Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Акція / Еко-виховання чиновників
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / 15 квітня – всесвітній день екологічних знань. ФОТО
15 квітня – всесвітній день екологічних знань. ФОТО

15 квітня – всесвітній день екологічних знань. ФОТО

Однією з найгостріших проблем сьогодення є питання відносин між людиною і природою.

Нехтування принципу їхньої єдності породило протиріччя між традиційними підходами до розв’язання цих проблем і сучасним станом довкілля.

З огляду на те, що майбутнє належить підростаючому поколінню, його вмінню оцінювати ситуацію, адекватно реагувати на зміни та вирішувати проблеми, що пов’язані із виживанням планети, все більшої ваги набирає формування екологічної поведінки людини, яка базується на новому екологічному мисленні.

На перший план при вирішенні цього питання виходять екологічна освіта і виховання, однак у новому розумінні їх завдань. Традиційно процес екологічної освіти пов’язується в першу чергу з екологічною, або просто біологічною просвітою. При цьому екологічна вихованість розглядається як обов’язковий наслідок екологічної просвіти. Вважається, якщо людина достатньо екологічно ерудована, то вона “автоматично” буде і екологічно вихованою.

Однак реальне життя показує, що екологічна освіта виявляється малоефективною, коли вона базується тільки на повідомленні відповідних знань, порад, інструкцій та ін.

Необхідно усвідомити отримані знання, пропустити їх через фільтр свого ставлення, а отже, прийти до реалізації психоемоційних властивостей людини: співпереживання, співчуття, радості, любові, відчуття гармонії. Тому стає зрозумілим щирий потяг громади привітати посадовців нашого міста з Всесвітнім днем екологічних знань саме з цих позицій, нагадати про живе реальне життя, яке часто страждає від різноманітних посадових інструкцій.

За ініціативи погоджувальної експертної комісії з проблем Ялівщини, кафедри екології та охорони природи і кафедри біології ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка, студенти, викладачі та представники громадськості міста завітали 15 квітня до чернігівської міської ради, управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради та до управління житлово-комунального господарства.

Представникам згаданих установ були передані символічні екологічні книги з матеріалами природо-захисного характеру та «10 екологічних аксіом для чиновника»; побажання зберегти зелені зони нашого міста та заснувати справжні екологічні осередки в природно-заповідному статусі цих територій; висаджувати (а не знищувати) дерева в нашому місті не тільки під час загальноміського суботника.

А також нагадати про обіцянку міської влади трирічної давнини поновити природно-заповідний статус Ялівщини у форматі Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» за ініціативою вже майже 6 тисяч громадян, 18 громадських організацій та 25 науковців.

Хотілося привітати міського голову, головного архітектора і головного комунальника міста. На щирі привітання відповідали заступник голови міської ради Микола Літвінов, головний архітектор міста Людмила Павлінська та заступник голови управління ЖКГ Олександр Булах. Відповідали по різному, але хотілося б, щоб всім вже відома фраза «екологія душі» не мала знову для представників наших владних структур тривіального змісту, особливо напередодні загальноміського суботника 17 квітня, а все ж таки набула нового сенсу, оскільки екологічні знання – це перш за все знання про Життя в усіх різноманітних його проявах.

Десять екологічних аксіом для чиновника

Місто – це складна екосистема, в якій природа є важливою складовою забезпечення його життєдіяльності.

Легені міста – це зелені насадження, паркові території, заповідні об’єкти. Їх збереження та розширення – це патріотичний обов’язок влади і приклад для інших жителів. Мер міста Чикаго за 10 років посадив понад 1 млн. дерев. Ялівщині – природно-заповідний статус в форматі РЛП!

Вода – це основа життя. Чиста вода – це здоров’я жителів. Чисті водойми – це прикраса і гордість міста. А Стрижень?

Чим більше асфальту в місті – тим менше живої землі. Він повинен бути там, де дійсно необхідний, і гарантувати комфорт жителям. Ні – зайвому асфальту та дорогам у парках і лісопарках!

Нові малі архітектурні форми – не за рахунок захоплення і знищення зеленої зони. Смітники і трущоби – до впорядкування і благоустрою!

Роздільний збір сміття – це не розкіш, а сучасна необхідність. Ресурси планети обмежені, а відходи при переробці можуть приносити доходи. Ні – вивозу сміття в зелені зони та приміські ліси!

Ази класичної та прикладної екології при конкурсі на держслужбу – це показник освіченості і високої культури влади. Ні – екологічному дикунству! Так – екологічній освіті всіх жителів міста та його влади!

Правдива екологічна інформація – в кожній дім! Орхуська конвенція – екологічна конституція Землі, обов’язкова для виконання, в тому числі і в Україні.

Не знищуйте життєве середовище мешканців міста, їхнє здоров’я та благополуччя!

«Мисли глобально, дій локально!» - цей девіз Green Peace є актуальним і для влади та жителів міста Чернігова.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM