Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Пам'ять не має терміну давності / Офіційно
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Відкрито пам’ятний обеліск розстріляним полоненим та хворим у Чернігові

Відкрито пам’ятний обеліск розстріляним полоненим та хворим у Чернігові

У Чернігові вшанували пам'ять військовополонених та психічнохворих, розстріляних фашистами у роки окупації міста у 1941-1943 роках.

На території Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні відбулося урочисте відкриття пам'ятного обеліску.

У заході взяли участь керівництво Чернігова, ветерани, колектив лікарні та ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово фізичною підготовкою. Вони поклали квіти до обеліску, хвилиною мовчання вшанували загиблих.

Перед присутніми виступив Почесний громадянин Чернігова, краєзнавець, колишній підпільник і партизан Герард Кузнєцов, який цього вересня відзначатиме своє 85-річчя. Він розповів, що на території психлікарні у роки Великої Вітчизняної війни знаходився німецький табір для військовополонених.

За підрахунками дослідників, там було знищено близько 2000 радянських військовополонених та 500 психічнохворих. "Загалом, у Чернігові з вересня 1941 року до вересня 1943 року, фашисти розстріляли 50 тисяч митних жителів та військовополонених", - зазначив очевидець тих подій.

Г.Кузнєцов підкреслив, що на його думку, у Чернігові гідно вшановують пам'ять жертв війни, а також міська влада приділяє належну увагу ветеранам і патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Міський голова Олександр Соколов назвав цю подію важливою для усієї громади, оскільки війна триватиме доти, доки не буде вшановано останнього солдата. "Скільки б років не минуло, а ми маємо обов'язок шанувати загиблих, аби не допустити повторення воєнних лихоліть", - сказав О.Соколов.

Завтра, 21 вересня, у Чернігові відбудуться заходи з нагоди 67-ої річниці визволення міста від фашистських загарбників.

Коментарі (1)

Джавахарларл Неру | 2010-09-20 16:50

А де фотка? Забули?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM