Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Мистецтво
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Мандруємо по світах з художником Володимиром Подлевським. ФОТО
Мандруємо по світах з художником Володимиром Подлевським. ФОТО

Мандруємо по світах з художником Володимиром Подлевським. ФОТО

В подорож до загадкової Індії та таємничого Китаю запрошує нас ювілейна виставка відомого майстра, члена Національної спілки художників Володимира Подлевського. Вона так і називається - «Мандри».

Схоже, це подарунок до 50-річчя автора самому собі та чернігівцям, а також своєрідний підсумок останніх років його творчості.

Глядача очікують подорожі не лише географічні, а й світоглядні, адже в роботах майстра відгадуються античні та біблійні мотиви.

Так, приміром, прекрасна дівчина з мушлею на березі моря нагадує нам Афродиту, а жінка з соковитим яблуком та чоловік, біля ніг якого треться пухнастий білий кіт, – Єву та Адама. Асоціації з біблійними історіями викликають також зображення трьох ангелів з сурмами та деяких інших.

Одна з найяскравіших робіт на виставці – колоритна українська «мадонна» у віночку з червоних маків, котра тримає на руках півника (цей персонаж є улюбленим героєм народних казок і міфів). Ця картина нібито проводжує цикл, присвячений українським народним святам і гулянням, в якому художник розкриває красу і щедрість душі людини.

Взагалі ж тема свят, тема радості і піднесеного настрою, не помітної на перший погляд урочистості в будь-якому, здавалося б, звичайнісінькому моменті життя, завжди була притаманна творчості Володимира Подлевського. Раніше він створив цикл, присвячений венеціанському карнавалу, потім розповів глядачу про святкові традиції сучасного міста, а тепер запрошує всіх нас помилуватися замальовками з життя Індії та Китаю.

Переконана, що ці роботи навряд чи залишать вас байдужими, адже в них відчувається «пульс», вони насичені кольорами, рухами, емоціями, вони змістовні і пробуджують смак до життя. Мистецтвознавці часто відзначають, що творчість В.Подлевського – це свято душі, вільної від страхів і забобонів, це відкриття екзотики та багатовимірності цього світу, це спроба поєднати Захід і Схід в єдиний культурний простір.

«Чоловіки та жінки на картинах художника заглиблені у гармонію Всесвіту, переживаючи свято і карнавал як урочистий момент розкриття своєї божественної сутності», - читаємо в анотації до цієї виставки.

Втім, запрошуємо вас не філософствувати, а просто помилуватися й отримати естетичну насолоду. Виставка «Мандри» працюватиме ще  упродовж тижня у виставковій залі Спілки художників (будинок з каланчею на проспекті Миру). Перерва – з 13.00 до 14.00. Вхід – вільний!

Коментарі (1)

художник | 2010-11-18 22:09

Якщо пишеш, пиши. А картине НЕПОГАНЬ!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM