
За натхненням – до мальовничого Седнева!
Чи добре ви знаєте країну, в якій живете? Її потаємні куточки, приховані від очей туристів, а може й навіть місцевих. Аби краще пізнати Україну, «Київстар» створив масштабний інтернет-портал www.iloveukraine.com.ua.
За його допомогою можна ділитися один з одним фотографіями старовинних пам'яток, красивих, незвичайних і просто цікавих місць України.
З його допомогою ми можемо розповісти один одному про Україну і разом – усьому світу. Про таку рідну і, одночасно, невідому. Про численні пам'ятки з тисячолітньою історією, що дивують вчених усього світу, і про дивовижну та чарівну природу, яка не залишить байдужим найвибагливішого мандрівника. Про куточки, де не ступала нога туриста. Про країну, яку ми любимо!
Спільними зусиллями будуть зібрані фотографії цікавих місць України. Кожен чернігівець може зареєструватися і показати свої фото пам'яток рідного міста чи фото з мандрівок Україною. Уявіть: ми краще будемо знати країну, в якій живемо, з радістю плануватимемо подорожі у відпустку чи вихідні! Стане це корисним і для закордонних гостей, що їх чекаємо на Чемпіонат Європи з футболу у 2012р.
Відтепер на сторінках видання з'явиться рубрика «З любов'ю до України!» про красу і незвичайні місця нашої країни, які будуть з'являтися на порталі www.iloveukraine.com.ua. Це будевнесок Інтернет-видання «Високий Вал» та «Київстар» у зміцнення почуття любові до країни у жителів України через усвідомлення її краси і масштабу. Приєднуйтесь до нас!
Старовинна садиба чернігівського полковника Якова Лизогуба, де гостили письменники Тарас Шевченко, Леонід Глібов, Борис Грінченко, художник Лев Жемчужников та інші. Древній дерев'яний Свято-Георгіївський храм, де проходили зйомки першого радянського «фільму жахів» - «Вій» (у якому знялися Леонід Куравльов у ролі Хоми і Наталія Варлей у ролі Панночки). І одна з найчистіших річок в Європі – неквапливий Снов. Все це – родзинки живописного містечка Седнів, що розташоване всього в 25-ти кілометрах від Чернігова. Саме сюди, як і сто, двісті років тому приїжджають художники, скульптори, поети у пошуках гармонії, заспокоєння, натхнення.
У маленького Седнева – велика й багата історія. За часів Київської Русі його називали Сновськ і як місто-фортеця вперше згадали в Іпатіївському літопису ще в 1068 році. На той час Сновськ був однією з найукріпленіших фортець держави. На початку XІІІ ст. фортецю захопив князь Данило Галицький, а в 50-х рр. XIVст. - Велике князівство Литовське. З XVI ст. місто називається так само, як і зараз, у той час воно відійшло Московії. У 1618 році Седнів попав під владу Польщі, а в 1654 році у складі Лівобережної України об'єднався з Московією.
У другій половині XVII ст. містечко було центром Седнівської сотні Чернігівського полку. З XVIII ст. цими землями володіли представники славетної династії Лизогубов. Якось у них гостював Т.Г. Шевченко, його малюнки Седнева збереглися до наших днів. Серед архітектурних пам'яток селища - кам'яний Свято-Воскресенський храм з дзвіницею (1690), вищезазначений дерев'яний Георгіївський храм XVIII ст. (кілька років тому цю церква капітально відреставрували, а до того вона була напівзруйнована), кам'яний Свято-Успенський храм (1860), садиба Лізогубов XIXст. (нині в ній діє середня школа), кам’яница Лізогубов XVII ст. та альтанка Л.Глібова.
Біля Свято-Воскресенського храму знаходиться могила місцевого юродивого Гриця, якого прозвали Золотюсеньким. Гриць жив в Седневі з 30-х років ХІХ ст. І влітку, і в люті морози ця «Божа людина» ходила босоніж, спала з бездомними псами, і лише під кінець життя оселилася в сараї у благочестивої вдови. Гриць ділився з жебраками одягом, їжею, віддавав всі гроші, багаті дарунки, які отримував з Києва, Москви, Петербургу. Гриць прославився тим, що передбачав долі. Переповідають, він передрік смерть царя Миколи І, початок Кримської війни. Жителі Седнева шанують Гриця за те, що він врятував містечко від епідемії чуми, роздаючи і дорослим, і дітям палиці, «щоб проганяти хворобу».
Ще одна родзинка селища – багатовіковий дуб. Цьому дереву близько 400 років...
Якщо ви багато подорожували Україною і вам є, що розповісти, – поділіться цим з іншими! Повірте, вам будуть щиро вдячні. Якщо ж ви не пробували дивитися на рідні місця іншими очима, – озирніться навколо зараз, можливо, саме ви відкриєте для країни і її гостей щось неймовірно цікаве і красиве! Якщо ж ви вважаєте, що поруч з вами немає нічого примітного, – не біда, заходьте на портал www.iloveukraine.com.ua, можливо, хтось заново відкриє для вас ваш рідний край. Діліться враженнями, плануйте подорожі, черпайте ідеї і отримуйте задоволення від краси своєї країни!
ФОТО 1 / ФОТО 2 / ФОТО 3 / ФОТО 4 / ФОТО 5 / ФОТО 6
ФОТО 7 / ФОТО 8 / ФОТО 9 / ФОТО 10 / ФОТО 11 / ФОТО 12
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11473 |
Посилання до теми:
16.11.2011 Про історію зв'язку. ВІДЕО-вітання від "Київстар" до професійного свята
10.11.2011 Станція Крути – для мандрівників у часі
1.11.2011 «Київстар» підключив до «Домашнього інтернету» Прилуки
24.10.2011 «Київстар» закликає поділитися любов’ю до України
23.03.2011 Близько 500 тис. клієнтів «Beeline-Україна» користуються мережею «Київстар»
2.02.2011 Рахунки абонентів «Beeline-Україна» можна поповнювати картками «Київстар»
Додати коментар: