Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Війна
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Чекають тижнями на свідоцтво про смерть: як ховають людей у Чернігові?
Чекають тижнями на свідоцтво про смерть: як ховають людей у Чернігові?

Чекають тижнями на свідоцтво про смерть: як ховають людей у Чернігові?

У Чернігові люди тижнями стоять у черзі, щоб отримати свідоцтво про смерть. Щоб опрацювати всі заявки, не вистачає працівників. Адже нині за місяць ховають у чотири рази більше людей, ніж у мирний час. Загалом за період ведення бойових дій у Чернігові поховали більше тисячі людей.

Лариса Степанівна близько місяця не може отримати свідоцтво про смерть матері. Сьогодні стала у чергу в чернігівському РАЦСі о сьомій ранку – сподівається, цього разу вийде.

«Вже ходжу з 22 березня. Скоро буде місяць. То дві людини не вистачає, не дійду, то три, п’ять».

За словами жінки, такі черги тут щодня. Заклад приймає біля 15 людей, приходить – більше 50.

«То два дні взагалі вони не працювали, потім генератор був – працювали з 10:00 до 12:00, потім з 10:00 до 15:00, а зараз – з 09:00 до 13:00. Ну і ніяк не потрапляємо».

207 цивільних та 232 військових загинули у Чернігові з 24 лютого. В області – 397 цивільних та 304 військових. Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура. Велика кількість померлих і нестача людей для опрацювання заявок – так пояснює черги начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

«Ми знаємо цю проблему, там кілька питань, і по системах, які там працювали певний час. Найближчим часом ми вирівняємо цю всю ситуацію. Будемо працювати з органами місцевого самоврядування».

Ситуацію ускладнює те, що людей, які помирали у мікрорайонах, де велися активні бойові дії, ховали просто у дворах. Так, 17 березня сусіди поховали Андрія Романенка на вулиці Малиновського. 39-річного чоловіка знайшли надворі уже мертвим. Ховав його Руслан Веремієнко.

«Ми подзвонили в 102, нам сказали, що ніхто не приїде. Тому що тут бомблять. А тут бомбили тоді регулярно. Єдине правильне рішення я прийняв – поховати його тут, під його вікном», – розповів Руслан Веремієнко.

Неподалік – ще одна могила. Василю Шкурату було 85 років. Йому стало зле у бомбосховищі, де він ховався від обстрілів, на території фабрики «Сіверянка». Пройшло більше місяця, обидві могили – досі на місці. Чернігівка Тетяна Руденок розповідає:

«Звернулася, що в нас тут похований сусід під вікнами, похований на невелику глибину, з тим, щоб його перепоховали. Мені сказали, що кол-центр цим не займається, а займається спецкомбінат, який на Яцево, і дали мені телефон начальника. Я телефонувала багато разів, але був поза зоною, і я не змогла додзвонитися».

Похованнями у Чернігові займається КП «Спецкомбінат комунально-побутового обслуговування». Як сказав у коментарі Суспільному його начальник Володимир Куліш, нині кількість поховань за місяць виросла в чотири рази. З початку війни поховали 956 цивільних та 42 військових.

За його словами, для того, щоб поховати людину, потрібно звернутися до служби «0034» - вони займаються доставкою покійних. Потім у морзі померлу людину кладуть у труну, везуть до Ялівщини. Саме там зараз ховають людей – на міському кладовищі «Яцево» це робити поки що небезпечно, потрібно провести розмінування.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM