Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
Освіта / Фальш
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Дипломний бізнес процвітає… легально
Дипломний бізнес процвітає… легально

Дипломний бізнес процвітає… легально

Писати і продавати наукові роботи – легальний бізнес. Ніхто не говорить про якість освіти, не зачіпає морального питання. Навпаки, студентам не соромно вихвалятися, що купили дипломну чи курсову і «не парились».

Вищі навчальні заклади розказують, як впроваджують болонську систему і яку надзвичайно якісну дають освіту. Але явище, коли студенти здають контрольні з Інтернету чи замовні, щоб набрати заліковий бал за європейською, стобальною системою, ніяк не свідчить про європейський рівень освіти.

Після закінчення історичного факультету ЧПУ ім. Шевченка ця дівчина (вона просила не називати свого імені) кілька років працювала в організації, яка «допомагає» студентам писати контрольні, курсові та дипломні роботи. У розмові з нею я з’ясувала, як працюють такі організації і наскільки ця проблема купівлі є характерною для Чернігова.

- Зараз у Чернігові таких фірм багато і багато приватних осіб, які займаються «науковою діяльністю», а кілька років тому їх було всього дві – це «Студенточка» і «Допомога студентам». На кожному стовпі можна побачити оголошення і телефони. – розповідає вона.

- Чи означає це зростання кількості замовлень, що зростає і попит, тобто з кожним роком все більше студентів не хочуть писати наукові роботи самі, а вважають за краще їх замовити?

- Цього я не знаю. Але на мою думку, якість виконаних робіт погіршується. Тому що раніше працювало не багато людей, і це були люди розумні, серед них були і є навіть викладачі вузів.

А тепер кожен відмінник вважає, що він може зареєструватись і писати. При чому не тільки зі своєї сфери. Він хоче побільше заробити грошей, а тому бере інші дисципліни, у яких не дуже розбирається.

- То цей бізнес легалізований?

- Так, організації і приватні особи зареєстровані. Офіційно їхня діяльність значиться як надання інформаційних послуг населенню. Тобто у нас замовляють, ми збираємо інформацію і продаємо її, а наші клієнти вирішують, як її використовувати.

- Тобто це вважається, що ви продаєте не дипломну роботу, а «інформацію»?

- Так, а студенти в праві самі вирішувати, що з нею робити: переробити, доповнити, заново переписати чи здати в такому вигляді, як є. А буває, студент настільки розлінився, що навіть не може нормально її прочитати, розібратися у схемах.

Одного разу студент мені подзвонив і попросив, щоб я йому пояснила, про що йдеться у науковій роботі. А то він скоро буде її захищати, не може розібратись і нічого не розуміє. Мені довелось довго йому пояснювати. А буває, що студенти дзвонять і питають: «А ви не можете за гроші посидіти на лекціях, ви не надаєте таких послуг?».

- Які навчальні заклади найчастіше у вас замовляли роботи?

- Не хочу створювати чорний піар, але… Рік тому це був Інститут економіки та управління, далі по рейтингу йшли різні філіали. Найменше замовляли студенти педагогічного університету і технологічного.

В останньому є такі спеціальності, з яких фактично не можливо «замовити роботу». Бо написати її надзвичайно складно і дорого, потрібен сильний фахівець і важка праця. Тому студенти пишуть самостійно.

Найбільше робіт замовляють з фізики, хімії, вищої математики, менеджменту, юридичних дисциплін. Найменше – з гуманітарних.

- А ви писали з яких предметів?

- Історія, право, педагогіка і психологія. Я писала також для студентів технікумів.

- Вас не турбує моральний бік питання?

- Ви знаєте, різні бувають ситуації. Буває, студент працює за спеціальністю і паралельно здобуває освіту. Він дуже розумний і вправно виконує свою роботу. Без вищої освіти він не може, а витрачати час на контрольні чи курсові, які викладач навіть читати уважно не буде, і які потрібні лише для галочки, він не хоче.

Зовсім інша ситуація, якщо студент просто гуляє і не хоче нічого робити, у школі прогуляв, і в університеті теж – це вже погано.

Що по чому?

За свіжими даними, диплом сьогодні в Чернігові можна замовити за 800 гривень. Курсову – за 150-180, контрольні та реферати коштують від 40 гривень.

Дипломи, реферати і контрольні можна за гроші придбати всюди: у сусіда по гуртожитку, у знайомих, в Інтернеті і навіть купити…у методиста на кафедрі.

– Моя знайома працює менеджером в Києві і навчається на заочному в одному з двох педагогічних вузів нашої області. Навесні цього року вона зайшла на кафедру взяти тему курсової роботи. Там була тільки методистка, яка їй запропонувала: «А ви не хочете купити у мене готову курсову?»

Дівчина погодилась. Методистка дістала з шафи курсові роботи студентів, оцінені на відмінно, і пропонує: обирай будь-яку. Студентка заплатила 70 гривень, зробила собі ксерокопію чужої курсової і на наступній сесії її захистила. Їй поставили три бали.

Замовити роботу ще не означає її захистити

Викладачі вузів запевняють, що вони контролюють своїх студентів і легко виявляють, якщо хтось намагається захистити куплену роботу.

Проректор Чернігівського державного інституту економіки та управління Юрій Володимирович Кирилюк так прокоментував цю ситуацію:

«Це виявляється дуже легко. Тому що зараз продають дуже халтурні ці курсові роботи. Якщо раніше працівники фірм дійсно робили нормальну якість, то зараз – вони беруть з Інтернету і компанують.

Ми на консультаціях попереджаємо студентів, що Інтернет ми знаємо. Тим більше бувають неякісні роботи, скомпоновані з одних і тих самих підручників, які ми на пам'ять вже знаємо. Тому ми виявляємо їх і відправляємо на переробку.

Буває, студент перекладає з Інтернету роботу за допомогою комп’ютера і навіть не перечитає. Комп’ютер перекладає дуже специфічно – слово «раздел» як «роздів». Ми не правоохоронні органи, щоб карати, ми виявляємо і відправляємо на доопрацювання».

Студенти цього та інших ВНЗ Чернігівщини також запевняють, що послугами фірм не користуються. І взагалі вони кажуть, що нормальний студент роботу купувати не буде, що купують ті, які навчаються ледь на трійки.

Чому ж тоді дипломний бізнес процвітає? Фірм та приватних осіб, які виготовляють наукові роботи, стає більше. Якби всіх студентів виявляли і карали, цього б, очевидно, не було. Або у нас дуже хитромудрі студенти і якісні роботи, або викладачі чогось не помічають.

Коментарі (13)

Аня | 2009-04-13 08:33

http://botan.com.ua

ейджі | 2009-04-08 19:58

Skazhit meni, byd' laska, jak fizu4no mozhna vuv4utu 12 predmetiv za 1 semestr????ot i zaluwaetsia spusyvatu((((vmitu vse-ni4ogo ne vmitu. rezyltat-vidsytnist spravzhnix specialistiv(((

Алена | 2009-03-14 22:37

Предоставлю любую украинскую диссертацию - 200 лист.(легко переделать в диплом) в електронном или печатном варианте
  Список на сайте ***.
  200 грн.
8093***

Андрій | 2008-12-19 07:53

Чесно кажучи, я і сам розмірковував, чи не написати кому курсову чи реферат... Уміння та навички є, в інтернеті досить багато інформації. Якщо "знайти" підходящу тему, можна за 2 дні зробити непогану курсову.
В системі української освіти повинан переважати практика проведення індивідульних,невеликих, та дуже обмежених за темою практичних робіт. Деякі викладачі у нас в академії робили такі нововведення, результат- кожному по заслугам,оскільки жодна фірма не бралася писати цю роботу,за гроші що пропонувалися, а більше дати за 2-3 сторінки ніхто не давав.

Валентина | 2008-09-13 03:04

Elani | 2008-09-12 11:26
А як на мене, то доки є такі дурні - то чому б і не зпробити на них.
Кожен сам вирішує навчатись самому та накопичувати знання на майбутнє, чи просиджувати штани та тринькати батьківські кошти...
Ось і все.
Розум панове треба мати власний !!!
  Очень согласна с автором этого комментария.Как кто получает знания=не столь важно.Главное другое.С полученными знаниями приходят устраиваться на работу,работать не хотят и знания не могут применить.Политика нашего государства не направляет мозги специалистов на работу.При наличии диплома ничего не умея делать -требуют высокую з/п и хорошие условия, прекрасно понимая, что толку от них никакого.За год меняют по 3-5 работ и разносят слухи что везде кидалово. Если есть мозги - и диплом помогает, даже купленный за сало!

Maxxx | 2008-09-12 21:32

Не хочу здаватися дуже банальним, але "риба гниє з голови". Допоки в нашій "еліті" (політичній, культурній, науковій) існують проффесори, а серед люду бутує твердження "рука руку миє", про повноціну освіту можна забути. Треба змінювати психологію, ціності народу.
  P.S."Культ грошей" вже почав метомарфозу народу з виробників (тобто з народу, який продукує, нові технології, веде ефективне господарство, виробляє конкурентноспроможні товари ітд ) в простих споживачів (чужі технології, часто застарілі, споживання в основному імпорту).

Ант | 2008-09-12 16:52

Колись у технологічному методист із середньоазійським прізвищем М-----ов теж пропонував за "закусь" контрольну.

Колишній студент to Fleur | 2008-09-12 16:11

Взагалі справа не в тому звідки взята інформація з Інтернету чи книги. Звичайно заборона використання Інтернет джерел це маразм. Але чи на книгу, інформацію має бути відповідне посилання, в іншому випадку це академічний злочин, за який мають виключати з Вузу. Інформація має бути опрацьованою на рівні, що відповідає статусу роботи, а головне вона має нести якусь новизну, наукову цінність. Просте компілювання чи простий переказ для студентів Вузу недопустимий. Людина, яка вчіться Вуз має мати дещо більший рівень, простими словами так би мовити треба мати власні думки. Врешті решт в всьому світі наприклад звання магістра 9яке у нас роздається на право і на ліво) є науковим ступенем.

Fleur | 2008-09-12 15:33

Ще коли вчилася, виникало таке питання: "А чому не можна компонувати роботу з інформації знайденої в інтернеті?" Адже в інтернеті можна знайти інформацію якої немає в книгах, а знайдену чужу роботу можна проаналізувати як приклад. Доречі не всі роботи знайдені в інтернеті такі погані. Треба просто вміти потім захистити свою роботу, показати викладачу що ти добре розумієш те що написав.
А викладачам побажала б більш приділяти увагу практичним завданням і міняти їх кожного року, щоб фірмам що продають такі роботи було веселіше :)

Elani | 2008-09-12 14:02

Колишній студентмені здається тут проблема я якості та підходах до освіти.
1) По-перше в нашому суспільстві списування, це нормальне явище. Учні, студенти та їх батьки прагнуть отримати не знання, а оцінку чи димплом. Відповідно цінність димлому знижується, і работодавці часто просто їм не довіряють.
2) Якість димпломів з інтернету переважно дуже низька. Більш ніж на 3 з мінусом вони просто не тягнуть. Тай за таку ціну отримати щось якісне просто неможливо. Я особисто писав диплом на замовлення, і при тому, що він базувався на моєму власному, дипломі це в мене зайняло близько 2 тижнів. Якісний диплом можна написати як мінімум за місяць. На реферат піде щонайменше декілька днів. При чому вкластися в ці сроки можна лище за умови коли ти маєш план роботи, літературу чи інші джерела Тож за вказані ціни можно отримати лише дуже неякісний продукт.
3 Плагіат в нас став фактично нормою. В Західних вузах за це просто виключають, моужть виключити навіть за один абзац "позиченого" тексту.
4 За такого ставлення до оствіти про розвиток України говорити просто не можливо
Відповіді на :
----------------
     1) списування, підгляданя або таке інше - також потребує "розуміння". Бо коли оте нещасне списує "ніпанятнашо" аби списати, то про що й мова?))). Ще раз хотіла б наголосити, що в кожного своя мета - хтось йде до ВУЗу за знаннями, хтось аби відсидітись до роботи ще 5 років, когось батьки випхали - бо так треба... Але це, як на мене, марна трата грошей та часу...
     2) Інтернет є як помічником так і ворогом студентів, школярів... Одне діло знайти та опрацювати необхідну інформацію, а інше - скопіювати та фразами "аа, бєє,мее" намагатись довести викладачу що то ти сам зробив
     3) західні ВУЗи не варто брати, бо як би батьки отих горе-студентів віддали як найменше 50.000 доларів за навчання, то мабуть і підзатильника б давала щоб хоч щось воно знало...
    4) реформування освіти, як і будь-які зміни сталої системи є поступовими. Проте кожен в першу чергу повинен рівнятись на себе, а не намагатись охопити глобальні проблеми
    Як би кожен вчився "на себе", для себе та на своє майбутнє, то проблеми неможливість розвитку України не виникало б взагалі....
  

Колишній студент | 2008-09-12 13:13

мені здається тут проблема я якості та підходах до освіти.
1) По-перше в нашому суспільстві списування, це нормальне явище. Учні, студенти та їх батьки прагнуть отримати не знання, а оцінку чи димплом. Відповідно цінність димлому знижується, і работодавці часто просто їм не довіряють.
2) Якість димпломів з інтернету переважно дуже низька. Більш ніж на 3 з мінусом вони просто не тягнуть. Тай за таку ціну отримати щось якісне просто неможливо. Я особисто писав диплом на замовлення, і при тому, що він базувався на моєму власному, дипломі це в мене зайняло близько 2 тижнів. Якісний диплом можна написати як мінімум за місяць. На реферат піде щонайменше декілька днів. При чому вкластися в ці сроки можна лище за умови коли ти маєш план роботи, літературу чи інші джерела Тож за вказані ціни можно отримати лише дуже неякісний продукт.
3 Плагіат в нас став фактично нормою. В Західних вузах за це просто виключають, моужть виключити навіть за один абзац "позиченого" тексту.
4 За такого ставлення до оствіти про розвиток України говорити просто не можливо

Elani | 2008-09-12 11:26

А як на мене, то доки є такі дурні - то чому б і не зпробити на них.
Кожен сам вирішує навчатись самому та накопичувати знання на майбутнє, чи просиджувати штани та тринькати батьківські кошти...
Ось і все.
Розум панове треба мати власний !!!

Сергій | 2008-09-12 10:40

Ситуація-с.
Вивчаю вищу математику. Складаю два іспити на відмінно.
Поступаю на заочне. Проводять співбесіду. Тема - вища математика. Зі спеціальністю не пов'язана. Хіба що дуже опосередковано.
Починається навчання.
У розкладі - вища математика! Як це так?!
Ви ж проводили співбесіду при прийомі! Тобто вимагали знання предмету ДО того, як почали мене цьому ж предмету навчати. За мої ж гроші.
Ну не брєд?
І після цього сидіти вечорами робити чималенькі контрольні?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM