
Унікальна виставка: Шевченко очима видатних митців
2014 р. в Україні проголошено роком Т. Шевченка.
З цієї нагоди в усіх містах та населених пунктах відбуваються урочистості та святкові заходи, присвячені даній події. Чернігів — не виняток.
Постать Тараса Шевченка — одна з найвідоміших і найколоритніших у світовій та національній культурі, митець світового рівня, який увібрав у себе всю красу українського слова та природи. 5 березня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (на Валу в приміщенні Колегіуму) з нагоди 200-річчя з дня народження одного з найвідоміших поетів і художників України — Т. Шевченка — вперше в Чернігові відбудеться відкриття унікальної виставки «Образ Тараса Шевченка у творчості видатних художників» з фондів Національного музею Т. Шевченка. Її винятковість полягає в тому, що в експозиції представлені оригінали картин відомих українських та російських художників ХІХ—ХХI ст. (зокрема, С.І. Васильківського, М.П. Глущенка, В.М. Гонтаріва, М.Г. Дерегуса, І.С. Марчука, І.Й. Тартаковського, К.О. Трутовського, І.Ю. Рєпіна, О.І. Шупляка та ін.), об’єднаних спільною «шевченківською» тематикою. На виставці представлено близько 30 портретних зображень Кобзаря.
Художня та літературна спадщина Т. Шевченка мала значний вплив на творчість як його сучасників, так і наступних поколінь українських митців. Його ідеї, світоглядні позиції визначили творчий шлях низки художників (К. Трутовського, наприклад). Серед інших в експозиції — портретні зображення сучасників та поціновувачів його творчості. Хоча, художні твори намальовані в різний період і різниця у часі створення між деякими з них складає майже два століття, втім спільним для всіх є намагання відтворити у власній інтерпретації всю самобутність і велич особистості Кобзаря. Кожен з митців, роботи яких зібрані у виставковому залі Колегіуму, бачив Тараса Шевченка і сприймав його по-своєму, а відтак і на полотнах він постає перед глядачем різним: суворим, зажурений, спокійним, задумливо романтичним. На картинах відтворені різні періоди життя поета: на одній Т. Шевченко зображений у юному віці (М.Г. Дерегус «Тарас слухає кобзаря»), на інших — молодим юнаком чи чоловіком на схилі літ (С. Прохоров «Шевченко на засланні», Г. Цісс «Портрет Т.Г. Шевченка»). Вражає емоційність картин та лаконізм їхнього композиційного вирішення. Для всіх робіт характерна неймовірна емоційна проникливість. За допомогою різних зображальних засобів майстерно передана вся глибина почуттів, драматизм та сувора правда життя.
Зважаючи на різноплановість виставки, кожен у ній зможе віднайти близький за світоглядним сприйняттям та чуттєвою направленістю образ Великого Кобзаря, а тому, вона нікого не залишить байдужим.
Джерело: «Чернігів стародавній».
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9433 |
Посилання до теми:
26.02.2014 Чернігів згадає великого Кобзаря
27.02.2014 Шевченко в культурному житті Чернігівщини
26.02.2014 Виставка-ярмарок «Що може жінка» в Чернігові
2.03.2014 12.00 - акція солідарності з жителями Криму, 13.30 - фотосушка
Додати коментар: