Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Культурний фронт
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Фільм про Маріуполь отримав премію Європейської кіноакадемії
Фільм про Маріуполь отримав премію Європейської кіноакадемії

Фільм про Маріуполь отримав премію Європейської кіноакадемії

У травні "Маріуполіс 2" був удостоєний спеціальної нагороди на Каннському фестивалі. Його знімав Мантас Кведарявічюс, який у квітні загинув під час облоги в Маріуполі.

Картина "Маріуполіс 2" загиблого в Маріуполі литовського режисера-документаліста Мантаса Кведарявічюса отримала премію Європейської кіноакадемії як найкращий документальний фільм (European Documentary). Лауреати "європейського Оскара"-2022 були оголошені на урочистій церемонії у Рейк'явіку у суботу, 10 грудня.

Прем'єра фільму "Маріуполіс 2" відбулася на фестивалі в Каннах 19 травня 2022 року, вона була удостоєна спеціальної нагороди журі "Золоте око". Кведарявічюс приїхав до обложеного російськими військами Маріуполя у березні і знімав там мирних жителів. Згодом він потрапив у полон і у квітні загинув. Картина змонтована з матеріалу, який зберегла наречена режисера Ганна Білоброва, яка була разом з ним у Маріуполі.

На європейську кінопремію було номіновано і три інші фільми про Україну. На найкращий документальний фільм претендував "Будинок з уламків" данського режисера Сімона Леренга Вільмонта. Ігрові фільми "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука та "Цензорка" Петера Керекеша були висунуті на призи ФІПРЕСІ Європейської кіноакадемії (European Discovery - Prix Fipresci).

У головній номінації – "Найкращий фільм" (European Film) – перемогла картина "Трикутник смутку" шведського режисера Рубена Естлунда, яка отримала "Золоту пальмову гілку" в Каннах. У стрічці розповідається про розкішну подорож на яхті, яка пішла не за планом. Естлунд також став переможцем у номінаціях "Найкращий режисер" та "Найкращий сценарист". Златко Бурич, який зіграв одного з головних героїв, був відзначений як найкращий актор.

Найкращою акторкою стала Вікі Кріпс за роль у драматичному фільмі "Корсаж". Серед комедій перемогу здобула картина "Найкращий бос" іспанського режисера Фернандо Леона де Араноа.

Премію Європейської кіноакадемії, яку часто називають "європейським Оскаром", було засновано 1988 року в Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів для просування європейського кінематографу у світі. Вона є однією з найпрестижніших нагород у галузі кіно. Відбір її лауреатів проводять понад 4000 осіб – членів академії.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM