
На роль Андріївського узвозу в Чернігові претендують одразу декілька місць
Будь-яке місто, що має статус туристичного центру, неможливо уявити без цікавих туристичних об’єктів і маршрутів, маленьких затишних кафе, оригінальних скульптур і численних крамничок у центрі, де можна придбати сувеніри та різноманітні вироби місцевих майстрів.
З останньою складовою в Чернігові якось сутужно. Подібні магазини (кіоски) поки що можна перерахувати на пальцях.
Це, зокрема, галерея «Круті сходи», мистецький центр «Інтермеццо», крамничка біля філармонії «Берізка», магазин «Презент» по вул. Шевченка, сувенірний кіоск на Валу та лавка Спілки майстрів по вул.Войкова.
Втім, існує декілька цікавих проектів, реалізація яких не потребує значних коштів, але може посприяти розвитку цієї важливої справи.
Проект №1 – «Мистецький узвіз». «Андріївським узвозом» в нашому місті може стати вуличка поруч зі Свято-Успенським Єлецьким монастирем, яка спускається на Лісковицю. Цю ідею колись висловила директор галереї «Круті сходи» Тетяна Жогалко.
А й справді, чому б і ні? Це мальовнича і досить спокійна частина нашого міста. Вуличка знаходиться по дорозі від Елецького до Троїцького монастиря чи навпаки. Тут бувають групи паломників, а також чимало людей, які цікавляться духовною історією Чернігова, які прагнуть вклонитися святиням.
Поруч знаходяться цікаві історичні об’єкти – курган Чорна могила, колишнє духовне училище, будиночок Святителя Феодосія, а трохи далі - кургани на Болдиній горі, будиночок Преподобного Лаврентія. Втім, поки що не побачимо тут жодного кіоску чи намету з сувенірами.
Проект№2 – «Чернігівський арт-майдан». Його ініціатор - керівник громадської організації «Пласт-арт», фундатор однойменної галереї та Музею сучасного мистецтва в Чернігові Борис Дєдов. На думку Бориса Степановича, вироби чернігівських майстрів було б доцільно розмістити на майданчику поруч з Художнім музеєм. Він пропонує назвати цю територію Чернігівським ART-майданом і облаштувати за рахунок коштів спонсорів і міського бюджету. Ідею начебто схвально сприйняв діючий міський голова О.Соколов.
– Нехай молоді художники, фотомитці, майстри декоративно-побутового мистецтва вільно виставляють свої роботи на продаж у вихідні дні. Нехай їх бачать чернігівці та гості нашого міста. Нехай пенсіонери приносять свої етюди. Адже саме в це місце приходять туристи, в музеях вони можуть побачити чудові колекції, а на арт-майдані – придбати якісь сувеніри, - переконаний пан Дєдов.
Ця ідея була озвучена під час відкриття музею сучасного мистецтва в Чернігові, однак конкретних кроків зроблено поки що не було.
Проект №3 - ART Вулиця "12 яблунь". Ярмарок різноманітних виробів ручної роботи на вул.Серьожникова вперше з’явився 19 вересня – з нагоди святкування Дня міста. Подібна ідея давно, як-то кажуть, витала в повітрі, але реалізувати її взялася група ініціативної молоді.
Під час виставки можна було побачити та придбати собі стильні на неповторні речі, знайти оригінальні подарунки рідним і близьким, поспілкуватися з місцевими майстрами та зарядитися позитивними емоціями.
Якщо ідея приживеться, вул.Серьожникова дійсно може стати центром сувенірно-подарункової торгівлі в Чернігові. Нехай би сюди приходили майстри хоча би по вихідних, хоча би під час туристичного сезону – з квітня по жовтень. І талановиті не ледачі люди підзаробили б, і асортимент продукції став би багатшим, цікавішим, і жителі міста могли б щось придбати, приводили б сюди своїх гостей.
Проект №4 - «Ринковий Арбат». Відверто кажучи, ця ідея була для мене найнесподіванішою. Виявляється, про створення мистецької вулиці в Чернігові, а саме – на ринку «Нива» – давно мріє Олег Мороз, голова правління ЗАТ «Ринковий комплекс «Нива». За його словами, чернігівські майстри можуть вільно приходити та виставляти роботи напроти колишнього готелю «Нива». Там для них спеціально відведена ціла «вулиця» і немає інших торговців.
Платити за «комерцію» доведеться символічно – лише ринковий збір у розмірі 1 грн.75 коп. за квадратний метр. Якщо прикинути, що цей ринок щодня відвідує ціла армія «шоп-туристів» з Білорусі, яким часто бракує часу на відвідини сувенірних магазинів, а придбати на пам'ять – можна, то «Ринковий Арбат» може стати досить прибутковою справою для майстрів. Поки що там можна було побачити лише художників з картинами. А варто було б представити вишиванки, рушники, керамічні вироби, сумки та прикраси ручної роботи, можливо, якісь авторські ляльки тощо.
Як на мене, в цій сфері в нашому місті – маса можливостей. Що саме буде реалізовано – залежить лише від нашого бажання, наполегливості та працелюбності.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9254 |
Посилання до теми:
18.09.2010 ART Вулиця "12 яблунь" - ярмарок речей ручної роботи до Дня Чернігова
21.09.2009 У Чернігові відкрито культурно-мистецький центр "Інтермеццо". ФОТОрепортаж
22.06.2009 Перш ніж запрошувати туристів, потрібно навести порядок
6.08.2008 Ранковий Андріївський узвіз. ФОТОрепортаж
6.08.2008 Таємниця душі дерева. ФОТОрепортаж
9.04.2008 Пішохідна вулиця чи виставка авто? ФОТОрепортаж для Чернігівської ДАІ
Коментарі (9)
иван | 2010-09-27 17:01
Седой | 2010-09-27 14:58
to Седой | 2010-09-27 12:53
Седой | 2010-09-26 22:19
1) маленькая 2) для реконструкции требуется очень много денег, т.к. придётся отселять жителей первых этажей. 3) необходим будет общественный туалет. и т.д.
Жители ул. Серёжникова! Вы первые потом недовольны будете этим - шум, гам, мусор, музыка, во дворах уйма машин, запах выхлопных газов и мочи. Лично мне - всё равно, я там не живу, а вы подумайте.
Дыр | 2010-09-24 23:29
И культпроспвет рядом и общепит недалеко. Все для туриста.
Ізюм | 2010-09-24 21:23
хоча впринципі всі варіанти хороші...
яскравий проект реконструкції Серьожнікова запропонувала одна всім відома громандська....організація, але там бабок треба ого-го...а от проект "де дістати гроші" ця організація поки ,нажаль, не запропонувала
Сергей Колесник | 2010-09-24 17:28
Речь идёт не о галерее хороших и (в основном) не очень поделок народных промыслов. Речь идёт о "тусовочном" месте самих горожан. Месте, куда бы захотелось пойти, независимо от того сколько у тебя времени и денег. Месте, где можно "убить" час или два или всего полчаса. Месте, где можно оставить сотню или же всего одну гривню. Месте, где можно встретить старого знакомого, где можно назначить встречу новому.
Хипи, уличные художники, запах кофе, развалы цветов, сувенирные лавки, праздно гуляющая публика. Как это было непривычно в Белграде в 70-е годы прошлого века.
Согласен с читателем, что к сожалению, больше всего для этой цели подходит улица Серёжникова. "К сожалению" потому, что ничего лучшего в нашем городе нет. Если бы... Если бы создать что-то, то лучше места, чем набережная Стрижня между Красным и Белым мостом не найти.
Андрей Терещенко | 2010-09-24 15:52
По сути дела, готовый бренд.
Удачная дислокация, прекрасный вид.
"Интермеццо". "Арт -клуб" рядом.
Большего и желать не стоит.
читатель | 2010-09-24 14:45