Останнє оновлення: 10:32 п'ятниця, 20 червня
література
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігівці стали лауреатами Міжнародної літературної премії ім. Гоголя "Тріумф"
Чернігівці стали лауреатами Міжнародної літературної премії ім. Гоголя Тріумф

Чернігівці стали лауреатами Міжнародної літературної премії ім. Гоголя "Тріумф"

Відомі імена лауреатів Міжнародної літературної премії імені М.В. Гоголя "Тріумф" за 2012-й рік. Серед них є як відомі особистості, наприклад, письменниця Оксана Забужко, так і ті, чиї імена поки що не відомі широкому загалу, інформує голова Комітету з нагородження премією чернігівський письменник і журналіст Сергій Дзюба.

Премія заснована у 1998 році Чернігівським медіа-клубом за сприяння Національної спілки письменників України та міжнародних громадських організацій.

Нині засновник цієї престижної відзнаки громадська організація «Чернігівський інтелектуальний центр», а рішення ухвалює Комітет з нагородження Міжнародною літературною премією імені Миколи Гоголя «Тріумф», до якого входять відомі письменники і науковці.

Лауреатами стали:

1. Письменниця, науковець Оксана Забужко (м. Київ) - за визначний внесок в українську літературу та її пропаганду за кордоном;

2. Письменник Василь Голобородько (м. Луганськ) - за вишукане поєднання новаторства з традицією у власній творчості та неоціненний внесок у розвиток українського верлібру;

3. Органістка Євгенія Лісіцина (Латвія) - за втілення у життя видатного музичного проекту - виконання всіх органних творів Іоганна Себастьяна Баха;

4. Письменник, перекладач Сергій Борщевський (м. Київ) - за послідовну роботу зі збагачення української літератури вагомими творами зарубіжних письменників;

5. Декан філологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, доктор філологічних наук, професор Микола Ткачук - за книгу «Наративні моделі українського письменства», а також публікації останніх років у періодиці;

6. Актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Петро Панчук (м. Київ) - за створення численних записів аудіокниг української класики;

7. Письменник Богдан Смоляк (Львів) - за книгу поезій «Словник мовчання»;

8. За послідовну, подвижницьку військово-патріотичну діяльність, зокрема участь у проектах Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-центр» та радіо «Новий Чернігів»:

- Начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Валентин Буряченко (м. Чернігів),

- Заступник начальника цього медіа-центру Вадим Мисник,

- Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії «Сівер-центр» Анатолій Тютюнник,

- Голова правління Благодійного фонду імені двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого Олександр Кузнецов-Молодчий,

- Директор цього фонду Тетяна Кузнецова-Молодча,

- Голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників Ігор Галутва,

- Полковник запасу Віктор Малашенков.

Коментарі (29)

Ishtar | 2012-04-17 11:40

Да, премия, стыдно сказать, "Триумф", а еще имени Гоголя (который, навернеое в гробу переворачивается). Совсем позорно такое называть премией и признанием.
Однако же дорогие коментатторы, будьте добры разобраться с тем, кто такок Виктор Малашенко, и не трепать его доброе имя своими языками, потому как могу поспорить, что ни один из Вас не сделал столько дл яподрастающего поколения как этот ветерен парашютист!!!!!!!

Влад | 2012-04-11 16:29

     У Тані Дзюби, жінки пана Дзюбика, здається лише дві книжки, а премій коло десяти. Ну прямо тобі Леся Українка! Навіть славетна Ліна Костенко не має такої кількості відзнак!

большому кораблю... | 2012-04-11 16:16

смотрите:
Дзюба, Сергей Викторович - Википедия

читач | 2012-04-11 16:12

черниговец
Так сам же Дзюба цей фонд і вмішує сюди, разом з його всім керівництвом. Він же популіст, не може без того, щоб на нього уваги не звернули!
Справжній журналіст повинен завжди критикувати свою діяльність і прагнути до кращого, а не так як цей Квазімодо!

черниговец | 2012-04-11 11:31

  Интересно читать не статью, а коментарии. Интересно, откуда такая шиза берется. Раньше такого ше было. Мне очень жаль фонд Молодчего, замешенный в эту историю. Верно сказано. что если б знал про это Алексанр Игнатьевич, то в гробу перевернувся.

Горожанин | 2012-04-11 10:03

помнится, была премия "Триумф" им. В.Стуса. Слава Богу. сын Стуса отобрал "фамилию-приставку" и запретил всяким "жевжикам" манипулировать именем настоящего Украинца и своего отца. Надо наследникам Николая Васильевича срочно сообщить о проделках дзюбика. Уже достал всех. Это ж вдуматься - литпремию вручают военным, которые даже пишут с ошибками!!! Позор!

Анісовець | 2012-04-11 09:39

Анатолію Тютюннику Дзюбик не кум,але його жінка Танька кума Анатолію. Вона трішки вчена і трішки розумніша.

лапко | 2012-04-11 08:05

Хватить врать, разве кум етот доходяга Тютюннику, такому представителному мужчине. Не верю.

Влад | 2012-04-11 07:58

  Справжня російська премія "Тріумф" - кілька тисяч доларів. Така і премія ім. М. Гоголя, затвержена ще президентом Ельціним. Торік премію Гоголя одержали прозаїк Андрій Битов, художник Мессерер- чоловік покійноі Бели Ахмадуліної, а також з нашого боку артист Богдан Ступка і вчений-гоголезнавецьПавло Мехед. У нас премія Дзюби - шизофренізація української літератури. Ось чому всі сміються з премій Дзюби. І Оксана Забужко, ця талановита письменниця, має плюнути в очі Дзюбі за цей дипломчик. Та й яка різниця між талантом Оксани і полковником Малашенковим, який допомагає вирвати Дзюбі гроші для його бездарних нарисів про військових.

лапко | 2012-04-10 20:12

Тютюнник, якому дали премію, кум Дзюби. Не забув!

Dsrnjh | 2012-04-10 20:07

 Хіба не соромно рідним двічі Героя Радянського Союзу О. Молодчого приймати значки від проходімца Дзюби? Знав би це Олександр Гнатович, що на фонд його імені будуть видавати якогось Дзюбу.

Света | 2012-04-10 19:59

ЖаринкаПримітивний значок, димлом, зроблений на компютеоі. Оце і вся премія... Вся Україна сміється з того, що робить Дзюба. Адже він ще роздає премії ім. П. Куліша, ім. Сковороди, інші. І в числі перших відзначених - він і його дружина, якій він присвячує всі свої книги.На заході такого б жевжика посадили у псіхушку. А в нас ще й друкують у газетах та по інтернетах.Це маразм.
САМСОН
=Его внешность=
Имеете в виду штаны до подмышек? Они меня тоже рассмешивают.

САМСОН | 2012-04-10 17:31

ЖаринкаПримітивний значок, димлом, зроблений на компютеоі. Оце і вся премія... Вся Україна сміється з того, що робить Дзюба. Адже він ще роздає премії ім. П. Куліша, ім. Сковороди, інші. І в числі перших відзначених - він і його дружина, якій він присвячує всі свої книги.На заході такого б жевжика посадили у псіхушку. А в нас ще й друкують у газетах та по інтернетах.Це маразм.
Ему, пожалуй не в психушку, а в цирк надо. Его внешность полностью поводит аналогию с Боярским в молодости. Только у последнего хоть какой-то имидж был. Видел не раз этого клоуна в библиотеке Короленка, с депутатами местными пытается наладить отношения.
Только если депутаты умные в свой монастырь его не пустят и кормить за свой счет не будут.

Жаринка | 2012-04-10 16:56

Примітивний значок, димлом, зроблений на компютеоі. Оце і вся премія... Вся Україна сміється з того, що робить Дзюба. Адже він ще роздає премії ім. П. Куліша, ім. Сковороди, інші. І в числі перших відзначених - він і його дружина, якій він присвячує всі свої книги.На заході такого б жевжика посадили у псіхушку. А в нас ще й друкують у газетах та по інтернетах.Це маразм.

маршал Тито | 2012-04-10 15:56

hrenДзюба раскидуется значками и медалями, как волосами с лысины. Что же этой амебе доручили награждать людей! Хочешь значок, побухай с Дзюбой.
маршал Тито
hrenМаршал, вы в доле с этим котом? ))) Не смешите мои калисоны! ))) Дзюба, это чувак, который любит славу и деньги. Его никто не уважает уже в этом городе. Соколов его кинул, как последнего л..а! ))) Что он може? Книги писать, которые кроме военных больше никто не читает? )))
Зачем же сразу броситься обвинениями? Ну в какой доле я могу быть с Сергеем Викторовичем? Скажу больше: я не поклонник его творчества. Многие его произведения я читал через силу, из любопытства.
Просто С.Д. человек, который, во-первых необычайно плодовит, а во-вторых, нашёл свою нишу. Есть люди, которых его творения прикалывают. Ну и Бог с ними (военными).
По крайней мере, у меня нет впечатления, что С.Д. решает свои проблемы за мой счёт, как горожанина или налогоплательщика. (Чего не могу сказать о некоторых других персонажах.)

лорлоп | 2012-04-10 15:25

...а что радио "Новий Чернігів" еще есть? Его же вроде грохнули. Никому не нужное нытье в дуло микрофона звучало каждое воскресенье.
Хоть бы песни нормальные ставили, что ли.
нам кстати в Чернигове нужно свое радио запустить... А то обласное не сильно по душе

... | 2012-04-10 14:55

а что радио "Новий Чернігів" еще есть? Его же вроде грохнули. Никому не нужное нытье в дуло микрофона звучало каждое воскресенье.
Хоть бы песни нормальные ставили, что ли.

читач | 2012-04-10 14:45

На медалі замість обличчя Гоголя потрібно фейс Дзюби прикріпити! Так буде правильніше!
А ззаді викарбувати "Кращому королю капусту"!

Барбос | 2012-04-10 14:37

"Органістка Євгенія Лісіцина (Латвія) - за втілення у життя видатного музичного проекту - виконання всіх органних творів Іоганна Себастьяна Баха".
Давайте еще и российских писателей в лауреаты возьмеме. А че, можно их номинировать в пропаганде московского патриархата в Украине. Или Дзюба об этом не пишет?

hren | 2012-04-10 14:34

hrenДзюба раскидуется значками и медалями, как волосами с лысины. Что же этой амебе доручили награждать людей! Хочешь значок, побухай с Дзюбой.
маршал Тито
Маршал, вы в доле с этим котом? ))) Не смешите мои калисоны! ))) Дзюба, это чувак, который любит славу и деньги. Его никто не уважает уже в этом городе. Соколов его кинул, как последнего л..а! ))) Что он може? Книги писать, которые кроме военных больше никто не читает? )))

маршал Тито | 2012-04-10 13:01

hrenДзюба раскидуется значками и медалями, как волосами с лысины. Что же этой амебе доручили награждать людей! Хочешь значок, побухай с Дзюбой.
А йому ніхто й не доручав. ВІн не полінувався підняти те, що лежало долу, нікому не потрібне. Хочете й ви спробували?

маршал Тито | 2012-04-10 12:29

маршал Тито
Семен
Ні, ви помиляєтеся, Семене. Такого доручення мені ніхто не давав. Стосовно ж Дзюби, можу сказати, що він не поганий хлопець. Тільки дуже "захоплений" всіляким лауреатством. Тщеславие (не хочу тут вживати українського слова) не найгірша риса людини!

соловей-разбойник | 2012-04-10 12:22

а кто присуждает премию? Дзюба в сапогах? ))))) Ну и валянок!
Такую информацию надо распространить на центральных телеканалах и сайтах! )))))

hren | 2012-04-10 12:18

Дзюба раскидуется значками и медалями, как волосами с лысины. Что же этой амебе доручили награждать людей! Хочешь значок, побухай с Дзюбой.

Семен | 2012-04-10 12:09

маршал Тито
Доручили написати маршалу Тито, як-ніяк він ближче до військової тематики, на яку перекинувся Сергій Дзюба))))))

маршал Тито | 2012-04-10 12:02

=Одна хороша людина просила написати правду, як Дзюба шантажує людей цими преміями=
И кто намерен писать?

Семен | 2012-04-10 11:59

Тепер усі нагороджені, за попередньою домовленістю , висунуть Сергія Дзюбу на здобуття Шевченківської і Нобелівської премії ))))))))))) .
Одна хороша людина просила написати правду, як Дзюба шантажує людей цими преміями)))))

маршал Тито | 2012-04-10 11:53

Вадим, Поздравляю!

маршал Тито | 2012-04-10 11:49

Валя, Поздравляю!
закрити