
Новгород-Сіверський: Відвідини державного музея-заповідника “Слово о полку Ігоревім". ФОТОрепортаж
Новгород-Сіверський – одне з найдавніших міст Київської Русі. Більше тисячі років стоїть він над тихоплавною Десною. Його славну історію навіки вкарбовано в безсмертному „Слові о полку Ігоревім".
З Новгород-Сіверським пов*язані імена видатних діячів науки, освіти і культури – Л.Барановича, М.Кибальчича, К.Ушинського, П.Куліша та багатьох інших.
Затишне стародавнє місто, що потопає в зелені парків та садів, і сьогодні живе повнокровним життям.
Першу літописну згадку про місто зустрічаємо у „Повчанні Володимира Мономаха" (1078-1079). Проте, як доводять археологи, Новгород-Сіверський виник у кінці 10-го століття. Наприкінці 11-го століття він став центром Новгород-Сіверського князівства, створеного згідно з рішенням Любецького з*їзду князів 1097 року. Тут велося своє літописання, створювалися шедеври архітектури і декоративного мистецтва.За своїм значенням Новгород-Сіверський не поступався іншим стольним князівським градам, а місцева князівська династія відіграла помітну роль у політичному житті Київської Русі. Тут працює історико-культурний музей-заповідник „Слово о полку Ігоревім", доречі перший і єдиний на Україні державний музей, присвячений видатній літературній пам*ятці слов*янського світу. До складу музею ввійшло 12 унікальних архітектурних пам*яток міста, і розмістився він на території Спасо-Преображенського монастиря, який серед численних монастирів Чернігівсько-Сіверської землі є справжньою окрасою, важливим господарським центром та осередком освіти і культури міста.
Завдяки творчим зв*язкам з дослідниками, митцями та перекладачами „Слова..." колекції постійно поповнюються новими експонатами. Так за останні роки науковий фонд музею поповнився перекладами „Слова" М.Гутгарца, В.Світящука, Роберта К. Хоуве (англійською мовою), харківської дослідниці Ілони Костикової та ін.Дякуючи Фонду відродження пам*яток історії та архітектури музей отримав обладнання, оргтехніку, сучасні вітрини для експонування, інформаційну мережу та ін..До Всесвітнього Дня музеїв відкрито експозицію, в чотирьох залах якої можна ознайомитись з історією краю 12-го століття, безпосередньо пов*язаною з подіями, що відображено в безсмертному творі періоду Київської Русі „Слово о полку Ігоревім".
(зйомка 29 лютого 2008 року)
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 84470 |
Коментарі (5)
петро | 2010-02-04 18:58
я | 2010-01-27 20:12
Русич из Черниговщины | 2008-06-15 19:58
Роман | 2008-03-04 03:55
abc | 2008-03-02 12:59
Дивишся - і проникаєшся гордістю за наше давнє минуле!
І соромом за недавнє та сьогоднішнє.
Цікаво, чи існує програма стратегічного розвитку Чернігівщини, туристичної Чернігівщини? Програма відродження економічної і культурної слави краю, гідної минулих досягнень?