
Камерний ансамбль «Київські солісти» в Чернігові. ФОТОрепортаж
Справжнім святом для чернігівців, а особливо для студентів та викладачів музичного училища ім. П. Ревуцького, учнів музичних шкіл став виступ у філармонійному центрі Державного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою відомого скрипаля Богодара Котовича.
Він художній керівник і диригент цього чудового колективу, визнаного слухачами і критиками у різних країнах світу.
У складі камерного ансамблю «Київські солісти» - обдаровані молоді музиканти України, лауреати національних і міжнародних конкурсів, серед яких багато учнів Богодара Которовича.
За активну діяльність у справі популяризації української культури і мистецтва Міністерство закордонних справ України надало колективу звання «Посол української культури».
До основних виступів колективу в Австрії, Німеччині, Японії, Франції, Сінгапурі, Естонії, Польщі до його музичної біографії додався незабутній, як для музикантів, так і для вдячних чернігівців їх виступ у одному з найкращих залів держави, як про це у вітальному слові до слухачів сказав ректор національної музичної академії Рожок Володимир Іванович, до речі наш земляк з Ріпкінського району.
Познайомив з програмою виступу колективу начальник управління культури та туризму Сергій Мойсеєнко.
Від імені голови облдержадміністрації Володимира Хоменка привітав колектив і слухачів заступник голови Шанойло Олександр Миколайович з питань агропромислового комплексу і вручив квіти гостям.
З великим захопленням слухачі сприйняли виконання творів В.А. Моцарта, Е. Гріга, Антоніо Сальєрі – неперевершеного композитора тогочасності, вчителя Бетховена, Шуберта, Ліста.
Легенда про те, що він отруїв Моцарта (з легкої руки О. Пушкіна) не має підстав, але вона на сто років викреслила генія музики з пам’яті народу. Добре ім’я його відновлюється, також і зусиллями Б. Которовича.
Свідченням тому було виконання IV частини «Giorno onomastiko» («День іменин») симфонії ре мажор А. Сальєрі.
Талановито виконали свої партії солісти ансамблю Михайло Білич, Олександра Савченко, Тарас Ярокут та ін.
Як висловився Которович хітом ансамблю, стало виконання «Танцю з шаблями» Арама Хачатуряна.
Слухачі ще довго не відпускали гостей бурхливими оплисками, тож їм довелося деякі твори повторити знову.
Музиканти ансамблю повезли з собою до Києва гори квітів, море любові, тепла, вдячності чернігівців.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12271 |
Додати коментар: