
В Чернігові вкотре «порилися» екскаватором у культурних шарах 800-літньої давнини
На жаль, у Чернігові ще не всі земляні роботи в межах охоронних археологічних зон проводяться після археологічних досліджень, що передбачено законами про охорону археологічної та культурної спадщини України.
Вчора навпроти школи №3 я помітив дві великі свіжовикопані ями. В них було видно добре збережений культурний шар стародавнього поселення.
На відміну від скверу Хмельницького (через дорогу), тут шар не був пошкоджений підвалами будівель XIX-XX століть.
Зв’язавшись із представником служби охорони памяток В.Мултанен, я дізнався, що запита на проведення археологічних робіт щодо цього обєкту ніхто не подавав.
Скоріш за все, роботи проводились під виглядом ремонту вже існуючих комунікацій. Але робітники значно вийшли за межі старих котлованів.
А цей район цікавий з точки зору археології. Під час розкопок, які проводились під керівництвом А.Казакова у 1980-х, тут були знайдені півземлянки XII століття з великою кількістю уламків візантійських амфор. Можливо, це рештки складських приміщень давніх торговців, що реалізували в Чернігові на П'ятницькому торгу вино і оливкову олію з Візантії.
А тим часом…
Позавчора московські археологи завершили розкопування камерного поховання на Гньоздівському курганному могильнику, який тягнув до стародавнього поселення біля Смоленська, обжитого скандинавами.
В тій камері знайшли дерев'яне відро і каролінгський меч ХХ століття. Унікальне те, що, за словами археологів, збереглися деревяні піхви меча і його руків'я. Попереду – реставрація.
Схоже камерне поховання було знайдене в Шестовиці 10 років тому. В ньому, окрім меча, був знайдений осідланий кінь, спис з срібною оздобою ратища, скрамасакс – бойовий ніж. Нині частина знахідок експонується в музеї В.Тарновського.
За матер. Facebook Ігоря ІГНАТЕНКА

Збільшити
Розкоп камерного поховання на Гньоздівському курганному могильнику поблизу Смоленська і здобуток московських археологів
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6694 |
Посилання до теми:
5.07.2017 Навіть в Мордорі так не руйнують пам’ятки, як в давньоруському Чернігові
20.07.2017 Будинок Полторацьких впевнено руйнується
4.07.2017 Чернігівці хочуть шлях на Шерстянку замість фонтанів
3.07.2017 Ще одна нова доріжка в сквері дала «цивілізаційний розлом»
30.06.2017 Перші здобутки археологів у розкопі на Валу
27.06.2017 Про розкоп на Валу – від керівника експедиції
26.06.2017 Відверта бесіда з археологом Ігорем Ігнатенком під час «Вечері на Свободі»
22.06.2017 Що знайшли археологи під час реконструкції скверу Богдана Хмельницького?
21.06.2017 У сквері Хмельницького «реконструктори» руйнують старовинні споруди
Коментарі (1)
НеАрхеолог | 2017-07-21 09:20
Зазвичай археологи знаходять рештки, залишки, скелети… А «знайдений осідланий кінь», мабуть, заржав від радості, що його нарешті відведуть до музею В.Тарновського.