Якщо у риби задуха – повідомте куди слід
З початку року в дев’яти областях України спостерігались явища задухи риби.
До задухи риби можуть призвести як природні, так і антропогенні фактори.
Влітку, при підвищенні температури води, починають активно розмножуватись синьо-зелені водорості, що призводить до «цвітіння» води у водоймах, виділення водоростями токсичних продуктів та зниження концентрації розчиненого кисню.
До росту водоростей причетні й фосфати пральних порошків.
Задуху може викликати і попадання болотної води, що містить велику кількість органічних речовин і продуктів гниття, які відбирають у процесі окислення з води кисень.
В сильно зарослих водною рослинністю мілководних водоймах можуть спостерігатися і нічні задухи. Причинами виникнення явища нічної задухи є припиненням в темний час доби процесу фотосинтезу та значне споживанням рослинами кисню з води. Даний вид задухи спостерігається під ранок і швидко самоліквідується зі сходом сонця.
Серед антропогенних факторів, які призводять до масової загибелі риби, найбільш розповсюджені: скидання промислових стоків, побутових відходів, добрив та інших хімічних речовин.
Для нормальної життєдіяльності риб необхідно, щоб вміст розчиненого у воді кисню становив 3 - 4 мг/л.
Чернігівський рибоохоронний патруль постійно проводить заміри вмісту кисню у водоймах області. На сьогодні, вміст кисню, у перевірених водоймах, відповідає нормі.
У свою чергу, Чернігівський рибоохоронний патруль звертається до всіх громадян Чернігівщини, кому небайдужа доля рибних запасів нашого краю, з проханням повідомляти про всі факти та можливі причини задухи риби у водоймах Чернігівської області за телефоном «гарячої лінії» 0991121344 та (0462)937557 та на адресу 14005, м.Чернігів, вул.П’ятницька,69.
Чернігівський рибоохоронний патруль
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5739 |
Коментарі (1)
Михаил | 2018-07-20 06:29