«Літературний Чернігів» подорослішав. А переможці його конкурсу? (фото)
У Чернігові нагородили кращих літераторів області.
До 20-річчя часопису «Літературний Чернігів» метри місцевого письменства проводили літературний конкурс.
Цього року географія конкурсантів розширилася.
Листи надходили не лише з Чернігівщини, а й з Львівщини та Полтавщини. Хоча, імена переможців оголосили напередодні, зламавши кайф ефекту червоної доріжки та хвилювання, все ж було цікаво подивитися на кращих.
Конкурс оголосили для молодих поетів та письменників. Але переможці виявилися в середньому вдвічі старшими за саме видання. На те організатори говорять: « Не літератори молоді, а їх творчість».
126 листів з творчістю надійшло до поштової скриньки конкурсу. Який же рівень письменства? Ми ростемо не лише кількісно, а й якісно?
- Не буду приховувати, лише 30% творів непогані. У них є гарні думки, образи, - критично оцінив початківців головний редактор «Літературного Чернігова» Михась Ткач.
До знаменної дати презентували і нову збірку «Толока». Куди увійшли твори старих та відомих, а також молодих і амбітних літераторів. Твори переможців конкурсу обіцяють надрукувати у номерах літературного журналу.
Після довгих промов, згадок про старе, сиве і давнє минуле нарешті нагородили переможців конкурсу. Список всі бачили, хотілося побачити і людей.
Замість дробу барабанів капела бандуристок. Парам…
У номінації «Поезія» переміг Володимир Потебня з Козельця. Друга – Ірина Карпенко зі Срібного. Вона навіть підготувала вітального вірша до редакції журналу та зачитала його перед залом.
Третій – Олександр Деркач з Прилук.
У цій номінації також відзначили твори Ірини Новіцької зі Львівської області та Андрія Тітка з Чернігова. Андрій, до речі, один з наймолодших літераторів, що були відзначені. Його вірші метри похвалили за оригінальність інтимної лірики.
Проза…
У номінації «Проза» переміг Дмитро Конодиб з Чернігова за оповідання «Про Дімона». Він вчиться в політехнічному університеті. А твір, написаний ним ще в дитинстві для уроку української літератури, мама підправила і надіслала на конкурс.
Друга – Людмила Пікуль з міста Комсомольськ Полтавської області.
Третій – Павло Солодовник. Павло журналіст обласного радіо. Його твір «Дід Василь» написаний про пересічного українського селянина.
- Пишу з душею, вкладаю частинку мене в кожне слово, - зізнався Павло.
Засновники видання також згадали, що 20 років тому журнал мав назву «Чернігів» і простий зовнішній вигляд. За роки змінилося не лише його ім’я, а й обкладинка та зміст. Вони вважають, що значна модернізація торкнулася саме змістової частини.
Загадуючи плани на майбутнє, хочуть до 25-річчя часопису знайти більше молодих і талановитих, а також допомагати талантам у виданні власних збірок та публікацій.
Євгенія РУСЯВА
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11993 |
Посилання до теми:
14.09.2012 Часопис святкував 20 років (відео)
10.04.2012 Часопис з історичною місією подарували бібліотеці ім. Короленка
Коментарі (2)
Людмила | 2012-10-21 21:26
Пустота
Що можна жити в забутті-
То півбіди, не горе.
Жили в пустелях так святі
Із поглядом у гору.
Біда, коли пустеля та
Лежить в самому серці.
І очі теж, як пустота -
Холодні, мертві скельця.
Не відпускай
Люби, не відпускай,
Я ще слабкий, щоб жити,
Бо спогади про рай
Буденністю не змиті.
А час, неначе кат
Готується до страти.
І хочеться назад,
І страшно умирати...
а почитать? | 2012-09-14 20:20