Останнє оновлення: 20:07 четвер, 3 липня
Анонс
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Українські музеї на DVD
Українські музеї на DVD

Українські музеї на DVD

Вийшов у світ перший фільм із загальнонаціональної освітньої серії «Українські музеї на DVD».

Прем’єрною стрічкою виявилася фільмова візитівка Фастівського державного краєзнавчого музею.

Першими побачать DVD-візитівку музею організатори та учасники Другого Всеукраїнського музейного фестивалю «МУЗЕЇ У СУЧАСНОМУ ПОЛІЕТНІЧНОМУ СВІТІ» www.museum.dp.ua.

Форум проходитиме у Дніпропетровську з 16 по 23 вересня на базі Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького.

Премєрний перегляд фільму, який заявлений у двох номінаціях: «DVD-візитівка музею» та «Оригінальний музейний телевізійний проект», відбудеться 21 вересня.

Музейний заклад невеличкого містечка Фастів, що на Київщині перший взяв участь у довгостроковій мистецько-просвітницькій програмі, яку започаткувала столична «Студія Мистецьких Ініціатив» під керівництвом Олександра Кочубея.

Головною метою проекту є створення відеопутівників українських музеїв. 

Слід зазначити, що до цього часу українські музеї намагалися забезпечити себе відеоверсіями своїх експозицій, але це відбувалося локально і без достойного розголосу.

Дана ініціатива пропонується вперше. Її головною особливістю є централізований характер створення фільмів, DVD-накладу та поетапна всеукраїнська дистрибуція.

Згідно із затвердженою концепцією, кожен фільм являє собою лаконічну розповідь про історію музею та його експозицію (маршрут). У відеоряд включаються фрагменти архівних кіно-фото-фонодокументів та матеріалів, інтерв’ю, коментарі фахівців тощо.

Кожен екземпляр фільму (DVD) матиме поліграфічний супровід довільного обсягу українською та англійською мовами.  

Окремо планується створити Інтернет-версію «Українських музеїв на DVD».
Програма популяризації проекту «Українські музеї на DVD» передбачає щоквартально чи раз на півроку регіональні презентації відеопутівників. За змістом такі акції можуть виглядати як науково-практичні семінари, де доповіді роблять не тільки науковці музеїв, фільми яких презентуються, а й запрошені гості з інших музейних та наукових установ.

Як свідчить досвід, у маленьких, маловідомих музеях насправді триває справжній творчий та науковий пошук. Це необхідно взяти до уваги і скористатися нагодою, презентуючи відеопутівники (де історія та експозиція музею розкривається популярно, але лаконічно), надати цим акціям спеціалізованого змісту камерних науково-практичних семінарів, зустрічей науковців та організувати випуск відповідних друкованих матеріалів.

Вищезазначені форми проведення презентацій-семінарів піднімуть статус працівників музеїв, допоможуть їм краще впізнати один одного, зорієнтуватися в непростій сучасній ситуації в музейному середовищі країни.

Презентації фільмів із серії «Українські музеї на DVD» – то є неповторна нагода спільного діалогу, бажаними учасниками якого будуть провідні вітчизняні ЗМІ – центральне та регіональне телебачення, Національна радіокомпанія України, популярні газети та журнали, профільні видання, Інтернет-портали, керівництво Міністерства культури та туризму, представники міністерства освіти (зокрема, чиновники з департаменту загальноосвітніх шкіл), Державного комітету по туризму та курортах, керівники обласних управлінь культури, представники туристичних агенцій, (зокрема куратори державних програм по екологічному туризму та сільському зеленому туризму), фахівці-музейники, гості з культурних місій іноземних представництв, вітчизняні меценати, спонсори.

Такого роду комплексне централізоване висвітлення проекту саме на державному рівні підніме авторитет державних органів управління, дозволить широко та багатогранно ознайомити громадськість з вітчизняними музеями, популяризувати сам музейний рух, підкреслити важливість збереження та примноження національного культурного спадку.

Проект проходить за інформаційної підтримки журналу«Музеї України» /www.museum-ukraine.org.ua/ та газети «НАРОДНИЙ ОГЛЯДАЧ» www.observer.sd.org.ua/.

«Студія Мистецьких Ініціатив» щиро запрошує українські музейні заклади до співробітництва.

Контакти для співпраці: +38098-536-3594,

okochubey@ukr.net

 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чи працюють хештеги в Інстаграм? І до чого тут ШІ?

SVOBODA.FM