Сьогодні – День Землі
«День Землі» сьогодні відзначають 186 країн світу. Його засновником вважається Американський сенатор Нельсон. Приводом стала аварія, що привела до катастрофічного розливу нафти 1970 року.
Земля завжди була в душі українського народу. З давніх часів на Україні в обробітку були не тільки пласкі, або слабо схильні землі, а були і схили балок, круті схили.
Все розорювалося до 15 градусів. Сліди цього розорювання є і досі. Надзвичайно багата Україна своїми ландшафтами. Дослідження ґрунтів і землі для сільського господарства велося з давніх часів, але наукове дослідження почалося з початку 19 століття.Ми можемо бути горді, що перший вчений який вивчив і показав що таке є чорнозем, це український вчений, заслужений професор Харківського національного університету Борисяк.
На Чернігівщині дослідження землі, картографування ґрунтів, оцінка та бонітування почалося здавна. Саме на Чернігівщині виросли і сформувалися академіки з ґрунтознавства.
У 20 столітті ще в 1905-1914 роках розмах робіт з дослідження землі був величезний. Якщо порівняти кошти, що вкладаються зараз і тоді, можна побачити велику різницю. Губернське земство Чернігівщини на рік виділяло більше 60 тис. рублів для досліджень.
Перше поняття про ґрунти сформував академік Російської імператорської академії Рупрехт. У 1885-1866 роках він проїхав по Чернігівщині по правобережжю Десни і сформував поняття про ґрунти та наземно-рослинне походження ґрунтів. Чернігівщина була одним із центрів ґрунтових досліджень.
Франц Рупрехт також започаткував основні поняття вивчення віку землі. Ґрунтоутворення – це дуже повільний процес. У цілому за 10 років наростає 3 міліметри ґрунту. Вивчивши стан сучасного ґрунту, можна вивчити історію розвитку геологічних порід, клімату, що був на час формування людини.
За історію землі було 5 зледенінь. Поверхня землі покривалася геологічними породами. А потім наставав звичний для нас клімат і утворювався ґрунт.
Після 1917 року в Чернігові було створено лабораторію ґрунтових досліджень. Та з початком першої вітчизняної війни дослідження припинилися. І тільки у 50-х 60-х роках пройшло суцільне картування ґрунтів України.Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 13597 |
Додати коментар: