
«Древо життя. Дивоцвіт» - виставка Тетяни Кобзар
Авторська виставка живопису «Древо життя. Дивоцвіт» полтавської художниці Тетяни Кобзар відкрилась 22 жовтня в стінах палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського.
Повідомляє Марина Герасько, науковий співробітник відділу історії Гетьманства
НІКЗ «Гетьманська столиця».
Тетяна Василівна – заслужена художниця України, а з 2011 р. є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Центральним елементом присутнім на всіх картинах полтавської художниці Тетяни Кобзар є древо життя - «дивоцвіт», яке передає сучасному поколінню відгомін первісного культу «світового дерева», симетрія якого означає встановлення зв'язків між частинами світу (Землі, небесної та інших сфер) і припинення хаосу. Дерево зображене з парносиметричними гілками або такими, що чергуються, а на вигинах гілок ростуть квіти. Гнучка гілка намальована у вигляді нескінченної хвилястої стеблини, від якої у різні боки ритмічно відростають бруньки, листя та казкові квіти. На верхівці древа сидять райські птахи. Вашій увазі пропонуються такі роботи Тетяни Василівни: «Дівка з гарбузами («Вередлива»)» (2008 р.), «Пасічник» (2009 р.), «Загравання» (2009 р.), «Поливаю квітничок, щоб стелився рушничок» (2006 р.), «Дивоцвіт» (2010 р.), «Козак з дівчиною» (2008 р.), «Петро з Наталкою» (2010 р.), «Дівчина-вершниця («Козак підглядає...») (2006 р.), «Різдвяні дива» (2006 р.), «Всюди весна» (2011 р.), «Вечір у садочку зеленому» (2009 р.).
Представлені на виставці картини писані олійними фарбами на полотні. Майстриня перейняла славні традиції народних майстрів-малярів, ось чому всі картини пронизані національною тематикою та мають простий і зрозумілий сюжет, плавність ліній і яскраві кольори, сповнені чарівним буянням фарб, мотивами кохання та природи. Дивлячись на картини, ніби потрапляєш в казку, в якій біля української хати буяє вишневий садок, чудернацькі квіти виглядають з-за тину, чути лелеку, а на тлі буйної природи з’являються двоє закоханих: дівчина та юнак.
Майстриня перейняла славні традиції народних майстрів-малярів. Любов до народного прокинулась у художниці після внутрішнього самоусвідомлення, тоді ж з'явилася мета: звернутися до національного, самобутнього, звідси і стиль та тематика картин. Пані Тетяна пише полотна у різних стилях: і наїв, і реалістичний живопис. Завжди цікаво спостерігати, як людина бачить світ. А в її полотнах усе таке рідне нам, яскраве.
Організатори запрошують всіх, залюблених у народне малярство, на виставку творів Тетяни Кобзар, щоб поринути у світ радості, краси і гармонії, до чарівних жар-птиць, створених уявою мисткині. Авторці бажають сил, натхнення та можливостей, аби ще не раз вона мала змогу передати всю цю красу у своїх роботах.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7937 |
Додати коментар: