
І білоруси кинули Крим. Їдуть на Одесу і Херсон
Чернігів побачив, як змінилися смаки білорусів на відпочинок на морі. Раніше вони вибирали маршрут через наше місто.
Гомель-Чернігів. Потім пересідали на поїзд до Сімферополя і економили на цьому, за їх словами чималі кошти.
Кілька моїх поїздок до Криму переконували, білоруси зйнайшли канал найдешевшого моря. Мені з дружиною в купе весь час попадалися білоруси з Гомеля.
Економічні втрати
Зараз автобусний тур з Мінська до Криму через Росію невигідний. Дорога лише в одному напрямку займає близько 48 годин часу. Виходить, людина, яка взяла відпустку на два тижні, з них проводить 4 дні в дорозі. І це не лежачи на полиці у вагоні, а набагато гірше.
За даними туристичних операторів Білорусі, їх ринок встиг втратити близько 90% клієнтів до Криму.Хоча ще кількома роками раніше жителі Білорусі на бюджетний відпочинок вибирали саме Крим.
Дорогий і переліт з Мінська через Москву, які додають 300-400 доларів до вартості відпочинку.
Політичний крах
Але є й такі білоруси, які відмовилися їхати в Крим з ідеологічних причин. Білоруський колеги-журналісти, розповідають, що кілька років з компанією їздили в Крим на відпочинок, де жила в наметах.
- Подобалося, море чисте, народу там було прийнятно, платити за житло невідомого сервісу не доводилося. Одна з причин поїздок була і бюджетность відпочинку, - говорить колега.
Доїжджали до Сімферополя через Чернігів і назад. Обходилося, приблизно, в сто американських доларів.
- Зараз я вважаю Крим захопленою територією. І крім ідеологічних причин є й цілком практичні: в невизнані території краще не їхати, щоб не нажити проблем у визнаних. Ну і ціна на проїзд.
Рік тому - якщо їхати поїздом або літаком через Росію - вартість зросте десь в 7 разів, і найдешевшим варіантом на той момент був досить дорогий білоруський поїзд. Зараз і його немає. У такому випадку вже краще в Європу. Там і сервіс кращий і їхати менше
Студенти і журналісти, які раніше відпочивали в Криму, цього року відмовилися від такого проведення дозвілля.
Мотив - не збираються підтримувати своїми грошима окуповані території. Багато з них також попросту боятися їхати в Крим, оскільки не впевнені в тому, що в даний час там повністю безпечно.
Безпечний шлях в Одесу і Херсон
Розумні білоруси знайшли найдешевший, тобто бюджетний шлях на південь. Через Чернігів уже проходить 3 поїзди до Чорного моря!
Один із них Барановичі – Херсон. Правда повертається він не через наше місто. А ось Мінськ-Одеса і Гродно-Одеса ідуть через Чернігів.
Тому білоруси згадують давно перевірену схему. Їдуть сюди поїздом Гомель-Чернігів, або Мінськ-Київ. І пересідають туди, з ким домовилися.
На Одесу, Херсон, Миколаїв.
Мої знайомі білоруські студенти і журналісти уже поїхали. Чекаю від них вражень – погляду збоку на наш сервіс, щоб опублікувати у виданні www.newVV.net
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12342 |
Коментарі (4)
Татьяна | 2015-07-24 17:07
Солнышко | 2015-06-17 09:55
Irina_ks Херсон | 2015-06-15 12:28
Согласно постановлению КМУ от 4 июня, для иностранцев и лиц без гражданства (всех не граждан Украины) пересечение осуществляется на основании паспортных документов и спецразрешения, которое выдает Госмиграционная служба.
Спецразрешение выдается в случае: проживания на временно оккупированной территории близких родственников или членов семьи иностранца, расположения на территории Крыма места захоронения близких родственников или членов семьи, смерти близких родственников или членов семьи.
Также основанием для получения спецразрешения является наличие права собственности на объекты недвижимости в Крыму, необходимость участия в обеспечении защиты нацинтересов Украины с целью мирного урегулирования конфликта, освобождения территории Украины от оккупации или в вопросах гуманитарной политики.
Сергей | 2015-06-15 11:45