Почастішали вибухи на палаючому арсеналі біля Ічні
На військових складах поблизу Ічні, де в ніч на 9 жовтня здетонували боєприпаси, продовжують лунати поодинокі вибухи.
Про це повідомили представники ДСНС, – йдеться у повідомленні прес-служби Чернігівської ОДА.
Про те, що почастішали вибули, повідомляють і жителі Ічнянського району в соцмережах. Нібито впродовж години можна чути близько 4 десятків вибухів. Люди припускають, що суха погода й вітерець роздмухують пожежу.
Водночас, за даними рятувальників, постраждалих немає.
Продовжується гасіння складів за допомоги пожежної авіації.
Офіційна інформація ОДА про стан справ на погорілому арсенялі та навколо станом на 14 жовтня така (цитуємо):
* * *
З початку доби авіацією ДСНС здійснено авіаційну розвідку технічної території арсеналу, двома пожежними літаками проведено 12 скидів води (96 тон) у межах арсеналу та вертольотом поза технічною територією 26 скидів (52 тони).
Піротехнічними підрозділами відпрацьовано 49 заявок, вилучено 339 вибухонебезпечних предметів. Перевірено та очищено від вибухонебезпечних предметів 21 населений пункт (села Заудайка, Мала Дівиця, Обичів, Бурімка, Безбородьків, Шиловичі, Монастирище, Ольшана, Коломійцево, Полова, Колісники, Лісові Сорочинці, Стрільники, Левки, Городня, Тарасівка, Гмирянка, Коршаки, Лучківка Червоне та місто Ічня).
Організовано чергування 11 пожежно-рятувальних розрахунків для забезпечення оперативного гасіння можливих пожеж у селищі Дружба та на адміністративній території арсеналу. Зокрема, пожежно-рятувальні відділення один раз залучалися до гасіння настилу в лісі на площі 0,8 гектатру поблизу села Августівка та три рази для допомоги підрозділам ЗСУ на технічній території арсеналу.
Особовий склад пожежно-рятувальних підрозділів залучався до виконання заходів по очищенню господарств та вулиць в селі Августівка від будівельного сміття, розвантаження будівельних матеріалів.
Психологами ДСНС надано психологічну допомогу 360 особам (усього з початку надзвичайної ситуації близько двом тисячам).
Місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів, який передбачено для проведення відновлювальних робіт. Будівельні матеріали продовжують надходити з інших областей країни. Так, зокрема, учора Ічнянщина отримала 15 тон вантажу (цегла, шифер, цвяхи, будівельні плівка та дошка, продукти харчування) з Полтавської області.
Упродовж 13 жовтня здійснювалися роботи по доставці будівельних матеріалів до 10 населених пунктів: сіл Августівка, Буди, Грабів, Лучківка, Гужівка, Крупичполе, Сезьки, Дзюбівка, Тишківка, Іржавець).
Робочими групами проводилися комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення. За результатами обстежень визначено пошкодженими 80 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 10 населених пунктах (с. Августівка – 34, с. Дзюбівка – 24, с. Гмирянка та с. Лучків – по 6, с. Тишківка та с. Монастирище – по 3, с. Сезьки, с. Вільшана, с. Грабів та с. Городня – по 1).
Для забезпечення публічного порядку у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони ураження, організовано патрулювання правоохоронними органами, для чого залучено 15 спільних патрулів Нацполіції та Національної гвардії. Працюють 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.
У двох пунктах прийому (у Прилуках та Парафіївці) перебувають 92 особи, у тому числі одна дитина, вони забезпечені харчуванням, їм надається медична та психологічна допомога.
Триває видача гуманітарної допомоги. Зокрема, зосереджено 42 тони продуктів харчування, одягу – 8 тон, побутової хімії – 800 кілограмів, засобів особистої гігієни – 500 кілограмів.
В Ічнянському районі залишаються відключеними від газопостачання 3737 абонентів у 8 населених пунктах (м. Ічня, села Гмирянка, Іржавець, Гужівка, Рожнівка, Крупичполе, Бурімка, Максимівка). Вчора проведені роботи з відключення 1058 абонентів у 5 населених пунктах (м. Ічня – 791, с. Іржавець – 108, с. Крупичполе – 70, с. Рожнівка – 68, с. Бурімка – 73).
* * *
Заступник голови Чернігівської ОДА Сергій Сергієнко наголосив на першочергових завданнях: продовжити очищення населених пунктів від вибухонебезпечних предметів (у тому числі залучити до обстеження території квадрокоптери Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, що розташований у Чернігові). Відповідним службам ще раз об’їхати всі населені пункти і визначити потреби людей. Оперативно працювати над відновленням зруйнованих помешкань та інших капітальних будівель. Для цього невідкладно виготовляти проектну документацію. Держпродспоживслужбі відслідковувати епідеміологічну ситуацію на постраждалій території.
* * *
Цілодобово працює «Гаряча лінія», її номери: (0462) 678-274, (0462) 676-003.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3478 |
Посилання до теми:
12.10.2018 Зарано ще повертатися в найближчі до погорілого арсеналу села
12.10.2018 Ситуація на спаленому арсеналі й навколо станом на 16 годину 12 жовтня
12.10.2018 Порошенко обіцяє «кадрових рішень» через вибухи на складах боєприпасів біля Ічні
12.10.2018 Боєприпаси, що розліталися з палаючого арсеналу, влаштували десяток пожеж
12.10.2018 Триває розмінування сіл і територій навколо згорілого 6-го арсеналу
12.10.2018 Ситуація на спаленому 6 арсеналі й навколо станом на ранок 12 жовтня
11.10.2018 Пожежу арсеналу ніби ліквідували, але часом вибухає
10.10.2018 Палаючий 6 арсенал біля Ічні – оком дрона
10.10.2018 Пожар арсенала близ Ични тоже не последний – мнение
10.10.2018 Арсенал поблизу Ічні продовжує горіти. Гасять «танки» та авіація
Додати коментар: