Пам’ятник Невідомому Мазурику. ФОТОверсія
Українські та іноземні туристи в древньому Чернігові одержали можливість оглядати непересічну пам’ятку епохи українського варваризму – погруддя Невідомому Мазурику.
Розташоване унікальне по-творіння за 100 метрів від Катерининської церкви, спорудженої на честь героїзму козаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням чернігівського полковника, наказного гетьмана Якова Лизогуба.
Також Невідомий Мазурик знаходиться за 300 метрів від найдавнішої пам’ятки архітектури часів Київської Русі, старшої за Софійський собор у Києві, яка добре збереглася до наших днів і продовжує функціонувати, Спасо-Преображенського собору.
Мазурик знаходиться і за 250 метрів від Борисоглібського собору (1120 – 1123 рр.) – усипальниці князів роду Давидовичів, пізніше головного храму кафедрального монастиря, ліквідованого указом російської імператриці Катерини ІІ в 1786 р..
Отже, слава про пам’ятник Невідомому Мазурику скоро піде у віки.
Правда, деякі дослідники доби українського варваризму стверджують, що це пам’ятник якомусь Михайлу. Науковий спектральний та радіологічний аналізи виявив літеру „Ф” у назві цієї унікальної споруди.
Чернігівські дослідники старовини допускають, що це - пам’ятник чернігівським святим Михайлу і Федору, які за православну віру загинули в Орді. Він виконаний у формі дволикого Януса – обох боків білий „а ля ні фіга не видно”.
Найвірогідніша версія прийшла з Академії Усіх Наук.
Тамтешній професор розкрив таємницю і сказав, що саме на цьому місті, ще у 1928 році за ініціативою чи то воїнів стрілецької дивізії ім. М.В. Фрунзе було встановлено на червоному граніті бронзове погруддя якогось полководця на літеру „Хв”. Таким чином тут „застовпили” місце для найвідомішого чернігівця.
За словами цього навідомішого на всі руки професора, у 1941 році якісь круті, які нам зовсім не чернігівці, свиснули бронзовий бюст на металолом і купили собі пару фірмових стволів. Але в 1948 році далекоглядні предки встановили новий, уже бетонний бюст, що довго конав під бронзу.
Зараз, коли невідомо, хто буде при владі в Україні і в Чернігові – Соколов чи хтось інший, погруддя обплювали білилами якісь верблюди. А міська влада традиційно, як страус сховала голову в пісок.
Але місце, як зазначалося, уже застовпили наші предки.
Хто ж буде стояти на постаменті – цар, Фрунзе, Мазепа, Бандера чи чернігівські святі Михайло і Федір – залежить від політичних розкладів в Україні і мерії після виборів усіх рівнів.
А поки що чернігівці і гості міста милуються унікальним погруддям Невідомого Мазурика.
Фото автора.
| Версия для печати Отправить по e-mail Обсудить на форуме |
| Просмотров : 11963 |
Ссылки по теме:
1.09.2008 Памятник Ахметову поставили россияне в Донецке
20.06.2008 В России сносят пам\'ятник героям войны и устанавливают монумент... клизме.
4.04.2009 Ленину оторвали... ягодицы
18.04.2009 18 апреля - День памятников и исторических мест. Исторические места Чернигова























Комментарии (34)
Тузикающий | 2009-05-05 11:18
революціонер | 2009-04-30 11:38
Влад Савенок | 2009-04-29 21:11
Тут застосовано так званий авторський словотвір і винесено в заголовок. Це один із прийомів журналістики. Для чого - думаю ви здогадалися.
иван | 2009-04-29 20:26
Влад Савенок | 2009-04-29 16:36
---
Всі мої колеги- журналісти знають, що я багато жартую. Але у когось із них не все в порядку з почуттям гумору. Перед якимись виборами я жартував, мовляв, учіться, я беру гроші не за те, що щось пишу, а за те, що не пишу нічого - це найвища ступінь майcтерності журналіста :))
Найдіть такого дурня, хто за це б давав гроші :))
---
А якщо серйозно, то почитаю наштовхуватися на іншу теденцію - ЗМІ не беруть друкувати матеріали через те, що об'єктом критичної публікації є великі рекладодавці. Керівники ЗМІ бояться, щось опублікувати і втратити їх.
Соломаха Сергій | 2009-04-29 10:37
1.Бетонний гетьман без напису на вул Г.Полуботку у парку Б.Хмельницького.
Це не відомо чи Полуботко, Хмельницький ?
2. Погруддя зовсім невідомого діяча-більшовика- голодоморителя українського народу біля колишнього центрального входу фабрики первиноої обробки вовни, навпроти сьогоднішнього будитку для бомжів.
Вигляд цього Мазурика куди жахливіший, ніж творіння А.Карнабеда - погруддя Михайла Васильвича Фрунзе.
Завітай, друже Владе, на Шерстянку там, до речі, ще є бетонна потвора схожа на вождя пролетаріата біля будинку культири і теж без напису.
Роботи - вистачить...
запрош
Александр | 2009-04-29 08:01
2. О возможности узнать Вашу электронку узнал вот только от Вас, как и о том, что можно оставить свою(((( Чесно говоря, никогда на имя курсор не наводил - вот навел но ничего не выдает((( Очевидно или браузер нетот или надо зарегиться))) Ща разберусь)))
Влад Савенок | 2009-04-28 21:13
---
Одна у вас промашечка вийшла, я ніколи не ходив на напівзігнутих ногах до "власть имущих" і нічого у них не просив. Бо, знайте, власть імущі нічого нікому не дають, бо люблять зворотний процес.
---
І ви не знайдете моїх матеріалів , де я їх облизував. Бо ні перед ким не гнувся, і завжди демонстрував, що - вільна людина і не нижча за них, а рівна. Почав з Кравчука у 1992 році...
---
Знайдіть хоча б одну мою "хвалебну оду" власть імущим.
Приходьте в гості, я вам дам архів УСІХ моїх публікацій і під псевдонімами також - і переконаєтесь самі.
---
А говорити в інтернеті про "продажність" чи не продажність у нас нікому не заборонено. На відміну від вас, я користуюсь фактами. Моя електронна адреса до ваших послуг - треба тільки навести курсор на прізвище автора есе трошки вище.
---
Хотів вам по електронці скинути свій телефон, але ви, виявляється, не залишили свої електр.адреси :)
Александр | 2009-04-28 20:18
АЛЕКСАНДР | 2009-04-28 20:13
Александр | 2009-04-28 20:08
ДУМАЮ, ВСЕМ ЯСНО - К АВТОРУ Я НЕ ПИТАЮ ТЁПЛЫЕ "ЧЮЙСТВА"
Но применительно к этой статье - совершенно с ним согласен. И ненадо говорить, что все это видят и знают, а значит незачем лишний раз повторять...
Если челорвека часто называть свиньей - он захрюкает, но может если свинье часть говорить "не хрюкай и веди себя прилично" она, конечно, не станет человеком, но, может, станет более культурной свиньей))) НЕГАТИВ ТОЖЕ НАДО ПОКАЗЫВАТЬ ИНАЧЕ ОН ПРИМЕЛЬКАЕТСЯ И СТАНЕТ ОБЫДЕННЫМ И НЕЗАМЕТНЫМ - ВНЮХАТЬСЯ И ПРИВЫКНКТЬ МОЖНА И К ЗАПАХУ ЭКСКРЕМЕНТОВ. ТОМУ ЯРКИЙ ПРИМЕР БОМЖИ(((
революціонер | 2009-04-28 17:20
Garry | 2009-04-28 16:48
********** | 2009-04-28 16:05
Іван | 2009-04-28 15:07
Ну-ну... :)))
Тузикающий | 2009-04-28 14:02
валентина | 2009-04-28 13:39
А если позиционировать события правильно, то и памятник бы сохраняли, и постамент позапрошлого столетия и уважение к М.Фрунзе, а заодно, и к самим себе.
Влад Савенок | 2009-04-28 12:57
Ви подивіться, за 50 метрів скромний пам'ятник воїнам-визволителям стоїть завжди як новенький і його ніхто не чіпає та не знаходить приводу "ёрничать".
Вікторія Гаврик | 2009-04-28 12:51
революціонер | 2009-04-28 12:44
Валентина | 2009-04-28 12:40
Не стыдно, ребята? Мы то сами рядом с Фрунзе Михаилом Васильевичем кто такие?
Іван | 2009-04-28 12:33
_________________________________
Це напевно невміння відправити коментар
Таке бачили, ні?
Ваш коментар отримано. Він стане доступним для відвідувачів одразу після перевірки адміністратором.
Повернутися на попередню сторінку →
Влад Савенок | 2009-04-28 12:02
Вікторія Гаврик | 2009-04-28 11:54
Аналітік | 2009-04-28 11:05
Не дразні гусей... лапчатих.
Бо десь в далекій столиці за 850 км від Мазурика згадають, що там до 1917 року стояв бюст їх імператора всерасейського Александра чи ІІ, чи ІІІ .
Хиба це неважливо якого! Привід ...аж гавкає: "хахли уже до наших святих імператоров добрались..."
І почнеться "двіженіє" за важражденіє...
Як понавезуть казачків з усіх усюд з іконами онучка ого,...
Тож терперішнє протистояння у св. Катерині буде, так дрібничкою...
Siver | 2009-04-28 09:37
AlexPS | 2009-04-27 22:40
путин - мазурик | 2009-04-27 21:52
А "вера, если кроме вас ее никто не разделяет, называется шизофренией" (с) Виктор Пелевин
Влад Савенок | 2009-04-27 21:36
Костян | 2009-04-27 21:15
******** | 2009-04-27 18:29
Какой хозяин-такой и порядок.
М.Боюра | 2009-04-27 18:03
Влад Савенок | 2009-04-27 17:18
---
Та знесіть це посміховисько, якщо не можете забезпечити його пристойний вигляд. Хай не смішить люд, який милується пам'ятками домонгольського та інших періодів історії нашого міста.
---
А Соколова згадую тому, що всі клерки про це мовчать. Соколов про це й не знає і не дізнається. Реагують тільки тоді, коли згадується його ім'я, і Олександру Володимировичу доповідають. Буде інший міський голова, буду його згадувати...
chernigivec | 2009-04-27 16:57