Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
"Червона рута". Відбір
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / "Червона рута" як культурний феномен
Червона рута як культурний феномен

"Червона рута" як культурний феномен

Минулих вихідних у Чернігові пройшов відбірковий тур ХІ всеукраїнського музичного фестивалю „Червона рута”.

Цього року близько 81 учасник (60 тільки у жанрі поп-музиці) вирішили позмагатися за право представляти Чернігівщину на всеукраїнському рівні в 2009 році.

Дуже приємно, що в цьому році багато бажаючих було саме з районів, навіть із віддалених від обласного центру.

Як зазначали ветерани фестивалю, такої кількості конкурсантів саме з маленьких селищ, смт та сіл області ще не було на відбіркових конкурсах в Чернігові.

Цікаво також, що завдяки рекламі фестивалю в Інтернеті, надійшли пропозиції щодо участі у відбіркових змаганнях не лише з Чернігівщини, а й із Сумщини. І навіть п’ять анкет з Російської Федерації.

Але, як відомо, виборюють право бути кращими у фестивалі спочатку на регіональному рівні. До того ж, фестиваль всеукраїнський і у ньому не можуть брати участь представники інших держав.

Всього було представлено 21 гурт, а середній вік виконавців – 16-25 років.

У жанрі «Інша музика» було визначено тільки одного переможця: І місце – гурт «Рей Лін» (Ніжин).

У жанрі «Акустична музика» було визначено також одного переможця, який посів ІІІ місце – це гурт «Володар» з Оленою Івановою (Чернігів).

Серед рокерів журі не визначило жодного претендента на І місце, але суддівська колегія вирішила надати заохочувальне ІІ місце наступним рок-гуртам:

  • ІІ місце – гурт «Dust Head» (Городня)
  • ІІ місце – гурт «Соніз» (Чернігів)
  • ІІ місце – гурт «People Plant» (Чернігів)
  • ІІ місце – гурт «Лінія відриву» (Чернігів)
  • ІІ місце – гурт «Випадковій свідок» (Чернігів)
  • ІІ місце – гурт «Свій Світ» (Чернігів)

Окремо журі відзначило дипломом та цінним подарунком наймолодшу учасницю – Базу Катерину (10 років, Коропський р-н, с. Іванівка).

Приємно що на Чернігівщині є люди, хто може та хоче створювати власну українську пісню. Саме зі своїми авторськими піснями мали виступ Макеєв Володимир та Анелі Азор.

І місце в жанрі „Поп-музика” отримала Случук Наталія (Чернігів).

Незважаючи на те, що Наталія вчиться в 10 класі, вона впевнено себе почуває на сцені. На прохання членів журі без будь-якої підготовки Наташа на відбірковому конкурсі заспівала не тільки українською, але й дуже складні сучасні хіти англійської та французькою мовами.

Таким чином, тендітна дівчина Наталка з чарівною посмішкою буде представляти Чернігівщину на всеукраїнському рівні фестивалю «Червона Рута» в 2009 році.

«Червона Рута» відкриває нові зірки!

Одним з організаторів фестивалю, що традиційно від самого його початку підтримує ідею україномовного фесту є Українська народна партія. Володимир Ступак – депутат Чернігівської міської ради та голова обласної організації УНП так прокоментував цю подію:

– “Червона рута” як явище виникла ще за часів існування СРСР у 1989 р., коли у Чернівцях відбувся перший фестиваль національної молодіжної музики. “Червона рута” здійснила справжню “революцію” в українській культурі, що мала вплив на все суспільство.

Фестиваль народив нову молодіжну музику, якої до цього не існувало. Раніше українська молодь, не маючи своїх вітчизняних кумирів, змушена була задовольнятися московською естрадою, або слухати західних поп-зірок.

Відкрита “Рутою” нова музична хвиля здобула нечувану популярність в Україні і в українській діаспорі. Багато пісень, виконаних вперше на фестивалі, одразу стали хітами, які співали мільйони людей.

Переможці “Рути-89” та їх пісні займали перші місця в усіх хіт-парадах та різноманітних опитуваннях. Миттєво вчора зовсім невідомі музиканти перетворилися на загальних кумирів української молоді кінця 80-их - початку 90-их років. Вже протягом наступного року вся Україна співала "рутівський" репертуар "Братів Гадюкіних", Віки, Андрія Миколайчука, О.Тищенка, "ВВ", І.Білик, М. Бурмаки, "Тризубого Стаса" та ін.

Проте, “Червона рута” стала не тільки знаменем українського відродження, особливим культурним феноменом, а й започаткувала в Україні національний шоу-бізнес. Власне, ці засади має й Українська народна партія і я як представник цієї політичної сили в Чернігівській міській раді. Ми підтримували цей фестиваль з самого його початку, бо вперше більша частина населення і особливо молодь почала захоплюватися українською музикою, що стала частиною їхнього життя.

Музика фестивалю почала збирати величезні аудиторії в сотні тисяч глядачів на стадіонах і великих площах, яких приваблювала мистецька вартість концертів (раніше таку кількість людей збирали лише політичні мітинги). Ще під час проведення першої "Червоної рути" розтиражовані фестивальні записи були блискавично розкуплені глядачами і не задовільнили й десятої частини попиту. А після фестивалю було проведено перший в історії загальноукраїнський концертний тур: 87 концертів переможців “Рути-89” по всій Україні пройшли з небувалим успіхом при переповнених залах.

Саме “Рута” спровокувала появу шоу-індустрії в Україні - стала першим замовником на технічне (сцена, звук, світло, студії звукозапису, музобладнання, тиражування музпродукції) та творче (композитори, аранжувальники, звукорежисери, поети, тощо) забезпечення подібних заходів.

Фестиваль є головним постачальником нових виконавців та пісень для цілої України “Червона рута” відкрила 90% нових зірок в сучасній українській молодіжній музиці від “В.В”, Ірини Білик, “Братів Гадюкіних”, Марійки Бурмаки, “Братів блюзу”, Павла Дворського до Олександра Н.Могилевської, "Шао Бао", Пономарьова, Руслани, гурту "Скрябін", Андрія Кравчука, Ані Лорак, Марини Одольської, "Табули Раси", Каті Чіллі, "Танка на Майдані Конго”, Росави та інших.

На сьогодні “Червона рута” - найбільший, найпрестижніший і найавторитетніший в Україні та водночас єдиний у світі україномовний фестиваль сучасної молодіжної музики, який став національним надбанням.

"Червона рута" має найбільший вплив на розвиток сучасної української музики, дає поштовх для розвитку національної шоу-індустрії.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM