Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Річниця
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Відбулося святкування 15-річчя введення національної валюти – гривні
Відбулося святкування 15-річчя введення національної валюти – гривні

Відбулося святкування 15-річчя введення національної валюти – гривні

У 2011 році Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського започаткований новий проект – Музейні зустрічі. 2 вересня в рамках цього проекту відбулося святкування 15-річчя введення національної валюти – гривні.

Чернігово-Сіверський край має пряме відношення до української грошової одиниці. Ухвалою Центральної Ради від 19 грудня 1917 року було видрукувано перший грошовий знак Української Народної Республіки – купюру вартістю у 100 карбованців. Автором оформлення грошового знака був визначний український художник-графік Георгій Нарбут, уродженець хутора Нарбутівка Чернігівської губернії.

Ще до проголошення Незалежності, з квітня 1991 року в Україні розпочався процес створення власної грошової одиниці. Розробку її дизайну було доручено Василю Лопаті, народному художнику України, лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка, уродженцю села Нова Басань Бобровицького району Чернігівської області. 1992 року перші зразки української національної валюти були виготовлені в Канаді. Однак в обіг в Україні з 1992 року була введена тимчасова валюта, розрахована на перехідний період, – український карбованець, або купоно-карбованець. Саме ця грошова одиниця стала протягом 1992–1995 років жертвою інфляції, зумовленої економічною кризою перехідного періоду.

Відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми, уродженця села Чайкине Новгород-Сіверського району Чернігівської області, грошова реформа проводилася з 2 по 16 вересня 1996 року. В цей час на готівковому ринку вільно використовувалися обидві грошові одиниці – гривня та купоно-карбованець. За даними міжнародних інституцій грошова реформа 1996 року була визнана однією з найбільш вдалих та демократичних.

За часи Незалежності Національним банком України були викарбувані понад 470 ювілейних та пам’ятних монет. Автором 14 монет є уродженка міста Остер Козелецького району Чернігівської області Лариса Корень. Історії Чернігівщини, її видатним діячам та пам’яткам присвячені 32 монети. Ініціатором багатьох з них став Чернігівський історичний музей імені Василя Тарновського.

На Музейні зустрічі завітали студенти Чернігівського кооперативного технікуму, для яких завідуюча відділом музею Тетяна Журавльова розповіла про історію створення та введення національної валюти.

Справжнім подарунком для музею стала зустріч із головою управління Національного банку України в Чернігівській області Леонідом Волошком. Він не тільки відкрив нюанси проведення грошової реформи, а й подарував Чернігівського історичному музею імені В.В. Тарновського ювілейну монету, викарбувану Національним банком України на честь 20-річчя Незалежності України. Ця монета стане гідним доповненням до експозиції, відкритої в музеї з нагоди ювілею.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM