого року законодавці в статті за торгівлю власним тілом замінили кримінал на адміністративні покарання.
Разом з тим, як повідомив нам директор реабілітаційного центру для людей з ВІЛ-інфекцією „Ступені” Олександр Бабич, зросла динаміка передачі захворювання СНІДу саме статевим шляхом. Чого гріха таїти, статистика, що її навели соціальні працівники, вражає. А виходить, у нас в Чернігові працює від 100 до 200 „жінок секс-бізнесу”...
Так, саме так їх треба називати, пояснили нам. Адже термін „проститутка” несе в собі негатив і відлякує таких жінок від співпраці з різними соціальними установами, які хочуть убезпечити їх і населення від розповсюдження смертельної інфекції. Може, й воно!
Проте, не звинуватьте автора у надмірній іронії, але клієнтура таких „бізнес-леді” навряд чи переймається термінологією. Втім, чомусь переконаний, що тікати від таких невихованих клієнтів ніхто з таких жінок не стане. Навпаки, вони мають від 2 до 5 „прихожан” на добу.
І відомо, що таким «ремеслом» підробляють навіть учениці старших класів однієї з чернігівських шкіл. А факт того, що Чернігівська область тримає 2-гу позицію по зростанню кількості ВІЛ-інфікованих, залишається впертим.
От вам і статистика. Офіційно зареєстрованих людей з хворобою СНІДу в місті Чернігові 932. І це далеко не повна цифра, адже виявляють хворобу в основному тільки у вагітних жінок та донорів, які обов’язково проходять тести. Скажімо, наркоманів, за даними обласного наркодиспансеру офіційно в місті 1202 та цю цифру, для встановлення реалій, головний нарколог рекомендує помножити на 4, а обласне управління МВС – на 10.
За словами Олександра Бабича, працівники центру „Ступені” збільшили так звані „польові виїзди”, тобто виїзди в складні райони міста, де організовують приймальні для наркозалежних людей, щоб допомогти їм, а задля зменшення загрози поширення ВІЛ-СНІДу, навіть, обмінюють використані шприци на нові. Кожному гарантують конфіденційність, через що бувають і конфлікти з міліцією. Правоохоронці вимагають прізвища та адреси наркоманів. Але, за словами соціальних працівників, порушення принципу конфіденційності зведе нанівець всю їхню роботу.
Заступник директора центру ресоціалізації наркозалежних „Ведіс” Ігор Ярош говорить, що оприлюднення в пресі результатів роботи соціальних працівників веде за собою сплеск звернень по допомогу громадян, що мають проблеми з наркотиками, або хворих на СНІД. Статистику щодо 2-го місця Чернігівщини по ВІЛ-СНІДу він пов’язує не із зростанням кількості хворих, а із збільшенням в області випадків виявлень інфекції у людей.
До речі, перше місце в державі у цій сумній естафеті за кількостю ВІЛ-інфікованих тримає Одеська область. А Україна, між іншим, 3-тє місце в світі.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7922 |
Коментарі (3)
Нєжинка | 2009-11-10 22:24
аноним | 2006-06-01 10:26
Rysk | 2006-05-30 14:05