Останнє оновлення: 09:23 вівторок, 20 серпня
Ювілей
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / У Чернігові відзначається 110 років Чернігівської музичної школи № 1 ім. С.В. Вільконського.
У Чернігові відзначається 110 років Чернігівської музичної школи № 1 ім. С.В. Вільконського.

У Чернігові відзначається 110 років Чернігівської музичної школи № 1 ім. С.В. Вільконського.

Урочистості відбудуться сьогодні, 23 квітня, у Великій залі Чернігівської музичної школи № 1 ім. С.В. Вільконського (вул. Шевченка, 23).

Початок – о 16.00.

Чернігівська дитяча музична школа №1 як державний музичний заклад виявилася першою в Чернігові не лише хронологічно, а й за своїми педагогічними та творчими здобутками.

1 січня 1908 року в Чернігові були відкриті Музичні Класи Чернігівського відділення Російського музичного товариства. В них навчали гри на фортепіано, скрипці, віолончелі, духових інструментах, був клас ансамблю і оркестру, спеціальної теорії та вокалу.

У першій рік Музичні Класи відвідували 32 учні, а через 5 років - 132. Термін навчання на музичних інструментах становив 7 років, у класі вокалу - 5 років. Викладання велося російською та українською мовами. Для Музичних Класів було споруджене спеціальне приміщення. Першим їх директором став видатний український віолончеліст С.В.Вільконський.

Стефан /Станіслав/ Владиславович Вільконський /1870-1963/ здобув освіту у Варшавській, Паризькій та Петербурзькій консерваторіях. Був директором Музичних Класів в Чернігові та викладачем по класу віолончелі у період до 1920 року. Вагомий його внесок у розвиток музичного життя міста.

Викладачі та вихованці Музичних Класів організовували камерні та симфонічні концерти з метою пропагування класичної музики. Для участі в них запрошувались видатні музиканти того часу: М.В.Лисенко, О.Б.Гольденвейзер, Л.В.Собінов, М.Г.Ерденко, М.Г.Гречанінов та інші.

У 1928 році окрвиконком прийняв постанову про реорганізацію музичної школи у школу міжокружного значення.

Після визволення Чернігова від фашистських загарбників постановою виконавчий комітет Чернігівської міської ради депутатів трудящих від 27 грудня 1943 року робота школи була відновлена. У цей рік в ній навчалися 58 учнів, працювали 8 викладачів: Ф.П.Городецький, О.І.Іванова, Н.Ф.Владимирська, Н.В.Острогорська, Н.І.Щербацька, Н.І.Крестинська, В.П.Городецька, О.І.Крижанівська. З 1943 по 1946 рр. колектив школи очолював Ф.П.Городецький, у 1946-1951 рр. - О.І.Іванова, у 1951-1983рр - Д.А.Мартиненко, у 1983-1996рр. - П.М.Половець. З 1995 року посаду директора школи обіймає О.А.Астаф'ева.

З 1962 року школа працює в приміщенні, побудованому за проектом архітектора І.Каракіса.

Школа має значні педагогічні і творчі здобутки. Учні школи постійно стають переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Так, цього року 20 учнів – переможців міжнародних та всеукраїнських конкурсів отримують стипендії  міського голови.

Чернігівська музична школа №1 ім. Стефана Вільконського - це освітянський заклад культури і мистецтв, який знайомить дитину не тільки з обраним музичним інструментом, сольфеджіо, історією української і всесвітньої музики, але й із всесвітньою історією культури, музичною культурою Чернігівщини, музичною Шевченкіаною, основами етикету, комп'ютерною композицією та аранжуванням. Залучаючи своїх вихованців до участі у музичних спектаклях, концертах, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, школа робить дитинство учнів яскравим та незабутнім.

Впроваджуються цікаві проекти щодо розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей. Це - всеукраїнський конкурс юних піаністів "Чернігів скликає таланти", міжрегіональний дитячо-юнацький фестиваль музичного мистецтва "Кобзарський майдан у Чернігові" та інші.

Серед випускників школи – народні артисти України Василь Нечепа, Жанна Боднарук, Марина Гончаренко, почесний громадянин міста Чернігова, заслужений діяч мистецтв Микола Сукач, провідні педагоги багатьох вищих мистецьких навчальних закладів України. Нині за кордоном навчається та працює близько 50 вихованців школи.

Прес-служба Чернігівської міськради

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Шевченківці вшанували...

SVOBODA.FM