
Всеукраїнський дитячий фестиваль «Україна – сад» (фото)
Уже вдруге в Україні за ініціативи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувається Всеукраїнський дитячий фестиваль «Україна – сад».
Захід покликаний підвищити рівень трудового виховання учнівської молоді, відродити садівництво в Україні, популяризувати та підвищити ефективність роботи на шкільних навчально-дослідних ділянках із садівництва та підготувати школярів до майбутньої професії.
Повідомляє сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Враховуючи актуальність проблеми та дитячу ініціативу фестиваль охоче підтримав Інститут садівництва НААН України.
На сьогоднішній день існує близько 10 тисяч шкільних садів, а юні садівники поглиблюють свої знання у 345 творчих об’єднаннях садівничого профілю та школах юних садівників. Координує цей напрям в Україні науково-дослідна лабораторія садівництва НЕНЦ, яка у 2006 році увійшла до Національного банку генетичних ресурсів.
Цьогорічний фестиваль зібрав учасників з 13 регіонів України. Першого дня фестивалю пройшли презентації експозицій виставки досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю. Юні садоводи презентували плоди своєї праці, а поважне професійне журі «виносило вирок».
Гран-прі отримав Грушківський НВК Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, 1 місце – Кочерезька НВК Павлоградського району Дніпропетровської області, 2 місце поділили Тростянецький Палац дітей та юнацтва гурток «Юні садівники» Сумського району, Вінницька та Рівненська обласна станція юних натуралістів; а 3 місце виявилось «найурожайнішим», його посіли делегації від Чернівецької, Закарпатської, Донецької, Черкаської, Запорізької, Чернігівської областей.
Після презентації пройшла Всеукраїнська трудова акція «День саду», на якій учасники фестивалю власноруч садили плодові дерева.
Наступний день відзначився майстер-класами від фахівців Петра Мазура та Ольги Мовенко, Симиренківськими читаннями на тему «Дослідницька робота з садівництва в творчих учнівських об’єднаннях», на яких науковці та педагоги обмінялись досвідом.
Важливою частиною фестивалю стала презентація науково-дослідних та експериментальних робіт учасників фестивалю. Серед юних дослідників перше місце вибороли Лукань Софія, представниця Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, та Мовенко Юрій з позашкільного Тростянецької ради «Палац дітей та юнацтва». Друге місце поділили Ткаченко Василь з Смілянського районного центру дитячої і юнацької творчості, Шевченко Ірина з Павлоградського районного еколого-натуралістичний центру, Хіноцький Петро, член гуртка «Юний агрохімік» зі станції юних натуралістів Рівненської області та Барабаш Катерина з Дніпроруденської СШ І-ІІІ ступенів «Світоч». А на третьому місці – Тригубець Дарина та Саприкіна Юлія (Рівненська область), Луговий Олександр (Хмельницька область), Войцицька Олександра (Вінницька область), Бабич Марина (Закарпатська область), Григоренко Аліса (Черкаська область).
Минулорічний захід за словами Петра Мазура, голови журі фестивалю, був прожекторним, а цьогорічний наповнений конкретним змістом. Погодьтесь, не легко в наш час зацікавити дитину вирощувати сад, тому особливу подяку хочеться висловити педагогам, які власним прикладом прививають своїм вихованцям любов до батьківської землі, навчають оберігати та примножувати красу рідного краю.
Юні садоводи вірять у відродження садівництва на України, вбачають перспективу для аграріїв у приватних господарствах та демонструють своїми досягненнями що їм це під силу.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8219 |
Додати коментар: