Різдво у жовтні! (фоторепортаж)
Різдвяний вертеп та святковий настрій влаштували чернігівським любителям театру актори Чернігівського драматичного театру. Справжнє зимове свято, навіть з подарунками! Такого Чернігів ще не бачив.
Відкриття цьогорічного 87 театрального сезону безумовно запам’ятається. А настрій триматиметься у серці до справжнього Різдва.
- Не вистачає лише снігу, - ділилися враженнями глядачі.
І справді, для довершеної картини свята не було лише білих красунь-сніжинок з неба. Та й вони в таку пору зовсім не потрібні. Настрій і без них різдвяний.
«Назар Стодоля» - саме цим видатним творінням Тараса Шевченка вирішили відкрити театральний сезон у Чернігові. Шевченківський герой вийшов на сцену у театрі його імені.
Чому цим спектаклем відкривають сезон?
- Сюжет написаний у ХІХ столітті, описує події ХVІІ, а актуальний він і нині, - пояснює режисер Віра Тимченко. – Головна наша мета – донести до глядача, зачепити щось у його душі. Щоб з театру він вийшов трохи кращим. Яким способом ми того досягаємо – це вже наші театральні таємниці.
Пристрасть, кохання, зрада через гроші, посаду, титул. Порушення обіцянок і готовність навіть доньку продати заради статусу. Хіба це й нині не актуально?
Українська класика, мабуть, тому й класика, що люд наш не міняється. Вірить обіцянкам, все терпить і прощає…
Поборемо зло, молитимемося, щоб не повернулося
Ці слова з Різдвяного вертепу, коли виганяють злого царя Ірода, мене завжди надихають. Українці ж можуть здолати все зло і жити щасливо. Але…
Звідки вертеп у виставі? – спитаєте ви. Тому, що це різдвяна історія.
Основну дію, історією про Назара Стодолю та його наречену, розбиває вертеп з царями, Іродом та колядниками.
Красиві костюми, великий гурт колядників, чудові голоси та жива музика. А головне – відродження українських традицій. Це не тільки красиво, а й повчально!
Такого вертепу у нашому місті ще не було!
Добро перемогло зло. Як у вертепі, так і у житті Назара Стодолі.
Як воно у реальності?
Прем’єрний настрій акторів трохи затьмарила хвороба. Так, вони ж не небожителі. І теж можуть захворіти, як і ми з вами. Але навіть підвищена температура не вплинула на настрій та гру.
Як тільки опустилась завіса. На сцені всі обіймаються і вітають одне одного з прем’єрою. Це не лише актори. А й весь персонал. Бо без злагодженої роботи кожного не вийшло би таке дійство, якого глядач давно не бачив. За красою і справжністю. Ніби на сцені знов ХVІІ століття. Така собі машина часу. Для цього навіть не треба бути майстром техніки. Головне – акторський талант і режисерська робота!
Куди ж без різдвяних подарунків?
Справжнім подарунком для акторів та працівників театру стала… перерахована зарплата. Таке містичне різдвяне дійство мало закінчитися гідно для кожного. Глядачам – настрій і насолода від побаченого. А акторам – віддача почуттів глядачами і зарплата!
Гідне закінчення красивого свята! Чи не так?
Кусаєте собі лікті, що не пішли на прем’єру? Не переживайте. Стежте за анонсами в театрі. Зробіть подарунок собі і своїм рідним. Таке Різдво не завжди навіть на Різдво буває =))
На фото: Назар Стодоля з коханою Галею; вечорниці; вертеп; привітання з прем’єрою, актори перед спектаклем та приготування; режисер-постановник Віра Тимченко.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 14560 |
Посилання до теми:
20.09.2012 Чим порадує глядачів театр Шевченка? (відео)
18.09.2012 «Полліанна» відкрила двері Молодіжного театру (відео)
18.09.2012 Вручення премій імені Михайла Коцюбинського(фото+відео)
5.09.2012 Що робить Міський палац культури? Звіт(фото)
16.08.2012 Мерлін Монро вимагала заспокійливого від Тетяни (фото)
































Додати коментар: