Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
його величність ЧАС / Імідж*
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Наука захищає лінивих працівників
Наука захищає лінивих працівників

Наука захищає лінивих працівників

Такий висновок можна зробити, проаналізувавши останні досягнення світових вчених. Адже вони з кожним днем пропонують нові порції цікавинок. На цей раз «білі халати» взялися проводити експерименти над часом.

Час – ресурс, який не відновлюється. Це зрозуміло навіть без залучення експертів і науковців. Мабуть, саме тому в Україні так люблять один одному дарувати годинники, нібито нагадуючи про його плинність.

За словами вітчизняних соціологів, під час вибору годинників 40% українців обирають спеціалізовані магазини, а 60% - купують через інтернет. Серед опитаних найзатребуваною платформою виявився сайт Мир Часов, який, дійсно, вражає асортиментом запропонованих торгових марок.

Годинники дуже потрібні тим, хто не бажає запізнюватися на роботу. Але нещодавно британські вчені зробили висновок, що починати працювати до 10 ранку не можна, прирівнявши це до тортур. На їх думку, о 10.00 потрібно тільки просинатися. Вчені навіть обґрунтували свою теорію результатом експерименту. Для якого вони запропонували двом групам студентів ходити на навчання у різний час. Ті, хто починав вчитися пізніше, зміг поліпшити свою успішність.

Потім естафету перейняв Європейський суд, який вирішив змінити правила підрахунку робочого часу, врахувавши дорогу співробітника як час роботи. Хоча це й стосується не усіх, але вимагає від роботодавців часу на перерахунок робочих ставок і логістики та, як наслідок, додаткових витрат. Зокрема, несолодко буде роботодавцям, які мають у штаті торгових агентів, кур'єрів тощо. Тобто таких робітників, якім офіс не надається.

Але далі цікавіше. Нещодавно у журналі Time професор економіки Девід Спенсер опублікував статтю про переваги чотириденного робочого тижня. З однією дуже істотною умовою: загальну кількість робочих годин слід знизити з 40 до 30. Лише у цьому випадку співробітники компаній будуть максимально ефективними та щасливими.

І останньою краплею у категорії «часу» став висновок канадських вчених. Вони довели, що мозок людини постійно працює над скороченням енерговитрат. Іншими словами, еволюція зробила нас лінивими.

Насправді, співробітники компаній інтуїтивно здогадувалися, що велика кількість роботи – суперечать природі людини. Тож тепер у цих припущень є наукове обґрунтування. З іншого боку, у роботодавців у руках залишився головний козир – чарівне слово «звільню». І ніякі вчені не врятують.

 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM