
Скандал: «Регіоналку» заштормило
Починаючи з 2006 року, у Чернігівському державному інституті економіки й управління триває конфлікт. Він викликаний протистоянням, що виникло між деканом Аграрного факультету Анатолієм Москаленко і, як він сам стверджує, адміністрацією вузу.
Насправді все полягає в тім, що Анатолій Москаленко, будучи деканом і завідувачем кафедрою Аграрного менеджменту, непогано влаштувався в інституті й не тільки сам.
Крім нього, на кафедрі працюють його родичі, чотири особи, серед яких і його дружина.
Клановість у вузах - питання не з нових і про рівень одержуваної студентами освіти вже ніхто не турбується, тому що справа здобуває особистий характер, точніше сказати сімейний. А сімейні інтереси, як ви знаєте, вище за все.
Така була справа й з Аграрним факультетом, поки чергова перевірка КРУ не вказала на те, як може бути в інституті два факультети менеджменту (один з яких аграрний). Та й освіту на даному напрямку можуть одержувати тільки з п'ятого курсу. Тобто, чотири роки студент повинен відучитися на факультеті менеджменту, а вже на п'ятий курс перевестися на профілюючий напрямок - аграрний.
Саме тоді для Анатолія Москаленка, як декана й «власника» факультету, стало питання втрати свого впливу. І всі тому, що було ухвалене рішення ліквідувати факультет аграрного менеджменту й залишити лише кафедру. Тому вже два роки на даний напрямок відсутній набір.
Зрозуміло, Анатолій Москаленко виступив проти такого рішення, адже розумів, що немає факультету - немає студентів, а значить і відповідних надходжень у сімейну скарбницю.
А щодо цього він давно відомий не одному курсу студентів. Особливо тим, які за програмою одного з фондів їздили на заробітки в Англію й інші країни розвиненого капіталізму. Працювали там, як правило, на збиранні врожаю. Протеже в таких поїздках робив Анатолій Москаленко. І ті, хто їхав за нелегким шматком хліба, по поверненню в інститут платили добродію відсоток від заробленого.
Але це лише один із фрагментів.
Що ж стосується конфлікту, то протистояння Анатолія Москаленко проти закриття факультету закрутилося з 2006 року. І колись спокійний інститут перетворився в полігон для всіляких перевірок. Хто тільки тут не бував, але результат залишився.
А вже 27 жовтня 2008 року на науковій раді інституту розглядалося питання призначення завідувачів кафедрами інституту. У їхньому числі було питання призначення завідувача кафедрою аграрного менеджменту.
Представники Чернігівських ЗМІ були присутні в інституті для того щоб переконатися в легітимності й правильності призначень, що відбуваються. Так, на призначення завідуючої кафедри економіки сільського господарства й аграрного менеджменту було винесено дві кандидатури - Мельникова С.В й Анатолія Москаленка. Останній на наукову раду не прибув, пославшись на хворобу (наступного дня його бачили в доброму здоров'ї).
За результатами голосування завідувачем кафедри був призначений Мельникова С.В, а Анатолій Москаленко набрав лише один голос із 24 присутніх.
Як ви думаєте, що було далі?
Правильно, Анатолій Москаленко не змирився із втратою посади завідувача кафедрою й уже 3 листопада організував поїздку студентів до стін міністерства. Як удалося довідатися, за усним наказом Москаленко їхали всі ті, хто мав заборгованості з навчання. Усім їм обіцялося швидке вирішення питань, а інакше...
Таким чином, відбулося пікетування міністерства 30-ма невстигаючими в навчанні студентами, які вимагали відновити Москаленко на посаді завідувача кафедри. І диво здійснилось, Міністерство зупинило рішення наукової ради з призначення Мельникова С.В. на посаду завідувача кафедри й на додачу направило чергову комісію, щоб та все таки розібралася, що в цій «регіоналці» не так.
Ми показуємо дану ситуацію тільки для того, щоб розкрити саму систему освіти, що існує сьогодні в Україні. Адже очевидно те, що в багатьох вузах утворилися сімейні клани й освітні процеси переведені в банальне відбивання грошей (на здачі іспитів і заліків, на надходженні, на можливості відрахування, на остарбайтерскому працевлаштуванні тощо).
У даній ситуації за два роки конфлікту між Москаленко й керівництвом інституту жодного разу не пролунало питання поліпшення освіти. За всіма цими діями звучить один підтекст - «Потрібно залишити всі, як було. Тому, що так усе працювало». А точніше, капало в кишені й капало регулярно, а зараз...
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14233 |
Посилання до теми:
4.11.2008 Студенти-аграрії з Чернігова пікетують Міністерство освіти. ФОТО
25.04.2008 Вибори ректора: Чернігівський державний інститут економіки та управління. ФОТО
22.04.2008 Чернігів: Зустріч з ректором. Потрійна. ФОТО
Коментарі (32)
Ірина | 2014-07-07 15:51
Слава | 2012-02-25 17:39
Почтовый ящик Анатолия Михайловича - ekomam@mail.ru
Irina | 2012-02-04 00:22
Я выпускница аграрного факультета 2003 года. Я ездила в Англию, и ничего никому за это не "отстёгивала".
Я вообще-то ищу контакты Анатолия Михайловича, чтобы поблагодарить его за его высокопрофессиональное кураторство и факультета, и нашей группы, и сказать, что моей текущей работой в Монреале, в Канаде, в престижной организации, я во многом обязана высоким страндартам образования, полученого в "регионалке". Если кто-то знает его контакты, дайте знать сюда.
регіонал | 2012-01-21 20:29
Максим | 2012-01-01 18:17
Мешканець Чернігова | 2009-01-20 08:42
Патріот | 2009-01-05 15:41
лара | 2009-01-04 00:41
Знавець | 2008-12-26 15:47
Прохожий | 2008-12-25 10:23
Сотрудник института | 2008-12-25 10:18
Ревізор | 2008-12-25 09:18
Випускники аграрного факультету | 2008-12-25 08:52
Журналист | 2008-12-25 08:47
eraster | 2008-11-28 16:09
Москаленко пой іще той - реально гнати його звідти.
А гарні викладачі там є. Тільки якщо у тебе є характер то там можна ще відстояти свої права ( що й робилось під час навчання - бо платити не було у мене чим).
А КВНщики ваші це найперші і найбільші підлабузники Москаленка - його шошки.
До речі, переважаюча більшість студентів моєї групи приїхали на навчання з сільської місцевості, тому теж не мають коштів, щоб давати хабарі, але маючи бажання навчатися, гарно навчаються.
І я особисто за весь період навчання не заплатив жодної копійки ні Анатолію Михайловичу, ні іншому викладачеві нашого факультету. А, до речі, "in 3 га" - дуже сильна команда КВК.
Студент Аграрного факультету чдіеіу.
Ифат | 2008-11-12 20:04
Ведь это очевидно!
Самое легкое, всегда - это втоптать человека в грязь. Но никто не думает, как тому человеку на душе.
Минтолитет украинцев уже дошел до того уровня, что не представляеться, даже, чтоб что-то решалось без денег и выгод, а только за справедливость и за идею. Надо задуматься о своих моральных принципах... Но я ведь знаю, что студенты поехали под стены министерства именно отстоять свои права и свой факультет, своих преподавателей.
Вы знаете как называют А.М. его студенты между собой?! - Батько!
Задумайтесь, каждый ли декан удостоился, чтоб его так называли????!!!
Так как Москаленко А.М. смог организовать и сплатить в одну семью студентов не каждый может даже на 50%. Такого специалиста в своем деле еще поискать нужно. А как професионально он читает свой предмет!
И что с того, что его жена читает на одном и том же факультете. Она не хуже, а то и лудше других некоторых преподавателей её профиля из других кафедр.
Очень хочеться, чтоб справедливость восторжествовала и аграрный остался в том составе, котором и был. Ведь студенам закончевшим - этот факультет хочеться собираться на встречи и видеть лица тех людей, которые их учили и очень даже хорошо. Студент-аграрник может соревноваться по знаниям с другими и выиграет неслучайно. Благодаря своим учителям.
Ифат | 2008-11-12 19:29
Не видела ты еще "смаленого вовка".
Тебе наверно зря дали отстоять свои права, раз ты так говоришь о человеке, который хочет отстоять права студентов и справедливость по отношению к себе.
djoker | 2008-11-08 10:37
Да, я был пару раз в регионалке и всё, а этот коментарь - я просто нелюблю враньё.
Немо | 2008-11-07 23:17
Немо | 2008-11-07 23:12
как прошлогодний снег.
Всю ту энергию, которую А.М. тратит на написание жалоб, ему бы направить на открытие новых специальностей, которые есть в перечне МОН. На них и студентов набрали бы, глядишь и факультет сохранился бы.
А что до коллектива, так его уже давно задрюкал и А.М. , и комисси, которые приезжают после очередной "писюльки".
kos1k | 2008-11-07 22:45
Комендяк К | 2008-11-07 21:40
Справедливый | 2008-11-06 14:48
Журман Сергій | 2008-11-06 14:47
patriotka | 2008-11-06 12:54
Москаленко пой іще той - реально гнати його звідти.
А гарні викладачі там є. Тільки якщо у тебе є характер то там можна ще відстояти свої права ( що й робилось під час навчання - бо платити не було у мене чим).
А КВНщики ваші це найперші і найбільші підлабузники Москаленка - його шошки.
olesmamai | 2008-11-06 11:29
Уважаемая редакция, Вы теряете свое лицо публикуя такие статьи на первой полосе. На горсти реальных фактов построены небоскребы вранья и выгодных предположений. Ей место на форуме или блоге. Пускай любой брехнописець создает себе тему и пишет туда что угодно.
Я учился на аграрном, и ничуть не жалею. Про материальные выгоды сотрудникам кафедры небыло и речи. За пять лет учебы я на взятки не потратил ни копейки. Условия обучения были прекрасные. Отличная библиотека и учебная база, прекрасный коллектив кафедры, который работал не как семейный клан, а как семья для студента. Я хотел учится и многому научился. Очень благодарен Москаленку и его команде. Кроме учебы у нас была хорошая команда КВН, которая была лучшая в институте. У нас были самые красивые кабинеты благодаря не дорогому ремонту, а усилиям студентов и сотрудников кафедры.
Ничего плохого нет в том что наши студенты ездили за границу. Они приезжали очень довольные. Заработали денег, посмотрели на мир. Никаких поборов со стороны кафедры за это не было.
Почему выживают Москаленка, я в деталях не знаю, но если говорить в общем это всем ясно. Знаю Москаленка как очень честного и принципиального человека. На сговоры и обман он никогда не идет. Такие люди во власти не приживаются. Система их просто выбрасывает, толи в институте, толи в раде, толи в министерстве. Честным и принципиальным людям у нас дороги нет. Очень жаль. Потому так и живем.
НеМаша | 2008-11-05 18:06
Бред сивої кобили - стаття заказна
Даже если это так - престиж ВУЗа в городе известен.А рыба гниет с головы.Какое руководство- такой и уровень образования и авторитет заведения.
Сергій | 2008-11-05 16:59
Якщо вже починаються якісь-там змагання за посаду, то гнати треба усіх таких претендентів сраним віником.
Розвели демократію...
Нема на вам там Лаврентія Палича!
За час свого навчання у чернігівському технологічному я витратив на хабарі 0 гривень 00 копійок. На подарунки викладачам до іспитів - 0 гривень 00 копійок. Був єдиний раз, коли були здані гроші на квіти - коли вже диплом лежав у кишені.
вікторія | 2008-11-05 16:52