
На тім рушникові оживе все знайоме до болю
Чернігівщина, Прилуцький край славляться історичними та культурними надбаннями, особливо - своїм чудовим мистецтвом вишивання.
У Прилуцькій гімназії №5 під керівництвом вчителя трудового навчання Оксани Подунай створений експе-диційно-етнографічний загін “Україночка”. Він займається творчим пошуком майстринь, що володіють цим чудовим мистецтвом, опановують старовинні техніки і намагаються відтворити їх на полотні своїми руками.
– Народна вишивка – давній вид мистецтва, - говорить Оксана Анатоліївна, - що зберіг душу та самобутність українського народу, його національну гідність та неповторність...Протягом сторіч багатьма поколіннями створено безліч цікавих особливих технік вишивання або швів. Вишивки нашого краю – це задумлива пісня, яка підкоряє своєю ліричністю та неймовірною красою... Вони стримані, по-північному “небагатослівні”, їх краса та вишуканість не відразу впадають в очі, а розкриваються при уважному розгляданні...Члени експедиційного загону – активні відвідувачі міського краєзнавчого музею, виставок декоративно-прикладного мистецтва під час Здвиженського ярмарку...
– На Здвиженському ярмарку ми познайомилися із заслуженою майстринею народної творчості Катериною Семенівною Каращук, - ділиться восьмикласниця, член загону Марина Кисіль. - Вона детально розповіла нам про свої улюблені тех-ніки вишивки – підрізну мережку і рушникові шви, про те, як створює нові узори. Спілкуючись з нею, розумієш, що вишивка – сенс її життя. В народі кажуть, що справжній витвір мистецтва – від Бога. Господь обдарував цю жінку талантом вишивальниці, і вона, незважаючи ні на хворобу, ні на труднощі життя, дарує людям своїми роботами справжнє свято...
– Неймовірно цікавою подією, - говорить однокласниця Марини Тетяна Демченко, - була поїздка до села Дубовий Гай та спілкування з вишивальницею Ольгою Михайлівною Дубиною.
Члени загону “Україночка” досліджують, вивчають особливості орнаменту, колористики, символіку вишивання, збирають зразки найоригінальніших вишивок... Все зроблене, зібране лягло у наукову роботу, з якою вони зайняли 1 місце у місті та стали призерами у області - дипломантами Всеукраїнської історико-етнографічної експедиції учнівської та студентської молоді “Україна вишивана”.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8356 |
Посилання до теми:
24.04.2008 Народні ремесла до Велокодня. ФОТОрепортаж з виставки
18.04.2008 Віталій Кейдун з "Княжої скарбниці" вишиває лівою
15.02.2008 У Чернігові відкрилася виставка художніх робіт. ФОТОрепортаж
13.08.2007 Чернігів: Унікальна вишивка на межі загибелі. З милості «віруючих»?
27.11.2007 Чернігів: Рушник національної єдності. ФОТОрепортаж
26.11.2007 «Рушник національної єдності»: 9 метрів!
Додати коментар: