Чернігівський мандрівник відкриє для себе 6 нових країн (відео)
Чернігівський мандрівник, письменник і журналіст Олександр Волощук рушає у свою нову велику подорож, яка триватиме 7 місяців.
Про деталі маршруту чернігівські журналісти мали нагоду дізнатися 28 травня на зустрічі в КМЦ «Інтермеццо», куди Олександр завітав зі своєю знаменитою літровою кружкою.
- Моя душа вже у мандрівці, а тіло ще тут, - зізнався він.
Отже, спочатку чернігівця зустріне Кавказ.
У Владикавказі на Олександра чекатиме так званий «дім для всіх» - великий будинок, де зустрічаються і живуть мандрівники з різних країн світу. Минулого року мандрівники винаймали такий будинок у Мексиці.
Далі по маршруту - Південна Осетія. Сподіваємося, цього разу нашого мандрівника не вважатимуть грузинським шпіоном. Бо коли, Олександр Волощук перетнув минулого разу кордон з боку грузинського Ґорі, усі осетини так і подумали.
Потім наш мандрівник відвідає друзів в Інгушетії і Чечні.
У Волгоградській області це буде місто Жирновськ, на гербі якого зображене НЛО. «Високий Вал» нагадав, що у назві цього міста хотів себе увічнити скандальновідомий російський політик, у якого мати росіянка, а тато – юрист… Шляхом додавання до назви міста однієї літери. Тож під час подорожі тепер буде досліджена і ця тема.
У Саратовській області Олександр вивчатиме життя української громади, історію репресій і будівництво залізниці. Близько трьох тижнів піде у дослідника на Казахстан. Тема досліджень - та сама.
А от у Киргизстані мандрівник жодного разу не був. Навколо озера Іссик-Куль живе величезна українська громада - близько 40 тисяч. Підтримку у поїздці Киргизстаном надає мандрівникові Петро Шаповал, який був довгий час у цій країні виконував дипломатичну місію.
Далі дорога проляже гірськими перевалами і серпантинами у Таджикістан і назад в Киргизію через узбецьку Ферганську долину. Волощук не затримуватиметься в Узбекистані, бо протягом трьох днів відповідно до місцевого законодавства має офіційно зареєструватися через знайомого узбека. Але знайомих узбеків у Олександра немає.
У Китаї у нашого земляка найбільшою проблемою стане мовна. Основні ієрогліфи доведеться собі роздрукувати заради зручності у спілкуванні. Досліджувати Олександр буде західну частину Китаю і Тибет.
Вести мандрівника Тибетським нагір'ям будуть знайдені ним карти Миколи Пржевальського.
А далі -маленькі країни південно-східної Азії Лаос і Камбоджа.
Тільки от з відкриттям в'єтнамської візи є проблема - потрібне запрошенн від в'єтнамця. Цю проблему мандрівник спробує вирішити за допомогою українського посольства.
Монголію Олександр перетне з півдня на північ.
Повертатиметься Росією через Бурятію і Самару. У Самарській області дослідника теж чекає історія чернігівського поселення.
Дорогою можливі сюрпризи і затримки.
Таким чином, якщо нічого не завадить, мандрівник зможе відкрити для себе 6 нових країн. Наразі він відвідав вже 23 країни.
У планах Олександра - обійти у 2015 році пішки периметр Чорного моря. Єдина неприємність - перетин Абхазо-грузинського кордону.
Ну і звісно, основне для мандрівника - книжки, зокрема жанр етюдів і твори російською. Олександр Волощук пояснює таку російськомовність чисельними друзями і колегами у Росії, яким зручно читати саме цією мовою.
Присутнім на прес-конференції Олександр зачитав свій замріяний етюд "Монастырская кошка".
У мандрівку Олександр бере із собою 600 доларів. З них - 285 доларів на відкриття віз. Мобільним зв’язком не користуватиметься, але буде з’являтися Вконтакті і відправляти свої повідомлення нам, журналістам, електронною поштою. А ми їх публікуватимемо.
Тож бажаємо Олександру легкої щасливої мандрівки і купи вражень для нових книг після вдалого повернення додому!
Детальніше про подорож – на відео:
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 11543 |
Посилання до теми:
2.11.2012 Кавказькі нотатки Олександра Волощука
28.06.2012 «Кавказький щоденник» мандрівника Олександра Волощука (відео, оновлено)
24.05.2012 Олександр Волощук - польовий дослідник життя українців закордоном
25.04.2012 Мандрівника Олександра Волощука підвозили...його читачі
23.04.2012 Олександр Волощук покаже "Світ очима мандрівника" (Анонс)
11.04.2012 Мандрівник Олександр Волощук написав книгу про новомученика за віру Христову (відео)
11.02.2012 "Кавказький щоденник" Олександра Волощука. Продовження...
































Додати коментар: