Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Церква / Обряди
Постійне посилання: http://newvv.net/culture/Culture/202342.html
У Седневі освячено Свято-Георгієвський храм. ФОТО

У Седневі освячено Свято-Георгієвський храм. ФОТО

У день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного, 13 грудня, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон звершив чин освячення Свято-Георгієвського храму у селищі Седнів Чернігівського району.

Його преосвященству співслужили настоятель храму священик Володимир Педь та духовенство з Чернігова. Під час освячення молились голова Седнівської сільської ради Людмила Яценко, представники обласної та районної державної адміністрації, парафіяни.

Наприкінці богослужіння Архіпастир звернувся до присутніх із словами настанови, у яких, зокрема, закликав вірян як можна частіше переступати поріг храму, щоб помолитися Всемилостивому Творцю та отримати від Нього прощення гріхів та наслідувати Життя вічне.

«Вітаю усіх седнівців з тим, що з сьогоднішнього дня в цьому храмі буде лунати щира молитва, знову на цьому новому та освяченому престолі буде приноситися Безкровна жертва, буде звершуватися найбільше спасительне богослужіння – Свята Божественна Літургія. Знову тут будуть молитись люди, знову тут буде відбуватись найбільше чудо – це з’єднання нашої людської природи з природою Божественною» – зазначив єпископ Іларіон.

Архіпастир подякував голові Чернігівської облдержадміністрації Володимиру Хоменку за реставрацію храму і за передання його для релігійних потреб громаді Свято-Георгієвської парафії, а також всім, хто приклав свої зусилля у реставрації та відновленні храму. Також Архіпастир відзначив благословенними грамотами голову сільської ради Людмилу Яценко і активних членів церковної громади.

Після чину освячення заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Андрій Курданов привітав седнівців з освяченням храму та подарував для храму ікону святого великомученика Георгія Переможця, зазначивши: «Слава Богу за те, що сьогодні в храмі з’явилася душа…».

На згадку, у благословення єпископ Іларіон подарував віруючим іконки Христа Спасителя, а настоятель храму - "свіжий" випуск єпархіальної газети "Покрова".

Старовинна Георгієвська церква була побудована у ХVІІІ ст. (приблизно 1715- 1747), але у ХХ столітті храм переніс різні випробування та знеславлення. Останньою крапкою була пожежа, яка знищила майже повністю цю святиню.

За останні роки відбулася реставрація храму. А у 2009 р., відповідно до указу Президента України, рішенням обласної державної адміністрації церква передана громаді Свято-Георгієвської парафії.

На данний момент у храмі ще немає повного внутрішнього убранства, ще немає іконостасу, але освячений вже престіл, буде лунати молитва. Нарешті, у храмі «з’явилася душа», і він знову став місцем зустрічі людини з Богом, місцем освячення, Богоспілківання, місцем, де людина буде отримувати прощення гріхів, буде досягати святості та наслідувати Життя вічне.


Збільшити

На початку XX століття


Збільшити

Храм під час реставрації після пожежі


Збільшити

Храм сьогодні


Збільшити

Фото: Віктор КОШМАЛ


Збільшити

Фото: Віктор КОШМАЛ


Збільшити

Фото: Віктор КОШМАЛ


Збільшити

Фото: Віктор КОШМАЛ


Збільшити

Фото: Віктор КОШМАЛ

Коментарі (8)

андрій курданов | 2009-12-19 13:52

Хочу нагадати Андрію Терещенко, що безперечним фактом є зоймки фільму "Вій" в Чернігові (читай збірник "Містечко над Сновом"), а для внутрішнього оформлення церкви на знімальному майданчику могли використати деяки епізоди зняті в Георгіївській церкві Седнева. 2)І ще - фото, що начеб то після пожежі, це абсурд. На фото перші дії рестараторів - розібрані частини церкви - для подольшого реставрування. До цього часу церква постійно стояла у нахиленому стані - кажуть що такий стан церква одержала після невдалого реставрування в 80-90-х рр. ХХ ст. Певні події з пожежою - незначною - могли бути десь у 60-70-х рр. ХХ ст. Я особисто бачив церкву декілька разів до її розбору, но наслідків пожежі на дерев'яних конструкцх не бачив. 3) Георгіївська церква одержала свою назву з часів Київської Русі, коли став відомим Сновеськ. До 1647 року в Седневі для захисту православ'я утворилось братство, при церкві організували дяківську школу та богодельню (допомогали хворим та немічним). Ось де слава Георгіївської церкви!

перехожий | 2009-12-18 14:05

У московській церкві в Седніві аж два українських храми.

Андрей Терещенко | 2009-12-18 13:02

Ничего не имею против любой церкви.
Но, кажется, Московская церковь не очень-то и добивалась этого храма.

Спиридон | 2009-12-18 11:28

Семен
Ганьбою для Вас є те, що виходить з вуст отаких семенів.

седнівець | 2009-12-18 09:45

Семен
Ви схожі на тупу і агресивну особу, Семене:) Попийте заспокійливого або погуляйте на морозі, щоб минувся приступ істерії. А ще краще - їдьте "на родіну" і там працюйте на каціпське православ’я. А ми вже якось самі справимося:)

Семен | 2009-12-18 07:34

Яка ганьба!
Обласне керівництво передало філаретівцям ще одну православну святиню. Щоб вони ще і в Седневі ганьбили Україну та обманювали народ.

parlofon | 2009-12-17 18:51

2 Андрей Терещенко:
СОГЛАСЕН!

Андрей Терещенко | 2009-12-17 16:07

Очень хорошо, что церковь наконец-то стала Церковью.
Удивительно красивое сооружение. Просто сказочное...
А вот "Вий" там вроде не снимался. Кажется, это просто легенда...


































































































































закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM