
Подорож Черніговом у «Машині часу» на 5-му каналі (фото)
Чернігівець Олег Чернов зацікавив і надихнув знімальну групу програми «Машина часу» на 5 всеукраїнському каналі відзняти цикл передач про Чернігів та його історію.
Коли знімальна група приїхала до нашого міста, вони впевнилися, нам є що показати!
«У вашому місті стільки всього, що ми не зможемо все вмістити навіть у кількох передачах», - поділився Андрій Охрімович, автор та ведучий програми «Машина часу».
Повернуться в історичну частину міста – дитинець - князі, дружина, гетьмани, гримітимуть пушки на Валу. Знайомий багатьом чернігівцям Вадим Антошин пройде крізь віки у ролі князя та гетьмана.
У чому «фішка»?
Чернігів – одне з найстаріших міст України. Проте, багато людей навіть не здогадуються про його багату та насичену історію. Різні періоди історії нашого міста, легенди та невідомі до цього факти – ось основні «фішки» програми.
Заглянемо «за куліси»?
Всім хочеться побачити та зрозуміти що, як і для чого знімають. Для наших читачів все по-порядку.
У квітні цього року знімальна група прибула до Чернігова, щоб визначитися з місцями та об’єктами зйомок цілої серії передач. Зазвичай одна передача – одне місто. Але, «Чернігів всього за 140 кілометрів від Києва, а така перлина, якої майже ніхто не знає. Не тільки пивом «Чернігівським» може бути знаменитий!» - наголосив Андрій Охрімович. Знімальна група працює у Чернігові з 5 червня.
8 червня, зранку почали знімати основні сцени. Танок для князя, постріл з гармат на Валу, козаки в бою та багато іншого.
Борис Атрощенко, він же начальника управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міської ради, запросив взяти участь у зйомках танцювальний колектив «Слов’яни». Вони виконували танець, що стане одним з епізодів програми.
Наступною цікавинкою були історичні реконструктори з Клубу історичної реконструкції «Гульбище». Взагалі вони вікінги, але… «Сьогодні будемо слов’янами», - говорить Юрій Коротков, один з членів команди.
Вони були задіяні у зйомках епізоду в Спасо-Преображенському соборі та у «боях» на галявині біля нього.
Все супроводжувалося безкінечними інтерв’ю та поясненням людям, що відбувається.
Вадим Антошин у княжих нарядах проходив між дійствами та…позував для фото камер.
Гармати на Валу стріляють?
Так! Але до наших 12 додалось ще 3. От вони і стріляли. Піротехніки зі студії «Піромагія» допомогли реконструювати історичну реальність часів козацтва – захист фортеці від ворогів гарматами.
Після підготовки, пан Антошин, що на цей час вже став гетьманом, скомандував «Стріляти!». І…спалах! Гарматний постріл! Дим! Що це? Вороги наступають?
Гуркіт гармат лякав навіть дорослих чоловіків, що пили «чай» у сусідніх кафе. Вони, у свою чергу, швидко втекли з «поля бою».
Та від того охочих подивитися не зменшилось. Батьки з дітьми просили «гетьмана» сфотографуватися на пам’ять. Весело та цікаво. А передача ще ж з’явиться в ефірі!
Які ще сюрпризи на нас чекають?
Зйомки продовжаться і в Антонієвих печерах та на Чорній Могилі. Але це далеко не все, що чекає на глядачів «Машини часу».
Знімальній групі вдалося знайти людину, яка підтвердила – 1300 років Чернігову – це політична дата! Насправді йому може бути набагато більше!
Ексклюзивне інтерв’ю дав Микола Литвинов. Колишній голова Чернігівського міськвиконкому. Саме Литвинов і домовлявся з радянським вищим керівництвом про такий вік міста.
Як визначав Чернігів свій вік? Про це дізнаємося з випуску передачі.
За словами Олега Чернова, уже відзнято 10 інтерв’ю з істориками, краєзнавцями, співробітниками Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній».
- Ми розкажемо і про місцевих язичницьких ідолів, і цікаве та невідоме про Спасо-Преображенський собор. Та багато іншого, - говорить Вадим Антошин. Він не хотів видавати усіх секретів до виходу програми в ефір.
Для зацікавлених. Про гроші та фінансування
Особливого фінансування проект не має.
- Він тримається на моїй ініціативі та ініціативі тих людей, які мені в цьому допомагають. Кожен допомагає чим може. Хтось запросив колективи. Вадим Антошин та Алла Гаркуша з заповідника збирали історичні дані та писали інтерв’ю. Я ж зробив все для того, що ці зйомки відбулися - говорить Олег Чернов. – Ми з цього не маємо жодних фінансових вигод. Лише реклама нашого міста не тільки на Всеукраїнському рівні, а й закордоном.
Чернов додає, що рекламу Чернігова вже транслюють на 3 українських каналах. Погода ТВ, на приклад, транслюється в аеропортах. Люди відразу цікавляться. Потім приїздять. - - Наша мета – зробити так, щоб іноземці, які приїздять до України, не відвідавши Чернігова думали, що вони взагалі не бачили України! – розповідає він.
Тільки так місто стане туристичним центром. Цікавим для інших. Реклама Чернігова не має бути лише для Чернігова!
- Попит породить пропозицію. Готелі, дороги, заклади харчування з’являться, коли тут буде багато туристів, - пояснив нам пан Олег.
З миру по благодійності
До речі, колективи теж виступали безкоштовно. Навіть вистріли з гармат не оплачувалися. Микола Романов, керівник студії «Піромагія» люб’язно погодився допомогти.
Це все тримається на особистісній ініціативі пана Чернова та людей, які йому допомагають.
Технічну підтримку проекту надавала будівельна компанія «Вертикаль».
Борис Атрощенко, начальник управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міськради подарував ведучому програми „Машина часу”, пану Андрію Охрімовичу книгу Сергія Леп’явка «Чернігів. Історія міста». Вона буде не лише цікавою для прочитання, а й потрібною для подальших зйомок.
Коли чекати програму?
Олег Чернов розповів, що про вихід програми в ефір можна дізнатися з анонсів 5 каналу. Вони будуть за місяць до першої розповіді «Машини часу» про Чернігів. Сама ж програма виходить в ефір у прайм-тайм, о 19.30 щосуботи. Повтор у неділю вдень та вночі. Отже, до реклами додасться ще як мінімум 15 ефірів про наше славетне місто. Адже передач має бути 5. Можливо,буде навіть 6.
Заплановано розказати ще й про історію міста ХХ століття. Напередодні початку зйомок журналістам передали архівні відеоматеріали періоду нацистської окупації. В них і кадри про захоплення та бомбардування міста.
Цікаво? Тоді стежте за анонсами 5 каналу та дивіться випуски «Машини часу» з Андрієм Охрімовичем.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 17861 |
Коментарі (6)
Любв | 2012-06-13 09:02
пересічний мешканець | 2012-06-10 21:20
Отаких треба брати до Міськвиконому,що від природи вміють організовувати, а не о ту " громадськудурку",що два слова зв’язати не може,,,,,Вона,мабуть, і не знає, що є такі історичні передачі. Молодці !
прохожий | 2012-06-10 11:09
Вася | 2012-06-10 10:57
777 | 2012-06-10 10:52
бідний студент | 2012-06-09 18:20