Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Євро-2012
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігів під час Євро: фестиваль наречених та історія ХІ-ХІХ ст.

Чернігів під час Євро: фестиваль наречених та історія ХІ-ХІХ ст.

Чернігівські влада й громадськість активізують роботу, спрямовану на підвищення туристичної привабливості обласного центру для гостей чемпіонату Євро-2012.

Зокрема, у Чернігові обговорено концепцію розбудови стародавнього Дитинця, розробляють програму культурних заходів на рік, готують волонтерів.

«На часі – питання здійснення реконструкції та реставрації об’єктів, розташованих на території Валу», – зазначив на засіданні Громадської гуманітарної ради, присвяченому питанню розбудови Чернігівського Дитинця та комплексу історико-архітектурних пам’яток ХІ-ХІХ століть, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

Учасникам зібрання було представлено проект реконструкції Валу, виконаний у форматі 3D. Він викликав жваве обговорення присутніх, які, виступаючи за необхідність змін, закликали діяти обережно з огляду на унікальність території.

Підсумовуючи розмову, Володимир Хоменко підкреслив, що вона перша, але далеко не остання. Наступним кроком має стати спільна ефективна робота владних структур з працівниками Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» та науковцями. Їм необхідно буде визначити межі Чернігівського Дитинця ХІ-ХІХ століть, провести інвентаризацію його забудови, археологічні дослідження, консервацію та музеєфікацію об’єктів тощо.

Небайдужість до Євро-2012 виявляють також чернігівські майстри та підприємці. Нещодавно вони запропонували власним коштом встановити на Валу сувенірні кіоски та павільйони громадського харчування. Керівництво заповідника «Чернігів Стародавній» сприйняло ідею позитивно, оскільки її реалізація сприятиме поліпшенню туристичної інфраструктури міста.

Над тим, чим привабити гостей футбольного чемпіонату до Чернігова, думають і в міській раді. Як повідомив газеті «Чернігівські відомості» начальник управління стратегічного розвитку міста і туризму Борис Атрощенко, на кінець травня в обласному центрі запланували масштабний мультифестиваль «Романтик».

«Цей захід триватиме три дні і включатиме в себе близько 15 подій. Це – фестивалі танго, наречених, фестиваль повітряних куль, майстер-класи та виставки народних ремесел. Нам важливо, щоб людина, приїжджаючи до міста, могла не тільки помилуватися історичними пам'ятками, а й знайти якусь цікаву справу чи розвагу», – зазначив посадовець.

Велика робота, за словами Бориса Атрощенка, розгортається управлінням для підвищення туристичного іміджу Чернігова. У Львові та зарубіжних містах-побратимах обласного центру буде розміщено постери про Чернігів; рекламні ролики про місто вже демонструють в аеропорту «Бориспіль» та на каналі «Погода». Оновлюється також туристична карта обласного центру, відбувається підготовка до зйомок документального фільму про Чернігів, молодь готується працювати волонтерами. Цієї «професії», зазначив начальник туристичного управління, навчають зараз громадські організації, вищі навчальні заклади, молодіжні центри, клуби і гуртки міста. Скоординувати роботу добровільних помічників допоможуть заплановані на найближчий час круглий стіл та конференція.

Коментарі (1)

ха-ха | 2012-01-11 16:11

Чернігівський фестиваль до Євро-2012 дуже вдала ідея міських романтиків. Він особливо в кінці травня зацікавить вболівальників чемпіонату по футболу, який триватиме з 8 червня по 1 липня. Організаторам чернігівських фестивалів варто знати, що матчі відбудуться в Києві 11, 15, 19, 24 червня та 1 липня. Тож не дивуйтесь, коли у організаторів на фестивалях до Євро-2012 не буде вболівальників-туристів.
закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Міс-Латвія приїздила в Чернігів. ФОТО

SVOBODA.FM