Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
фестиваль
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Портрети Седнівської осені - разом з фестивалем відзначили 90-річчя району
Портрети Седнівської осені - разом з фестивалем відзначили 90-річчя району

Портрети Седнівської осені - разом з фестивалем відзначили 90-річчя району

Цьогорічне літературно-мистецьке свято "Седнівська осінь" у старовинному Седневі співпало з відзначенням 90-ї річниці Чернігівского району.

Тому на свято, у якому взяли участі чи не усі територіальні громади району, з'їхалася доволі представницька делегація митців і офіційних осіб.

Був тут і знаменити Чечетов, і депутат від 206-го округу Атрошенко, були заступники обласної ради і облдержадміністрації, інші відомі в області і за її межами особи.

Не було хіба що Олега Ляшка. Кажуть, прихворів. Щоправда, його "праву руку" Василя Амельченка на святі помітили.

В рамках свята відбулися спортивні змагання і літературні читання, офіційні особи традиційно поклали квіти і сказали слово зі сцени. Свої роботи виставили чернігівські художники, майстри і скульптори. Козацькі гармати дали салют, а громади пройшлися святковим парадом.

Але найкрасивіший парад влаштували місцеві красуні, який ми і пропонуємовашій увазі.

Коментарі (11)

Ольга К-я. | 2013-10-19 16:31

В этом году, к сожалению, не смогла принять участие в замечательном празднике, долгожданном празднике для многих жителей нашей области, для творческих людей, которые с особым трепетом готовятся к "Седневской осени". С каким трепетом мастера и художники подготавливают свои творения...! Показать свое, поделиться опытом, знанием и умением, поучиться у других...! Вдохнуть глоток той чистоты и святости у простых людей, которые с открытыми лицами и душами приходят с окрестных селений! Спасибо организаторам и участникам за светлый праздник, за труд по созданию доброго, творческого духа, парящего в эти осенние дни!

777 | 2013-10-03 17:23

андрій курданов
ну чого андруша перестав ***тися? чого не доводить канонічнісь цього збіговиська? бензин скінчився? а може слів немає? :)

Сергей | 2013-09-30 19:17

Это праздник для тех, кто живёт там. А так - и все эти картины, и "Город мастеров", и гончара, и творчи коллективы по сто рах в Чернигове уже видели.

911 | 2013-09-30 18:36

222
Так-так, щедрі. Бо наливають усім чиновникам і за свої гроші їх пригощають. А за спиною дулю тримають. Не бачили?
 Мабуть, не там ходите й не з тими говорите.
А так - усе прекрасно

222 | 2013-09-30 15:29

Звичайно для організаторів і для учасників клопітно. Але ж більше позитивних емоцій. Виїдуть люди себе показати і на інших подивитись - що в цьому поганого? Про які збитки Ви говорите? Наші селяни - щедрі люди. Молодці! Хвала і честь нашим трудівникам. І пригостити вміють і святкувати!

андрій курданов | 2013-09-30 12:24

Для 911: Для району це єдине свято, де можуть раз на рік зустрітися громади. До 2008 року такі зустрічі взагалі були два рази на рік - з 2002 року в Михайло Коцюбинську, Чернігові та з 2003 року в Седневі. У 2008 році я запропонував цього не робити і залишити тільки Седнів - чудове містечко і місце для великої кількості громад. За цей період ми з громадами навчились робити виставкові комплекси, люди почали цікавитися для цього своєю історією, кращі виставкові комплекси побували вже і в Любечі, Києві, а Юрій Дахно презентував свої рушники в Дніпродзержинську та в Києві в Софіївському заповіднику. Єдине бачу, що відійшли від об'єднання громад у виставковому комплексі по напрямках - три чи чотири громади разом готуються та визначають хто за що відповідає. Громади виготовляють герби, друкують буклети про себе та майстрів, поетів, показують своїх відомих односельців. А кому, як не гостям все це показувати. Ніколи не вистачало грошей, але, гадаю, ми не дайдемо до того щоб проводити районне свято по селектору з метою економії творчих сил. Робили до свята Літопис про людей, так були і такі, що так і не дали інформацію про своїх випускників-медалістів. А Чепелик за цей час для парку зробив не мало - для людей. А коли наші люди можуть ще ось так подивитися на роботи митців.

Наброда | 2013-09-30 10:40

... а у таких вродливих дівчат такі сумні очі

911 | 2013-09-30 08:14

андрій курданов
так. це свято душі для чиновників. і шоу для них же.
а селяни - як весільні коні: голова у квітах, а задниця - в милі.
це - чиновницький пікнік (із частуваннями біля кожного намету).
А ЩО ВІД ТОГО МАЮТЬ СЕЛЯНИ? Самі збитки. Вони плюються на це шоу.
Те, що я пишу - не моя думка. Це ставлення селян до того, що Курданов називає святом душі.

андрій курданов | 2013-09-30 06:31

Як не важко, але Седнівська осінь відбулась. Приїхали поважні гості, 46 громад району, наші славні творчі колективи, а який сонячним видався цей день. Але на цьому святі є те, що за 11 років людьми тільки більше цінується - можливість спілкування в осінньому Седневі. А де Ви побачите чудові картини, які ще дихають фарбою, створені художниками, які від Нацспілки художників перебувають в Седневі, працюють, а згодом їх роботи ми побачимо тільки в каталагах численних виставок, фондах відомих музеїв! Громади району готові були розповісти кожному про своє село - фотоматеріали про відомих людей, історія, книжки, майстри. Звичайно, щось могло бути не так, але було краще ніж раніше! Седнівська осінь не шоу, це свято душі!

Осень | 2013-09-29 14:58

Вот в этом году, как никогда получила удовольствие от праздника. Молодцы организаторы, фото чудесные! Настоящая "Седневская осень"!

Андрей | 2013-09-28 23:29

Спасибо за фото.
Благодаря им понял, что можно было и не ехать.))
закрити