Останнє оновлення: 20:07 четвер, 3 липня
Державні діти
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Малечі бажано рости в одному домі
Малечі бажано рости в одному домі

Малечі бажано рости в одному домі

Виконуючи протокольне доручення, отримане на нараді за участю заступника голови Чернігівської ОДА Віктора Тканка, управління охорони здоров’я опрацьовує можливість об’єднання двох прилуцьких дитячих будинків в один.

Про це повідомив начальник управління Володимир Ященко.

«Це питання розглядається, перш за все, в інтересах самих дітей, для яких переведення в 4-річному віці з одного дитбудинку в інший, причому всього на 2 роки, є важкою психологічною травмою», – сказав він.

У комунальному закладі «Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» діти перебувають від народження до 4-х років. Там їм забезпечений належний медичний догляд, створені гарні умови для розвитку, виховання і навчання.

По досягненні малюками 4-річного віку їх переводять в дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатного типу», який знаходиться через паркан від «Надії» – на тій же вулиці. Ще через 2 роки малеча знову переживає розрив з усім, до чого звикла – її відправляють у школу-інтернат.

На думку медиків і психологів, часті зміни оточення і звичного ритму життя, особливо у ранньому дитячому віці, негативно позначаються на емоційному стані дитини та її внутрішньому самопочутті.

Звикнувши до "мамок-няньок", які піклуються про неї від самого народження, малеча тяжко переживає розлуку з ними. При цьому в неї гальмується розвиток почуття стабільності, комфортності, впевненості в собі, власної значущості. Ця проблема давно хвилює колектив дитячого будинку «Надія», головний лікар якого Надія Ющенко давно й неодноразово висловлювала бажання піти на будь-яке реформування, аби тільки діти залишалися в закладі до шкільного віку.

І ось час настав. Нова влада взяла курс на створення єдиного медичного простору і оптимізацію мережі гуманітарних закладів, тож є сподівання, що вищеозначену проблему "державних" дітей-сиріт невдовзі буде розв’язано.

На думку керівництва управління охорони здоров’я, доцільним було б залишати дошкільнят на базі дитбудинку «Надія». Адже у цьому чудово оснащеному закладі сьогодні функціонує тільки 90 ліжок із двохсот, на які він розрахований. Тут є сучасне медичне та реабілітаційне обладнання, необхідне для поліпшення здоров’я дітей-інвалідів, кваліфікований кадровий потенціал, велике впорядковане й зелене подвір’я. Сам же корпус відремонтований за сучасними стандартами, обставлений новими меблями, забезпечений іграшками та навчальним матеріалом.

Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської ОДА 

Коментарі (4)

цікавий | 2010-07-08 16:41

Гарна стаття, позитивний приклад. Дай Боже удачі таким людям. Але хвилюють інші заклади. Як просувається розслідування крадіжки, яку здійснив колишній в.о.директора Центру соціально-психологічної реабілітації в Хмільниці. Чи все вже прикрито?

підтримую | 2010-07-08 13:53

Не можна ставитись до дитини як до вимпела переможця соц.змагання - весь час переміщати і надавати нечистим на руку чиновникам можливість отримувати, як приз, можливість наживатись. Уявить, поки дитина-сирота стане повнолітньою, в якому широкому колі "відповідальних працівників" вона побуде, і кожний щось від цієї дитини вкраде. Починаючи від чашки соку та печива і закінчуючи тисячними відкатами при будівництві і ремонтах. Фактично, кошти, які виділяються державою для дитина - десь на межі між реальним і віртуальним світом. Об'єднання дитячих закладів - перший реальний крок назустріч дітям. І про притулки слушна думка.

притулок | 2010-07-08 10:25

а ще потрібно об'єднати ніжинський і чернігівський притулки для дітей, бо обидва стоять напівпорожні. і дітям краще, і державі економія - на комунальних та зарплатнях, та й Зеленько менше відмиє на ремонтах

yvfgvf v | 2010-07-08 10:22

звичайно, так для діточок було б краще!!! підтримуємо! такі гарні дітки, дай Бог їм щастя і гарних прийомних батьків, щоб гарно склалася доля. молодець Надія Ющенко, на своєму місці людина.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чи працюють хештеги в Інстаграм? І до чого тут ШІ?

SVOBODA.FM